Jak obrócić bonus bukmacherski?

Jak obrócić bonus
9 czerwca 2018

Jak obrócić bonus?

Jak obrócić bonus od pierwszej wpłaty, bonus lojalnościowy itd.  Choć nazw jest wiele, to wszystkim bonus kojarzy się z czymś pozytywnym, promocją i jakąś gratyfikacją od bukmachera, czy to za założenie konta z linka partnera, instalację aplikacji czy też “lojalność”, czyli regularną grę. Otrzymane środki są bonusem, który zazwyczaj podlega obrotowi zanim będzie można go wypłacić. W poniższym tekście przedstawimy jakie są ogólne zasady i warunki, które należy spełnić oraz, że “nie taki obrót straszny jak go malują”.

Rodzaje bonusów u legalnych bukmacherów

Zanim powiemy o obrocie wytłumaczmy skąd w ogóle biorą się bonusy bukmacherskie. Konkurencja na rynku jest spora (choć i tak uległa drastycznemu zmniejszeniu po ograniczeniu w Polsce zagranicznych bukmacherów), obecnie w sieci działa kilku głównych legalnych bukmacherów – Fortuna, Totolotek, LV BET, STS, forBET, teraz na poważnie wkracza E-toto. Wszyscy kuszą użytkowników bonusami i chętnie je rozdają, po to aby przyciągnąć nowych graczy, bądź zatrzymać u siebie już zarejestrowanych, docenić ich lojalność. Niestety często obrót bonusem sprawia graczom kłopot ze względu na skomplikowane zasady – skomplikowane dla nowego gracza, nie dla fachowca w tym temacie.

O co chodzi z obrotem? Co muszę zrobić?

Obrót bonusu to nic innego jak konieczność kilkukrotnego zagrania za środki, które otrzymaliśmy jako bonus, zanim te pieniądze staną się Waszą własnością i będziecie mogli je wypłacić. Ile razy trzeba zagrać? Każdy z bukmacherów, każdy bonus ma inne warunki.

Przykładowo:
Przy bonusie bez depozytu w większości przypadków należy obrócić otrzymane środki 3 razy. Wcale nie oznacza to, że otrzymując 20PLN musimy zagrać jeden zakład za 60 PLN. Jest to nierealne bez dokonania wpłaty, a jak sama nazwa mówi – jest to bonus bez depozytu. Obrót bonusu “3 razy”, “3 krotny” “x3”, różnie się na to mówi, jednak oznacza jedno – jest mnożnikiem. 20 (kwota bonusu) x 3 (mnożnik) = 60 <- to jest nasz wymagany obrót bonusu.

Z kolei przy “bonusach 100%” od depozytu jest to najczęściej 3-6 razy. Dodatkowo, w tym przypadku najczęściej kwota którą należy obrócić to nasz depozyt+otrzymany bonus czyli np. wpłacając 100zł i otrzymując bonus 100zł, kwota, którą będziemy obracać to 200zł. Dokładniej będzie to wyjaśnione na przykładzie w dalszej części poradnika.

Dlaczego trzeba obracać przed możliwością wypłaty?

To proste, w ten sposób bukmacher “odbija sobie” darmowe pieniądze jakie daje nam – graczom w postaci bonusu. Bukmacher oferując bonus niejako ryzykuje. Jest to jednak działanie marketingowe, buki chcą przyciągnąć nowych graczy i liczą że zostaną z nimi na dłużej. Obopólna korzyść – Gracz dostaje możliwość zyskania darmowej kasy, a bukmacher szansę na pozyskanie regularnego gracza. Brzmi fair?

Warunki obrotu – kwota, kurs, czas – zawsze czytaj regulaminy!

Każdy bonus podlega określonym warunkom obrotu. Zasadniczo można wyróżnić 4 główne zasady.

