Edward Durda to jeden z najpopularniejszych polskich komentatorów i konferansjerów podczas gal sportów walki. Posiada on również krótkie epizody w aktorstwie. Jest pasjonatem sportów walki, w szczególności boksu. Można również znaleźć jego powiązanie ze światem bukmacherskim. To wszystko za sprawą uczestnictwa w Quizie pod napięciem. Organizatorem tego programu jest bukmacher ETOTO. Kim jest Edward Durda? Durda MMA-VIP – w jakiej roli wystąpił na gali Marcina Najmana?

Kim jest Edward Durda?

Edward Durda urodził się w styczniu 1963 roku w Stalowej Woli. Jeśli chodzi o wiek, Durda ma więc 60 lat. Z wykształcenia jest aktorem — ukończył Wydział Aktorski Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.

Mimo wykształcenia aktorskiego nie miał okazji do licznych występów w filmach czy serialach – zajął się bowiem dziennikarstwem sportowym i komentowaniem meczów. Co więcej, w 1994 roku w filmie Miasto Prywatne grał ochroniarza "Alego", a w 2019 roku wcielił się w rolę konferansjera w produkcji Fighter.

Wielu internautów czy fanów zwraca uwagę na jego wzrost. Faktycznie – komentator jest wysoki. Jeśli chodzi o wzrost, Durda ma około 190 centymetrów.

Edek Durda życiorys

W wieku 18 lat Edward Durda ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli. Następnie zdecydował się na podjęcie szkoły wyższej. W ten sposób trafił na Państwową Wyższą Szkołę Teatralną, gdzie edukował się na Wydziale Aktorskim. Ukończenie studiów pozwoliło mu na epizody aktorskie. Skupił się on jednak na karierze ściśle związanej ze sportem.

Jeżeli chodzi o karierę komentatorską, to jest ona obfita. Na samym początku swojej ścieżki dostał się do TVP za sprawą castingu. W późniejszych latach podjął współpracę ze stacją Eurosport. Edward Durda nie ograniczał się jednak do małej ilości sportów. Związany był on również ze stacją Canal+, gdzie zajmował się komentowaniem żużla. Głos komentatora można było usłyszeć również podczas topowych meczów piłki nożnej. Dotyczy to również naszych krajowych rozgrywek.

Edward Durda życie prywatne

Komentator jest raczej osobą, która nie dzieli się swoim życiem osobistym na forum. Z tego względu, trudno jest znaleźć informacje chociażby na temat jego rodziny. Trzeba przyznać, że jest to bardzo rozsądne rozwiązanie. Osoby rozpoznawalne nie zawsze chcą udostępniać wszelkich informacji na swój temat. Rozdzielenie życia prywatnego od zawodowego jest coraz częściej spotykane. Nie ma w tym nic dziwnego, nie każdy życzy sobie, aby cały kraj wiedział wszystko na jego temat.

Edward Durda żona, narzeczona

Fakt, że Edward Durda życie prywatne ceni sobie bardzo mocno, sprawia, że nie posiadamy informacji na temat jego żony. Nawet w social mediach dziennikarz nie udostępniał żadnych zdjęć ze swoją partnerką. Można się jedynie domyślać, jaki jest stan cywilny komentatora. Zważywszy jednak na fakt, iż nie bez powodu nie dzieli się on swoim życiem prywatnym, to warto to uszanować. W internecie można znaleźć kilka artykułów na ten temat, jednak wszystkie są jedynie przypuszczeniami. Warto zatem dystansować się do zawartych tam informacji.

Edward Durda córka

Z pewnością więcej informacji można znaleźć na temat potomstwa dziennikarza. Śledząc jego aktywność w mediach społecznościowych, można stwierdzić, iż Edward Durda życie prywatne na pewno poświęca swojej córce. Żadne szczegóły nie są jednak znane, w tym nawet imię. Wiemy jednak, że jest ona obecnie studentką, o czym świadczy jeden ze wpisów komentatora na Twitterze. Podobnie jak w przypadku informacji na temat żony, należy uszanować jego prywatność.

Jak widać, z załączonego postu Edward Durda był na Kasprowym Wierchu. Wrzucił on zdjęcie swojego paragonu, krytykując przy tym, że ceny są znacząco za wysokie. Internauci od razu zwrócili uwagę na ulgowy bilet nabity na paragonie. W komentarzach można przeczytać, że został on zakupiony dla córki słynnego komentatora.

