Lil Masti vs Ewa Brodnicka, czyli walka poprzedzająca pojedynek wieczoru gali High League! Kto wygrał starcie, w którym freak fighterka zmierzyła się z byłą zawodową mistrzynią świata w boksie?

Lil Masti vs Brodnicka High League

O tym, że Ewa Brodnicka chce spróbować swoich sił w MMA, mówiło się od dawna. Chyba nikt nie spodziewał się jednak, że popularna pięściarka zawalczy w organizacji typu freak fight, gdzie jej rywalką będzie Aniela „Lil Masti” Bogusz. Jak się jednak okazało, faktycznie taką walkę zorganizowano na pierwszej edycji gali High League. Pojawiało się sporo głosów, że jeśli chodzi o zainteresowanie i rozgłos wokół tej walki, przebiła ona pojedynek wieczoru debiutanckiej gali.

Kto wygrał walkę Lil Masti vs Brodnicka?

O tym, kto wygrał walkę Lil Masti vs Brodnicka, przekonaliśmy się późnym wieczorem w sobotę. Pojedynek pań zaplanowany był bowiem jako przedostatnia walka całej gali. Między zawodniczkami było gorąco już na konferencjach i podczas wywiadów, których udzielały, więc kibice z pewnością spodziewali się równie ciekawego starcia wówczas, gdy drzwi do klatki się zamkną i panie wyjaśnią sobie wszystko na sportowo.

Wynik walki Lil Masti vs Brodnicka

Wynik walki Lil Masti vs Brodnicka poznaliśmy więc w sobotę. Jeśli chodzi o kursy, które na pierwszą galę wystawiły zakłady bukmacherskie Fortuna, nieznaczną faworytką od początku była pięściarka. Bukmacherzy nie skreślali więc Bogusz, która od lat trenuje sporty parterowe i ma na swoim koncie większe doświadczenie w klatce od debiutującej przeciwniczki.

Zobacz także - kim jest Ewa Brodnicka?

Opis walki Lil Masti vs Brodnicka

Krótka stójka i parter, czyli opis walki Lil Masti vs Brodnicka poszedł po myśli tej pierwszej, od lat trenującej sporty parterowe. Bogusz zdobyła korzystną pozycję, a Brodnicka została ukarana odjęciem punktu za nielegalne ciosy. Lil Masti wygrała więc pierwszą rundę dwoma punktami - była lepsza i dodatkowo sędziowie ukarali pięściarkę za nieczyste zagrania.

W drugiej rundzie pierwsze trzy obalenia skutecznie obroniła Brodnicka, utrzymując walkę w stójce. Pięściarka starała się zagrozić rywalce w swojej płaszczyźnie, zadając kolejne ciosy. Dodając do tego obronione obalenia, wygląda na to, że "Cleo" wygrała drugą rundę.

Zobacz także - kto wygrał walkę Medusa vs Rataj?

Pół minuty stójki i Lil Masti w trzeciej rundzie osiągnęła swoje, czyli obalenie. W tej pozycji osiągnęła krucyfiks, dzięki czemu zadawała ciosy w głowę Brodnickiej bez jej obrony i sędzia przerwał pojedynek.

Lil Masti pokonała Ewę Brodnicką przez TKO, runda 3