Jak obrócić bonus bukmacherski?

0
Jak obrócić bonus

JAK OBRÓCIĆ BONUS BUKMACHERSKI?

Jak obrócić bonus – darmowa kasa, bonus bez depozytu, bonus od pierwszej wpłaty, bonus 100%, bonus lojalnościowy itd.  Choć nazw jest wiele to wszystkim bonus kojarzy się z czymś pozytywnym, promocją i jakąś gratyfikacją od bukmachera, czy to za założenie konta z linka partnera, instalację aplikacji czy też “lojalność”, czyli regularną grę. Otrzymane środki są bonusem, który zazwyczaj podlega obrotowi zanim będzie można go wypłacić. W poniższym tekście przedstawimy jakie są ogólne zasady i warunki, które należy spełnić oraz, że “nie taki obrót straszny jak go malują”.

BONUSY BUKMACHERSKIE

Zanim powiemy o obrocie wytłumaczmy skąd w ogóle biorą się bonusy bukmacherskie. Konkurencja na rynku jest spora (choć i tak uległa drastycznemu zmniejszeniu po ograniczeniu w Polsce zagranicznych bukmacherów), obecnie w sieci działa kilku głównych legalnych bukmacherów – Fortuna, Totolotek, LV BET, STS, forBET, teraz na poważnie wkracza E-toto, niebawem Superbet (który działa już naziemnie) czy Totalbet. Wszyscy kuszą użytkowników bonusami i chętnie je rozdają, po to aby przyciągnąć nowych graczy, bądź zatrzymać u siebie już zarejestrowanych, docenić ich lojalność. Niestety często obrót bonusem sprawia graczom kłopot ze względu na skomplikowane zasady – skomplikowane dla nowego gracza, nie dla fachowca w tym temacie.

CO TO JEST OBRÓT BONUSU W BUKMACHERCE?

Obrót bonusu to nic innego jak konieczność kilkukrotnego zagrania za środki, które otrzymaliśmy jako bonus, zanim te pieniądze staną się Waszą własnością i będziecie mogli je wypłacić. Ile razy trzeba zagrać? Każdy z bukmacherów ma inne warunki, które zależą również od rodzaju bonusu.

Przykładowo:
Przy bonusie bez depozytu w większości przypadków należy obrócić otrzymane środki 3 razy. Wcale nie oznacza to, że otrzymując 20PLN musimy zagrać jeden zakład za 60 PLN. Jest to nierealne bez dokonania wpłaty, a jak sama nazwa mówi – jest to bonus bez depozytu. Obrót bonusu “3 razy”, “3 krotny” “x3”, różnie się na to mówi, jednak oznacza jedno – jest mnożnikiem. 20 (kwota bonusu) x 3 (mnożnik) = 60 <- to jest nasz wymagany obrót bonusu.
Z kolei przy “bonusach 100%” od depozytu jest to najczęściej 3-6 razy. DODATKOWO, w tym przypadku najczęściej kwota którą należy obrócić to nasz depozyt+otrzymany bonus czyli np. wpłacając 100zł i otrzymując bonus 100zł, kwota, którą będziemy obracać to 200zł. Dokładniej będzie to wyjaśnione na przykładzie w dalszej części poradnika.

DLACZEGO TRZEBA OBRACAĆ BONUS?

To proste, w ten sposób bukmacher “odbija sobie” darmowe pieniądze jakie daje nam – graczom w postaci bonusu. Bardzo rzadko zdarza się, że podczas obracania traficie dokładnie wszystkie zakłady a nawet jeśli tak się stanie, to w tym czasie inni gracze, może mający mniej szczęścia i doświadczenia stracą swój bonus. Zresztą bukmacher dając bonus niejako “ryzykuje”  – może się okazać że wygracie fajną kwotę, obrócicie bonus, wypłacicie wygraną i już nigdy u niego nie zagracie. Jest to jednak działanie marketingowe, buki chcą przyciągnąć nowych graczy i liczą że zostaną z nimi na dłużej. Obopólna korzyść – Wy dostajecie możliwość zyskania darmowej kasy, a bukmacher szansę na pozyskanie regularnego gracza. Brzmi fair?

WARUNKI OBROTU BONUSU

Każdy bonus podlega określonym warunkom obrotu. Zasadniczo można wyróżnić 4 główne zasady.