Edward Durda Wzrost

Dziennikarz z całą pewnością nie należy do najniższych osób. Mierzy on około 190 centymetrów wzrostu. Co prawda jego komentatorska kariera wiąże się z siedzeniem przed mikrofonem, więc obserwując jakieś wydarzenia, możemy tego nie zauważyć. Inaczej jest jednak w przypadku zdjęć, na których Edward Durda wygląda na wysoką osobę, jaką jest w rzeczywistości. Trzeba przyznać, że jak równy z równym wygląda on tylko w porównaniu z niektórymi sportowcami.

Edward Durda wiek

Dziennikarz jest już osobą doświadczoną życiowo. Urodził się 5 stycznia 1963 roku w Stalowej Woli. Oznacza to, że ma on obecnie równe 61 lat. Pomimo wieku, dziennikarz jest w naprawdę dobrej formie, co widać chociażby po zdjęciach. Nie zapowiada się również, aby Edward Durda przymierzał się do przejścia na emeryturę. Jest wciąż bardzo aktywny zawodowo, co powinno wszystko nas cieszyć. Komentator jest w opinii kibiców świetny w tym co robi. Pozostaje mieć zatem nadzieję, że będzie odwlekał emeryturę możliwie tak długo, jak będzie się dało.

Edward Durda - Anegdoty

Edward Durda życie prywatne jak i zawodowe ma z pewnością bardzo bogate. Ten urodzony w 1963 roku komentator doświadczył wiele w swoim życiu. Współpracował on też z przeróżnymi firmami i znanymi osobistościami. W trakcie medialnych wystąpień chętnie dzielił się wieloma ciekawymi opowieściami i anegdotami. Wieloma z nich postanowił się podzielić na łamach jednego z programów Kanału Sportowego. Najpopularniejszy filmik dotyczy anegdot związanych z Dariuszem Szpakowskim, Adamem Małyszem i Tomaszem Smokowskim.

Dziennikarz Durda - Kariera

Durda jest jednym z najpopularniejszych polskich komentatorów sportowych. Komentuje głównie mecze piłki nożnej oraz pojedynki bokserskie. Komentator znany jest ze swojej wszechstronności i uniwersalności. Ponadto, oprócz piłki nożnej i boksu komentował między innymi żużel czy... hiszpańską corridę.

Komentator Durda

Edward Durda jest szczególnie znany ze swojej kariery komentatorskiej. Współpracował on już z wieloma osobami ze świata sportu, w tym ze sławnym Dariuszem Szpakowskim. Jeżeli chodzi o piłkę nożną, to pracował już nad meczami najpopularniejszych lig: Premier League, La Liga, Bundesliga, Ligue 1, Seria A, czy Ekstraklasa. Nie można zapomnieć również o koniku dziennikarza, czyli sportach walki. W tej dyscyplinie ma równie dobre doświadczenie co w piłce.

Trzeba przyznać, że Edward Durda jest bardzo wszechstronnym człowiekiem. Nie ogranicza się w tym co robi, a skutecznie poszerza swoje horyzonty. Świadectwem tego jest fakt, że głos komentatora można było usłyszeć także podczas zawodów żużlowych. Nie jest to jednak najbardziej nietypowy sport jaki skomentował dziennikarz. Tym są niewątpliwie bobsleje. Jest to zimowa dyscyplina sportowa, w której zawodnicy zjeżdżają na specjalistycznych saniach.

TVP

Człowiek z tak ogromnym doświadczeniem oczywiście był związany z telewizją publiczną. To właśnie tam Edward Durda stawiał swoje pierwsze dziennikarskie i komentatorskie kroki. Wszystko za sprawą udziału w kastingu organizowanym przez stacje. Młody wtedy Edward Durda postanowił wziąć w nim udział i była to dobra decyzja. Za jej sprawą otrzymał on swoją pierwszą pracę w telewizji.

Canal+

Ta niezwykle popularna w Polsce stacja, z pewnością musiała bardzo zabiegać o Edwarda Durdę. Zakończyło się to powodzeniem, a dziennikarz współpracuje z nią do dnia dzisiejszego. To właśnie tutaj zaprezentował on swoją wszechstronność. Poza komentowaniem popularnej piłki nożnej, podjął się również pracy nad żużlem, czy wcześniej wspomnianych bobslejami.

