Keno
19 lutego 2021

NA CZYM POLEGA KENO?

Historia gry Keno sięga XVI wieku, a twórcą jest pochodzący z Włoch – Benedetto Gentile. W Polsce ta oryginalna gra dotarła w roku 2008, a pierwsze losowanie odbyło się 26 maja o godzinie 7:00. Organizatorem gry został Totalizator Sportowy. Jeżeli z tą nazwą spotykasz się po raz pierwszy i nie wiesz, na czym polega gra keno, to w tym artykule dowiesz się jak grać w keno i gdzie legalnie keno jest dostępne przez Internet. Keno to mało skomplikowana gra, w której zasady różnią się między sobą w poszczególnych krajach. Każdy nowy gracz po przeczytaniu zasad bez problemu ogarnie, na czym polega gra w keno.

KENO ONLINE

  • W naszej wersji gry wybieramy od 1 do 10 liczb spośród zbioru 70 numerów. Możemy wybrać swoje liczby lub grać na chybił trafił.
  • Następnie losowanych jest 20 z tych 70 liczb.
  • Wygrana zależy od ilości liczb, które obstawiliśmy i ile z nich trafiliśmy.
  • Po zadeklarowaniu naszych liczb podajemy stawkę, za jaką chcemy zagrać.
  • Opłata minimalna za jeden zakład to 2,00 zł. Możemy grać za stawkę podstawową lub jej wielokrotność (od 2 do 10 razy).
  • Maksymalnie możemy wygrać 2 000 000 zł, jeśli wytypujemy wszystkie 10 liczb przy stawce zwielokrotnionej x10.
  • Do wyboru w keno online mamy również możliwość zwielokrotnionych losowań, które odbywać się będą automatycznie co 4 minuty. Zakres wielu losowań wynosi od 2 do nawet 50, co jest sporą wygodą, jeśli nie chcemy przegapić kilku zakręceń z rzędu, a akurat nie mamy czasu na obserwowanie ekranu.

JAK GRAĆ W KENO?

KENO PORADNIK

W keno możemy grać tradycyjnie w punktach stacjonarnych Totalizatora Sportowego, których w Polsce nie brakuje. Listę dostępnych kolektur w naszej okolicy możemy znaleźć na oficjalnej stronie lotto w zakładce „Znajdź kolekturę”. W punkcie naziemnym wykreślamy liczby na specjalnych blankietach lub prosimy sprzedawcę o wylosowanie liczb „na chybił-trafił”. W przypadku drugiej opcji maszyna samodzielnie wybierze za nas liczby. Wyniki keno oraz wygrane są znane od razu po losowaniu i widnieją na specjalnym ekranie.

Drugą metodą, która została uruchomiona we wrześniu 2019 roku, jest keno online. Gracze mogą obstawiać swoje liczby na oficjalnej stronie https://gry.lotto.pl/pl/keno.html.

Przed przystąpieniem do gry musimy wypełnić formularz rejestracyjny, w którym podajemy nasze podstawowe dane wraz z wysłaniem skanu dowodu osobistego. Strona Totalizatora Sportowego lotto jest w 100% bezpieczne, więc nie musimy się bać o wyciek naszych danych. Następnie po zalogowaniu się używając nazwy użytkownika i hasła klikamy poniżej w zakładkę „GRAJ W KENO”. Następnie wpisujemy ilość liczb do wytypowania, wybieramy sposób gry (chybił-trafił lub własne liczby), wybieramy stawkę i potwierdzamy zawarcie kuponu. W zakładce obok możemy oglądać losowanie na żywo. Po prawej stronie widnieją dwa banery, w których możemy dowiedzieć się szczegółowych informacji jak grać w keno i ile można wygrać, obstawiając liczby w keno online.

WYNIKI KENO

Każde losowanie odbywa się co cztery minuty od godziny 6:34 do 23:54. W ciągu całego dnia przeprowadzanych jest 261 losowań. Jak widzimy, wyniki keno podawane są w krótkim odstępie czasu, dzięki czemu w ciągu dnia mamy mnóstwo okazji na zgarnięcie wygranej, a nawet stania się milionerem, jeśli wytypujemy poprawnie wszystkie liczby za zwielokrotnioną stawkę.

JAK GRAĆ, ŻEBY WYGRAĆ W KENO?

WYGRYWANIE W KENO

Na pytanie, jak grać w keno, żeby wygrywać pieniądze, niestety ciężko odpowiedzieć. Gra keno podobnie jak duży lotek i inne gry oparte na liczbach jest losowa i w dużej mierze oparta na szczęściu. Próżno szukać genialnych i niezawodnych systemów, żeby oszukać system i komputer. Popularnym sposobem gry, aby wygrać w keno większe sumy pieniędzy, jest podwojenie stawki w momencie przegranego poprzedniego kuponu, jednak ostrzegamy, że ta metoda jest bardzo ryzykowna i nierozważne stosowanie może całkowicie wyczyścić nasze konto.

JAKIE LICZBY PADAJĄ NAJCZĘŚCIEJ W KENO?

Nie znamy odpowiedzi na pytanie, jakie liczby padają najczęściej w keno, ponieważ ciężko znaleźć informacje na ten temat. Stali i zaawansowani gracze, którzy korzystają z legalnego keno przez internet, prowadzą własne statystyki, którymi raczej nie chwalą się publicznie z wiadomych względów. Na stronie megalotto.pl/statystyki możemy jednak sprawdzić częstotliwość losowanych liczb w popularnych grach lotto, ale brak tam niestety keno online.

Naszą radą i zarazem jedyną opcją na sprawdzenie jakie liczby najczęściej padają w grze keno, jest zapisywanie liczb w różnych odstępach czasowych w ciągu dnia. Niestety prowadzenie tak szczegółowych danych wymaga sporo czasu. Na temat najczęściej padających liczb w keno możemy poczytać na forach internetowych, gdzie dostępne są różne generatory liczb, jednak nigdy nie mamy pewności, że podawane dane są prawdziwe.

LEGALNE KENO PRZEZ INTERNET

W Polsce po wprowadzeniu ustawy hazardowej w 2017 roku wyłączność na prowadzenie gier loteryjnych ma Totalizator Sportowy i tylko na oficjalnej stronie lotto możemy bez problemów z prawem legalnie grać w keno przez internet. Inne kasyna oraz strony internetowej, które oferują keno w wersji online, działają niezgodnie z naszym prawem i korzystanie z ich usług grozi karą grzywny, a nawet pozbawienia wolności.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
0
Chcesz zostawić komentarz?x
()
x