Don Kasjo vs Rataj, czyli walka wieczoru pierwszej gali AlkoMaster. Kto wygrał ten historyczny pojedynek?

Don Kasjo vs Rataj AlkoMaster

Historyczny, ponieważ starcie Don Kasjo vs Rataj na AlkoMaster będzie pierwszym w historii main eventem tej organizacji. W sobotę 27 listopada federacja zorganizowała bowiem pierwszą galę w historii jej działalności. Przed tym wydarzeniem wiadomo było niewiele poza tym, że na karcie walk znalazło się wiele głośnych nazwisk, w tym właśnie Kasjusz "Don Kasjo" Życiński i Maciej Rataj.

Zobacz także - kim jest Maciej Rataj?

Kto wygrał walkę Don Kasjo vs Rataj?

Kto wygrał walkę Don Kasjo vs Rataj na AlkoMaster? O tym przekonaliśmy się w nocy z soboty na niedzielę. Gala trwała bardzo długo ze względu na sporą liczbę uczestników i przeprowadzane wywiady. Wcześniej mieliśmy okazję przekonać się, kto wygrał walkę Don Kasjo vs Rataj na... FAME MMA. Na gali z numerem 6 górą okazał się Życiński, pokonując swojego przeciwnika przed czasem przez poddanie. Czy Rataj skutecznie zrewanżował się swojemu oponentowi, jeśli chodzi o rewanżowe starcie w... piciu alkoholu? Niestety również w tej kategorii Don Kasjo okazał się lepszy, mając jednak spore problemy z piciem alkoholu przed następnymi konkurencjami. Obaj panowie nie wymiękli pod względem mocnej głowy, ale to Kasjusz "Don Kasjo" Życiński wygrał dwa z trzech wylosowanych wyzwań.

Zobacz także - wyniki pierwszej gali AlkoMaster.

Wynik walki Don Kasjo vs Rataj

Wynik walki Don Kasjo vs Rataj miał mieć zapewne charakter w dużej mierze symboliczny. Na tego typu wydarzeniach chodzi bowiem przede wszystkim o dobrą zabawę i show. W tym przypadku panowie w przeszłości nie przepadali za sobą, jednak następnie się pogodzili. Pytanie więc, z jakim nastawieniem tym razem wyszli do bezpośredniego pojedynku - czy przede wszystkim chcieli się bawić niczym na imprezie, czy jednak chęć wygranej i udowodnienia czegoś swojemu rywalowi wzięło górę?

Opis walki Don Kasjo vs Rataj

To, jak może wyglądać opis walki Don Kasjo vs Rataj, jak i cała gala AlkoMasters, było jedną wielką niewiadomą. Jak to wyglądało? Na całym wydarzeniu wystąpiło 30 zawodników w 12 pojedynkach. W walce wieczoru podobnie jak na gali FAME MMA 12 wystąpił Don Kasjo, który mierzył się ze swoim byłym rywalem z 6 edycji. Tym razem było to starcie nie na pięści, a na to, kto ma mocniejszą głowę do picia. Na starcie obaj uczestnicy dostali po piwie i trzech mocnych "shotach". Następnie rozlosowano pierwszą konkurencję, w której zawodnicy mieli za zadanie zjeść w jak najkrótszym czasie sushi, używając pałeczek i rękawicy kuchennej.

Po prawdziwych męczarniach głównie ze strony Rataja wyzwanie to zostało przerwane, a zwycięzcą okazał się Don Kasjo, który zjadł większą ilość kawałków sushi. Przed przystąpieniem do drugiego starcia barmanki polały zawodnikom aż cztery kieliszki czystej wódki. Największe problemy miał Kasjusz, który nie czuł się za dobrze już po dwóch kieliszkach, dzielnie jednak wypijając całość. W drugiej rundzie w kategorii "zabójcza logika" na obu przeciwników czekał drewniany sześcian podzielony na kilka części. Wygrywał ten, kto złożył go w całość jako pierwszy. Niestety ze względu na długi czas i brak rozstrzygnięcia sędziowie przyznali remis.

Przed trzecim, decydującym starciem ponownie rozlano alkohol. Nieoczekiwanie Rataj wypił wszystko w bardzo krótkim czasie, natomiast Don Kasjo mocno się ociągał. W rezultacie prowadzący zagrozili popularnemu zawodnikowi FAME MMA, że jeśli ten nie opróżni wszystkich kieliszków, to zostanie zdyskwalifikowany. Po tych słowach Don Kasjo zrobił, co do niego należy, a następnie rozlosowano trzecią, ostatnia już konkurencję. Według jej zasad zawodnicy mieli, skacząc w worku przenieść czteropak piwa z punktu A do punktu B, a na koniec to samo uczynić z Indykiem. W decydującej rundzie wygrał Kasjusz "Don Kasjo" Życiński i tym samym stał się pierwszym zwycięzcą main eventu na gali AlkoMaster.