 1. kwota obrotu bonusu – czyli jaka musi być łączna SUMA STAWEK (np. 3-krotność kwoty bonusu, 2-krotność kwoty bonusu+depozytu) zagranych zakładów. BARDZO WAŻNE: NIE TRZEBA GRAĆ ZA CAŁĄ KWOTĘ NA RAZ, a wręcz niektóre regulaminy tego zabraniają.
  Przykładowo: mając do obrócenia kwotę 500zł nie ma znaczenia czy obrócicie ją stawiając 5 zakładów po 100zł, 20 zakładów po 25zł czy 100 zakładów po 5zł. Łączna suma stawek ma dawać kwotę wymaganą do obrotu, nie ważne w ilu kuponach ona będzie. Mając 500 pln do obrotu, stawiamy kupon (spełniający wszystkie dodatkowe warunki np kurs minimalny itd, o czym niżej) za 10 pln, zostaje nam do obrotu 490. Stawiamy kolejny za 15 pln, mamy do obrotu 475. I tak dalej… Gdy liczba stanie na “zero” – kwota przechodzi ze środków bonusowych na saldo depozytowe/saldo główne i kwota jest możliwa do wypłaty.
 2. minimalny kurs – czyli minimalny kurs zdarzenia(typu), które kwalifikuje się do obrotu bonusem. Każdy bukmacher określa indywidualnie kurs dla danego bonusu, zwykle jest to kurs między 1.5 a 2,0.
 3. rodzaj zakładów – jakie zakłady liczą się do obrotu bonusem np. tylko przedmeczowe, czy liczą się tylko zakłady SOLO czy też AKO. Przy AKO należy pamiętać aby sprawdzić czy każde zdarzenie na kuponie ma wymagany kurs minimalny
 4. czas na obrót – czas, ilość dni jaką mamy na obrócenie bonusu od momentu otrzymania go. Im większy bonus tym zazwyczaj czas na obrót dłuższy, przy krótkich promocjach i mniejszych bonusach ten czas jest adekwatnie krótszy (kilka dni, tydzień, miesiąc).

Bonus przepadnie, jeśli nie obrócisz go w odpowiednim czasie

W przypadku gdy nie zdążysz wykonać obrotu przed zakończeniem czasu przede wszystkim nie będziesz mógł wypłacić środków bonusowych na swoje konto. Co więcej, bukmacher odbierze cały bonus jaki Ci przyznał a nie tylko jego nieobróconą część. Cofnie również wszystkie wygrane, które zostały zdobyte przy obstawianiu zakładów za środki bonusowe. Warto zatem dokładnie sprawdzać regulaminy i pilnować czasu pozostałego na obrót bonusu, aby nie spotkać się z przykrą niespodzianką.

Jak obrócić bonus na Totolotku [Przykład]

Teraz krok po kroku przeanalizujemy proces obrotu bonusem na przykładnie Bonusu Powitalnego od Totolotka czyli Bonusu 100% do 1000 PLN. Na czym to polega:

 1. Zarejestruj się ze specjalnego linku partnerskiego (często jest to konieczne do otrzymania bonusu, a linki do każdego legalnego bukmachera znajdziecie na naszej stronie w menu BONUSY) oraz wpłać na swoje konto od 20 do 1000 PLN.
 2. Otrzymasz bonus w wysokości swojego depozytu. W naszym przykładzie wpłacamy 200 PLN czyli np. wpłacasz 200PLN i dostajesz 200PLN bonusu = masz 400zł na grę.
 3. Powyższą kwotę należy obrócić 3x (depozyt+bonus), czyli w tym przypadku 400PLN x 3 = 1200PLN. Jest to łączna suma stawek z zakładów, które należy postawić, zanim będziemy mogli wypłacić pieniądze
 4. Jednym z warunków Totolotka jest: Zakłady, które liczą się do obrotu to zakłady z co najmniej 1 zdarzeniem z kursem minimum 2.00.
 5. Czas na obrót bonusu to aż 180 dni

To na ile kuponów gracz podzieli kwotę wymaganego obrotu jest jego decyzją. Przykładowo, mając 400zł na koncie i kwotę 1200zł do obrócenia moglibyśmy zagrać następująco:

Symulacja obrotu:

Krok I. Puszczamy kupon za 100zł, wygrywamy 220. Do obrotu zaliczyło nam się 100zł bo liczy się STAWKA a nie wygrana. Do obrócenia pozostało 1100 PLN (1200 minus 100 = 1100)
Krok II. Puszczamy kupon za 300PLN, wygrywamy 650. Do obrotu liczy się 300zł, czyli zostało do obrotu 800zł (1100 minus 300)
Krok III. Puszczamy kupon za 300PLN, przegrywamy. Pomimo przegranej 300zł zalicza nam się do obrotu, bo liczą się stawki (wyjątkiem jest STS, u którego do obrotu liczą się tylko wygrane kupony). Do obrotu zostało 500zł.
Krok IV. Puszczamy kupon za 100PLN. Do obrotu zostało 400 i tak dalej…
Krok V. Gdy już w końcu liczba stanie na “zero”, oznaczać będzie, że dokonaliśmy obrotu i wygrane możemy wypłacić na nasze konto bankowe.

Zawsze należy pamiętać, żeby puszczane kupony miały zawsze minimalny kurs wymagany przez bukmachera czy też minimalną liczbę zdarzeń.

Bonusy od legalnych bukmacherów, które warto wykorzystać

Bonusy kompletnie za free:

Bonusy wymagające pierwszego depozytu

 • Fortuna – bonus bez ryzyka do 110 PLN
 • Totolotek – bonus 100% do 1000PLN, obrót 3x (depozyt+bonus)
 • LV BET – bonus do 1000PLN, obrót 4x bonus
Subksrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
0
Chcesz zostawić komentarz?x
()
x