Walka Patryk „Kizo” Woziński - Gabriel „Arab” Al-Sulwi na FAME MMA 9 była głównym pojedynkiem wieczoru podczas sobotniej gali. Kto wygrał walkę Patryk „Kizo” Woziński - Gabriel „Arab” Al-Sulwi? Opis walki Patryk „Kizo” Woziński - Gabriel „Arab” Al-Sulwi – jak przebiegała?

„Kizo” - „Arab” FAME MMA 9

Patryk „Kizo” Woziński i Gabriel „Arab” Al-Sulwi na FAME MMA 9 stoczyli walkę wieczoru, czyli wyszli do klatki jako ostatni bohaterowie sobotniego wydarzenia. „Arab” do karty walk wskoczył na kilka dni przed galą w związku z kontuzją Pawła „Popka Monstera” Mikołajuwa. Pojedynek „Kizo” - „Arab” odbyła się na zasadach wybranych przez Wozińskiego, czyli w formule bokserskiej.

Kto wygrał walkę „Kizo” - „Arab”?

Na pytanie, kto wygrał walkę „Kizo” - „Arab”, odpowiedź poznaliśmy na sam koniec gali FAME MMA 9. Na papierze faworytem wydawał się „Kizo”, który specjalizuje się w boksie i najlepiej czuł się właśnie w tej płaszczyźnie. Al-Sulwi z kolei od wielu lat trenuje parter. Co ciekawe stoczył już w przeszłości walkę w boksie, pokonując podczas gali FEN legendarnego polskiego freestyle'owca - „Wujka Samo Zło”.

Wynik „Kizo” - „Arab”

Wynik walki „Kizo” - „Arab” pozostawał jedną wielką niewiadomą. Z jednej strony zdecydowanym faworytem wydawał się Woziński, ale bukmacherzy widzieli to nieco inaczej. Kursy na ten pojedynek były bowiem niemal idealnie równe. Minimalnym faworytem był "Kizo" (kurs 1.70), ale "Arab" z pewnością nie był bez szans (1.90). Było to o tyle zaskakujące, że Woziński przygotowywał się do walki z „Popkiem”, a Al-Sulwi nie był w treningu stricte pod pojedynek – zwłaszcza w formule bokserskiej.

Opis walki „Kizo” - „Arab”

Opis walki „Kizo” - „Arab” był więc trudny do przewidzenia. Powiedzieć, że pierwsza runda nie była szczególnie emocjonująca, to nic nie powiedzieć. Obaj zawodnicy badali się wzajemnie i nie zadawali wielu ciosów. Wydaje się, że minimalnie bardziej aktywny był "Kizo". Drugie starcie również nie było ciekawe. "Kizo" i "Arab" zadawali głównie ciosy proste, które były zbijane na gardę. W trzeciej rundzie zawodnicy w końcu poszli na wymiany, jednak żaden z nich nie zdołał naruszyć swojego przeciwnika. Ostatecznie jednogłośną decyzją sędziów w pojedynku triumfował "Arab".

 Gabriel „Arab” Al-Sulwi pokonał Patryka „Kizo” Wozińskiego przez jednogłośną decyzję sędziów

Zobacz także podsumowanie gali FAME MMA 9