Wizja Sport

Wizja sport była w zasadzie pierwszą w Polsce stacją sportową. Rozpoczęła swoją działalność w 1999 roku. Nie utrzymała się jednak na rynku zbyt długo, ponieważ 31 grudnia 2001 roku nastąpiło zakończenie nadawania. Stacja emitowała głównie piłkę nożną, ale nie brakowało innych sportów. Tam również doświadczenie zbierał Edward Durda. Miał okazję współpracować tam z takimi osobami jak: Bożydar Iwanow, Tomasz Lorek czy Maciej Kurzajewski.

Eurosport

Nie można pominąć także wątku międzynarodowego w karierze dziennikarza. Edward Durda był związany ze stacją Eurosport. Wywodzi się ona z amerykańskiego przedsiębiorstwa Warner Bros, jednakże funkcjonuje również na terenie Europy. Polska nie została pominięta w tej ekspansji, na czym skorzystał między innymi właśnie Edward Durda.

Edward Durda Kanał Sportowy

W ostatnich latach stał się prawdziwą gwiazdą sieci i ulubieńcem internautów. Wszystko ze względu na jego występy czy to w Kanale Sportowym, czy w telewizji internetowej prowadzonej przez zakłady bukmacherskie ETOTO, czyli ETOTO TV w Quizach pod napięciem oraz magazynie Ring. Durda, oprócz bezdyskusyjnej wiedzy na temat piłki nożnej czy boksu, ubarwia bowiem swoje występy licznymi anegdotami czy historiami, głównie z czasów studenckich.

Durda MMA-VIP

W lutym 2021 roku Marcin Najman organizował galę MMA-VIP, na której sam "El Testosteron" zawalczył w pojedynku wieczoru. Rywalem Najmana był Szymon "Taxi Złotówa" Wrzesień. Miało to być pożegnalne starcie Najmana w MMA. Na plakatach promujących galę widniało także nazwisko Edwarda Durdy. W jakiej roli komentator wystąpił na gali Najmana? Durda poprowadził galę MMA-VIP - był konferansjerem zapowiadającym w klatce kolejne pojedynki.

Durda ma ogromne doświadczenie w tego typu wydarzeniach. W ostatnich miesiącach kibice sportów walki mogli podziwiać jego umiejętności na galach Gromda, a wcześniej zapowiadał liczne gale MMA czy boksu. Potwierdza to tylko tezę o wszechstronności dziennikarza. Odnajduje się on świetnie w każdej roli jakiej się podejmuje. Jego zapał do pracy i determinacja może być godna podziwu.

Edward Durda - Social Media

Dziennikarz jest osobą, która raczej skupia się na swojej pracy, a nie aktywności w social mediach. Nie oznacza to jednak, że jest całkowicie nieobecny w internetowym życiu. Edward Durda posiada konta na najbardziej popularnych serwisach internetowych, gdzie cyklicznie dodaje różnego rodzaju posty. Warto go zaobserwować na różnego rodzaju social mediach, aby być na bieżąco z działalnością dziennikarza.

Instagram

Dziennikarz zdecydował się na założenie Instagrama. Trzeba jednak stwierdzić, że korzysta z niego w tak zwanym międzyczasie. Posty dodawane są bardzo rzadko i nieregularnie. Nie przeszkodziło to jednak w uzbieraniu ponad 6 tysięcy obserwujących. Warto zaznaczyć, że na Instagramie Edward życie prywatne również skutecznie ukrywa. Wszystkie posty dotyczą tylko i wyłącznie jego pracy. W ostatnim czasie konto ku zaskoczeniu odbiorców zostało zamknięte, a dziennikarz ograniczył się jedynie do działalności na platformie "X".

Twitter

Nieco większą aktywność dziennikarz wykazuje na swoim profilu na Twitterze. Ma to swoje odzwierciedlenie chociażby w liczbie obserwujących. Jest ona dwukrotnie wyższa niż na Instagramie i obecnie wynosi około 12,5 tysiąca. Na tej platformie poza aspektami pracy komentatora, możemy ujrzeć również informacje dotyczących różnych wydarzeń sportowych. Przeważają tutaj co prawda sporty walki, jednak dla fanów tej dziedziny, jest to konto warte obserwacji.