Walka Kamila „Kamiszka” Wybrańczyk - Kamila „Zusje” Smogulecka na FAME MMA 9 była siódmym pojedynkiem na karcie walk podczas sobotniego wydarzenia. Kto wygrał walkę Kamila „Kamiszka” Wybrańczyk - Kamila „Zusje” Smogulecka? Opis walki Kamila „Kamiszka” Wybrańczyk - Kamila „Zusje” Smogulecka – jak przebiegała?

„Kamiszka” - „Zusje” FAME MMA 9

Kamila „Kamiszka” Wybrańczyk i Kamila „Zusje” Smogulecka na FAME MMA 9 stoczyły siódmy pojedynek wieczoru. Była to druga walka kobiet podczas tej gali – pierwszą było starcie Karolina „Way of Blonde” Brzuszczyńska - Anna Andrzejewska. Dla narzeczonej Artura Szpilki był to debiut w MMA, z kolei „Zusje” miała na swoim koncie już dwie walki. W debiucie przegrała z Martą „Linkimaster” Linkiewicz, a w drugim występie pokonała Dagmarę Szewczyk.

Kto wygrał walkę „Kamiszka” – „Zusje”?

 

To, kto wygrał walkę „Kamiszka” vs „Zusje”, wyjaśniło się późnym wieczorem w sobotę. Bukmacherzy zdecydowanego faworyta widzieli w Wybrańczyk, która ma na swoim koncie lata treningów w sportach parterowych. Kurs na wygraną "Kamiszki" wynosił zaledwie 1.18. "Zusje" była tym samym jednym z największych underdogów całej gali – 3.70. Wielu kibiców zastanawiało się jednak, czy doświadczenie „Zusje” nie okaże się tutaj jej sporym atutem – wiediała ona bowiem już, z jakim stresem wiąże się wyjście do klatki i sama walka.

Wynik „Kamiszka” - „Zusje”

Wynik walki „Kamiszka” - „Zusje” poznamy podczas FAME MMA 9. Przekonaliśmy się wówczas, jak w swoim debiucie w FAME MMA poradziła sobie partnerka Szpilki. Nie ulegało wątpliwości, że cała presja w tym pojedynku leżała właśnie na niej. „Zusje” podczas konferencji i w wywiadach podkreślała niemal ciągle, że jest słabsza i mniej doświadczona od swojej rywalki. Pytanie, czy faktycznie tak uważała, czy była to sprytna zagrywka psychologiczna, mająca na celu sprawienie, że „Kamiszka” poczuje się zbyt pewnie siebie.

Opis walki „Kamiszka” – Zusje”

Pierwsza runda zdecydowanie dla "Kamiszki". Wybrańczyk, mimo słabszych warunków fizycznych, trafiała celniej w stójce zarówno ciosami, jak i niskimi kopnięciami. "Zusje" ani razu nie zagroziła swojej przeciwniczce. Druga runda to jeszcze większa dominacja "Kamiszki", która szybko znalazła się w korzystnej pozycji w parterze, gdzie próbowała technik kończących. Jak się okazało skuteczne było duszenie zza pleców, które "Zusje" odklepała. Po pojedynku ogłoszono, że w najbliższej walce "Kamiszka" zmierzy się o mistrzowski pas z Martą "Linkimaster" Linkiewicz.

Kamila "Kamiszka" Wybrańczyk pokonała Kamilę "Zusje" Smogulecką przez poddanie, runda 2