Gala CLOUT MMA 1 ma odbyć się już 5 sierpnia, czyli za około 3 tygodnie. Pierwsza konferencja federacji odsłoniła nam karty dotyczące niewiadomych zestawień oraz przeciwników dla ogłoszonych zawodników. Okazuje się, że ogłoszony już jakiś czas temu Piotr "Lizak" Lizakowski zmierzy się w walce z Dominikiem Skowyrą. Będzie to pojedynek debiutantów.

Debiutant vs Debiutant - Skowyra vs Lizak na CLOUT MMA 1

Tak, jak już wspominaliśmy jakiś czas temu, Lizak przeszedł do federacji Sławomira Peszko i Lexy Chaplin, jako transfer z zawieszonej organizacji High League. Na najbliższej gali HL miał znaleźć się w turnieju Grand Prix, jednak całość się nie odbyła. Teraz jednak ogłoszono jego przeciwnika, który znalazł się w karcie walk CLOUT MMA 1. Jest to Dominik Skowyra.

Choć o Lizakowskim w świecie freak fightów mówiło się od dawna, to o jego przeciwniku wcale nie było tak głośno w tym kontekście. Skowyra od lat prowadzi swoją działalność na Tik Toku i zbiera spore wyświetlenia. Mężczyzna na swoim profilu aktualnie posiada ponad 630 tysięcy obserwatorów.  Co więcej, wiele jego filmów ma kilkaset tysięcy lub kilka milionów wyświetleń. Poza tą działalnością Dominik od lat trenuje Judo.

Jego przeciwnik przy swoim ogłoszeniu zdobył spore grono zainteresowanych jego starciem i umiejętnościami. Z tego też względu wiele osób wątpi w to, że Skowyrze uda się pokonać Lizaka. Z racji debiutanckiej walki obu panów możemy przypuszczać, że obaj są w stanie nas zaskoczyć. O tym, kto wygra, przekonamy się już niebawem na warszawskim Torwarze.