Edward Durda to jeden z najpopularniejszych polskich komentatorów i konferansjerów podczas gal sportów walki. Kim jest Edward Durda? Durda MMA-VIP – w jakiej roli wystąpił na gali Marcina Najmana?

Kim jest Edward Durda?

Edward Durda kto to

Edward Durda urodził się w styczniu 1963 roku w Stalowej Woli. Jeśli chodzi o wiek, Durda ma więc 58 lat. Z wykształcenia jest aktorem — ukończył Wydział Aktorski Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.

Mimo wykształcenia aktorskiego nie miał okazji do licznych występów w filmach czy serialach – zajął się bowiem dziennikarstwem sportowym i komentowaniem meczów. Co więcej, w 1994 roku w filmie Miasto Prywatne grał ochroniarza "Alego", a w 2019 roku wcielił się w rolę konferansjera w produkcji Fighter.

Wielu internautów czy fanów zwraca uwagę na jego wzrost. Faktycznie – komentator jest wysoki. Jeśli chodzi o wzrost, Durda ma około 190 centymetrów.

Durda żona, dzieci

W sieci nie ma dostępnych informacji na temat tego, czy Edward Durda ma żonę oraz dzieci. W rezultacie wygląda więc na to, że komentator jest singlem.

Komentator Durda

Komentator Edward Durda

Durda jest jednym z najpopularniejszych polskich komentatorów sportowych. Komentuje głównie mecze piłki nożnej oraz pojedynki bokserskie. Oczywiście, w swojej karierze współpracował z takimi stacjami, jak Canal+, Eurosport, czy Wizja Sport.

Komentator znany jest ze swojej wszechstronności i uniwersalności. Ponadto, oprócz piłki nożnej i boksu komentował między innymi żużel czy... hiszpańską corridę.

Edward Durda Kanał Sportowy

W ostatnich miesiącach stał się prawdziwą gwiazdą sieci i ulubieńcem internautów. Wszystko ze względu na jego występy czy to w Kanale Sportowym, czy w telewizji internetowej prowadzonej przez zakłady bukmacherskie ETOTO, czyli ETOTO TV w Quizach pod napięciem oraz magazynie Ring. Durda, oprócz bezdyskusyjnej wiedzy na temat piłki nożnej czy boksu, ubarwia bowiem swoje występy licznymi anegdotami czy historiami, głównie z czasów studenckich.

Durda MMA-VIP

Durda na MMA-VIP

W lutym 2021 roku Marcin Najman organizował galę MMA-VIP, na której sam „El Testosteron” zawalczył w pojedynku wieczoru. Rywalem Najmana był Szymon „Taxi Złotówa” Wrzesień. Było to (podobno) pożegnalne starcie Najmana w MMA.

Na plakatach promujących galę widniało także nazwisko Edwarda Durdy. W jakiej roli komentator wystąpił na gali Najmana? Durda poprowadził galę MMA-VIP, co oznacza, że był konferansjerem zapowiadającym w klatce kolejne pojedynki.

Durda ma ogromne doświadczenie w tego typu wydarzeniach. W ostatnich miesiącach kibice sportów walki mogli podziwiać jego umiejętności na galach Gromda, a wcześniej zapowiadał liczne gale MMA czy boksu.

Zobacz także nasze porównanie bukmacherów.


Kim jest Edward Durda?
Edward Durda to jeden z najpopularniejszych polskich komentatorów i konferansjerów podczas gal sportów walki. Z wykształcenia jest aktorem - ukończył Wydział Aktorski Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.
Jaka rolę pełnił Edward Durda podczas gali MMA-VIP?
Durda poprowadził galę MMA-VIP, co oznacza, że był konferansjerem zapowiadającym w klatce kolejne pojedynki.