 1. kwota obrotu bonusu – czyli jaka musi być łączna SUMA STAWEK (np. 3-krotność kwoty bonusu, 2-krotność kwoty bonusu+depozytu) zagranych zakładów. BARDZO WAŻNE: NIE TRZEBA GRAĆ ZA CAŁĄ KWOTĘ NA RAZ, a wręcz niektóre regulaminy tego zabraniają.
  Przykładowo: mając do obrócenia kwotę 500zł nie ma znaczenia czy obrócicie ją stawiając 5 zakładów po 100zł, 20 zakładów po 25zł czy 100 zakładów po 5zł. Łączna suma stawek ma dawać kwotę wymaganą do obrotu, nie ważne w ilu kuponach ona będzie. Mając 500 pln do obrotu, stawiamy kupon (spełniający wszystkie dodatkowe warunki np kurs minimalny itd, o czym niżej) za 10 pln, zostaje nam do obrotu 490. Stawiamy kolejny za 15 pln, mamy do obrotu 475. I tak dalej… Gdy liczba stanie na “zero” – kwota przechodzi ze środków bonusowych na saldo depozytowe/saldo główne i kwota jest możliwa do wypłaty.
 2. minimalny kurs – czyli minimalny kurs zdarzenia(typu), które kwalifikuje się do obrotu bonusem. Każdy bukmacher określa indywidualnie kurs dla danego bonusu, zwykle jest to kurs między 1.5 a 2,0.
 3. rodzaj zakładów – jakie zakłady liczą się do obrotu bonusem np. tylko przedmeczowe, czy liczą się tylko zakłady SOLO czy też AKO. Przy AKO należy pamiętać aby sprawdzić czy każde zdarzenie na kuponie ma wymagany kurs minimalny
 4. czas na obrót – czas, ilość dni jaką mamy na obrócenie bonusu od momentu otrzymania go. Im większy bonus tym zazwyczaj czas na obrót dłuższy, przy krótkich promocjach i mniejszych bonusach ten czas jest adekwatnie krótszy (kilka dni, tydzień, miesiąc).

CO SIĘ STANIE GDY NIE OBRÓCISZ CAŁEGO BONUSU?

W przypadku gdy nie zdążysz wykonać obrotu przed zakończeniem czasu przede wszystkim nie będziesz mógł wypłacić środków bonusowych na swoje konto. Co więcej, bukmacher odbierze cały bonus jaki Ci przyznał a nie tylko jego nieobróconą część. Cofnie również wszystkie wygrane, które zostały zdobyte przy obstawianiu zakładów za środki bonusowe. Warto zatem dokładnie sprawdzać regulaminy i pilnować czasu pozostałego na obrót bonusu, aby nie spotkać się z przykrą niespodzianką.

JAK OBRÓCIĆ BONUS TOTOLOTEK [PRZYKŁAD]

Powyżej wyjaśniliśmy wszystkie “techniczne” aspekty dotyczące obrotu bonusem. Ponieważ jednak dla kogoś to wciąż może być niezrozumiałe to teraz, krok po kroku przeanalizujemy proces obrotu bonusem na przykładnie Bonusu Powitalnego od Totolotka czyli Bonusu 100% do 1000 PLN. Zaczynajmy.

Totolotek oferuje jeden z najwyższych bonusów od depozytu czyli 100% do 1000PLN. Na czym to polega:

 1. Zarejestruj się ze specjalnego linku partnerskiego (często jest to konieczne do otrzymania bonusu, a linki do każdego legalnego bukmachera znajdziecie na naszej stronie w menu BONUSY czy też BUKMACHERZY)
 2.  Dokonaj wpłaty od 20 do 1000 PLN.
 3. Otrzymasz bonus w wysokości swojego depozytu. W naszym przykładzie wpłacamy 200 PLN czyli np. wpłacasz 200PLN i dostajesz 200PLN bonusu = masz 400zł na grę.
 4. Powyższą kwotę należy obrócić 3x (depozyt+bonus), czyli w tym przypadku 400PLN x 3 = 1200PLN. Jest to łączna suma stawek z zakładów, które należy postawić, zanim będziemy mogli wypłacić pieniądze
 5. Jednym z warunków Totolotka jest: Zakłady, które liczą się do obrotu to zakłady z co najmniej 1 zdarzeniem z kursem minimum 2.00.
 6. Czas na obrót bonusu to aż 180 dni
Konkretny przykład:

