Gromda 4 - kto wygrał turniej - odpowiedź na to pytanie mogą poznać już wszyscy fani walk na gołe pięści w Polsce. O tym, kto wygra całą galę, przekonaliśmy się późnym wieczorem 26 lutego. Kto wygrał turniej, kto wygrał galę, kto wygrał superfighty - wy pytacie, my odpowiemy!

Gromda 4 - drabinka

Wyniki gali Gromda 4:

Ćwierćfinał I: Paweł ”Byku” Strzelczyk pokonał Damiana ”Achillesa” Kowalczyk przez KO, runda 1
Ćwierćfinał II: Piotr ”Hulk” