Walka Mariusz „Hejter” Słoński – Filip Zabielski na FAME MMA 9 była piątym pojedynkiem na karcie walk podczas sobotniego wydarzenia. Kto wygrał walkę Mariusz „Hejter” Słoński – Filip Zabielski? Opis walki Mariusz „Hejter” Słoński – Filip Zabielski – jak przebiegała?

„Hejter” - Zabielski FAME MMA 9

Mariusz „Hejter” Słoński – Filip Zabielski na FAME MMA 9 stoczyli piąty pojedynek wieczoru, choć pierwotnie nie miało dojść do takiej walki. Rywalem „Hejtera” miał być bowiem Marcin „Rafonix” Krasucki. Kontrowersyjny streamer nabawił się jednak kontuzji kostki i musiał wycofać się z gali, a w jego miejsce do karty walk stoczył Zabielski. Jak przyznał popularny Tik Toker, nigdy nie miał związku ze sportami walki i kilkanaście treningów przed pojedynkiem z „Hejterem” to jego jedyna styczność z tego typu aktywnością.

Kto wygrał walkę „Hejter” - Zabielski?

 

Kto wygrał walkę „Hejter” - Zabielski? Rozwiązanie zagadki poznaliśmy podczas FAME MMA 9. Bukmacherzy nie wiedzieli, kto ten pojedynek wygra. Kursy były bowiem idealnie równe i triumf obu zawodników wyceniono na 1.80. Trudno się dziwić – o Zabielskim kompletnie nic nie było wiadomo i równie dobrze mógł blefować, że nigdy nie trenował sportów walki. Identyczną taktykę obrał „Hejter” przed swoim pojedynkiem z Tomaszem Olejnikiem, choć w pojedynku wyszło, że miał w przeszłości styczność z technikami parterowymi.

Wynik „Hejter” - Zabielski

Wynik walki „Hejter” - Zabielski poznaliśmy w sobotę późnym wieczorem. Teoretycznie na papierze faworytem wydawał się być Słoński, który trenował w przeszłości judo i który miał na swoim koncie dwa pojedynki w FAME MMA. W debiucie pokonał Olejnika, w drugim starciu musiał uznać wyższość „Mortalcio”.

Opis walki „Hejter” - Zabielski

Wejście w walkę było naprawdę mocne! Raz przewagę miał "Hejter", a po chwili w korzystnej pozycji znajdywał się Zabielski. Słoński kilkukrotnie próbował technik kończących w parterze, jednak silniejszy fizycznie Zabielski skutecznie z tego uciekał. Druga runda zaczęła się równie efektownie, co pierwsza - od chaotycznych ciosów w stójce. Po chwili Zabielski próbował duszenia zza pleców, ale nieskutecznie. Po 45 sekundach trzeciej rundy "Hejter" znalazł się w dosiadzie w parterze, jednak nie pracował tam szczególnie aktywnie z powodu ogromnego zmęczenia. Ostatecznie sędziowie wskazali triumf debiutującego Zabielskiego.

Filip Zabielski pokonał Mariusza "Hejtera" Słońskiego przez jednogłośną decyzję sędziów

Sprawdź też: Podsumowanie gali FAME MMA 9