To na ile kuponów podzielimy kwotę wymaganego obrotu jest decyzją gracza. Przykładowo, mając 400zł na koncie i kwotę 1200zł do obrócenia moglibyśmy zagrać następująco (teoretyczna symulacja):

Krok I. Puszczamy kupon za 100zł, wygrywamy 220. Do obrotu zaliczyło nam się 100zł bo liczy się STAWKA a nie wygrana. Do obrócenia pozostało 1100 PLN (1200 minus 100 = 1100)
Krok II. Puszczamy kupon za 300PLN, wygrywamy 650. Do obrotu liczy się 300zł, czyli zostało do obrotu 800zł (1100 minus 300)
Krok III. Puszczamy kupon za 300PLN, przegrywamy. Pomimo przegranej 300zł zalicza nam się do obrotu, bo liczą się stawki (wyjątkiem jest STS, u którego do obrotu liczą się tylko wygrane kupony). Do obrotu zostało 500zł.
Krok IV. Puszczamy kupon za 100PLN. Do obrotu zostało 400 i tak dalej…
Krok V. Gdy już w końcu liczba stanie na “zero”, oznaczać będzie, że dokonaliśmy obrotu i wygrane możemy wypłacić na nasze konto bankowe.

Oczywiście powyższa symulacja to jedynie przykład, można dowolnie zmieniać ilość kuponów – moglibyśmy zagrać np 40 kuponów po 30zł, można jeden kupon zagrać za 10, inny za 20, jeszcze inny za 50, itd. itp. Przykład miał na celu pokazać w jaki sposób należy wykonywać obrót. Zawsze należy pamiętać, żeby puszczane kupony miały zawsze minimalny kurs wymagany przez bukmachera czy też minimalną liczbę zdarzeń.

BONUSY OD LEGALNYCH BUKMACHERÓW, KTÓRE WARTO WYKORZYSTAĆ

Najlepiej z bonusów korzystać po kolei, nie na raz, gdyż ograniczenia czasowe mogą sprawić graczom problem, a szkoda byłoby stracić środki bonusowe. Poniżej przedstawimy bonusy, które wręcz trzeba skorzystać (bo darmowa kasa, bez żadnego ryzyka straty własnych środków) oraz te, z których warto skorzystać (co prawda z ryzykiem, ale naprawdę solidne kwoty – wystarczy mieć odrobinę szczęścia i wiedzy, aby dzięki bonusom zarobić na przysłowiową kromkę chleba albo piwo… czy też kawior 😉 )

Bonusy, które koniecznie powinien odebrać każdy gracz:
20 PLN bez depozytu od Totolotka
20 PLN bez depozytu od Fortuny
20 PLN bez depozytu od LVBET
Zakład bez ryzyka 100 PLN od Etoto – obecnie jeden z najlepszych bonusów od depozytu – NIE WYMAGA OBROTU. Unikatowy, rzadko spotykany bonus! 🙂

Fortuna – bonus bez ryzyka do 150 PLN
Totolotek – bonus 100% do 1000PLN, obrót 3x (depozyt+bonus)
LV BET – bonus do 1000PLN, obrót 4x bonus
forBET – bonusy od trzech pierwszych depozytów – łącznie 1200PLN, obrót 1x depozyt +4x bonus

PODSUMOWANIE

Pomimo, iż na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że obrót bonusu jest “czarną magią” i czymś niezwykle skomplikowanym to w rzeczywistości wcale tak nie jest. Wszystko opiera się na sprawdzeniu ile razy musimy obrócić otrzymaną kwotę. Wystarczy być uważnym i bez najmniejszego problemu da się wykonać obrót. Warto jednak pamiętać aby kontrolować czas jaki pozostał do końca bonusu, kwotę, która pozostała do obrócenia jak również minimalny kurs kuponów i inne warunki narzucone przez regulamin. Wymaga to nieco uwagi ale w zamian mamy możliwość otrzymania darmowych pieniędzy od bukmachera. Warto korzystać, póki dają.

Rating: 4.8/5. From 4 votes.
Please wait...

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o