Marek Jówko przez wielu może być kojarzony z kontrowersyjnymi wywiadami. Teraz kibice w końcu zobaczyli go w klatce. Jego ostatnia walka znalazła się na karcie walk Prime MMA 8. Dowiedz się kim jest Marek Jówko i co wiadomo na jego temat!

Kim jest Marek Jówko?

Kto to Marek Jówko? Marek Jówko to były kierowca ciężarówki, a aktualnie zawodnik Prime MMA. Jówko zyskał popularność w internecie dzięki przeprowadzonym wywiadom, w którym często obrażał bądź prowokował swoich rozmówców.

Marek Jówko Kirimasu

Kirimasu to pseudonim Marka Jówko. Nie wiadomo jednak, skąd wzięła się taka ksywka.

Marek Jówko wiek

Marek Jówko urodził się 15 lutego 1975 roku. To oznacza, że mężczyzna ma 49 lat.

Marek Jówko wzrost

Jówko nie należy do wysokich mężczyzn. Jego wzrost oscyluje w okolicy 170 centymetrów.

Marek Jówko waga

Dokładną wagę Marka Jówko poznaliśmy przy okazji oficjalnego ważenia przed Prime MMA 7. Jówko wniósł na wagę 67 kilogramów.

Marek Jówko rekord

Jówko do tej pory stoczył tylko jedną walkę, którą zdecydowanie przegrał. Co za tym idzie, jego rekord to 0-1.

Rekord MMA: 0-1

Marek Jówko MMA

Po pierwszej walce Jówko, którą stoczył na Prime MMA 7, można stwierdzić, że nie trenował on wcześniej MMA.

Marek Jówko Prime MMA

2 stycznia 2024 roku Marek Jówko został ogłoszony jako nowy zawodnik organizacji Prime MMA. Do debiutu 49-latka doszło 13 stycznia podczas gali Prime MMA 7 w Koszalinie. Marek Jówko wystąpił w walce otwarcia.

Marek Jówko vs Michał Cichy

Jówko w swoim debiucie w Prime MMA zawalczył z Michałem Cichym, który był zdecydowanym faworytem. Jówko miał bowiem słabsze warunki fizyczne, a także nie wiadomo, czego można było się po nim spodziewać w klatce. Cichy natomiast miał na swoim koncie już dwie walki, w których pokazał się z przyzwoitej strony jak na standardy freakowe.

Sama walka potrwała zaledwie 31 sekund. Cichy od początku ruszył na Jówkę z mocnymi ciosami i zepchnął go pod siatkę. Sędzia, widząc brak jakiejkolwiek obrony ze strony Jówki przerwał pojedynek.

Marek Jówko Igrzyska Gladiatorów

Po nieudanej walce z Michałem Cichym Jówko powrócił do klatki na Prime MMA 8. Wystartował on bowiem w Igrzyskach Gladiatorów. W ćwierćfinałowym pojedynku, w parze z Robalinim, przegrał z Czarnym Polakiem i Dredziastym.

Marek Jówko Instagram

Marek Jówko prowadzi konto na Instagramie, jednak jest tam dość anonimową postacią. Mężczyznę można znaleźć pod nickiem @marek_jowko. Na ten moment jego profil obserwuje blisko 3 tysiące użytkowników.


Kim jest Marek Jówko?
Marek Jówko to zawodnik Prime MMA, który zdobył popularność, przeprowadzając kontrowersyjne wywiady.
Ile ma lat Marek Jówko?
Marek Jówko ma 49 lat.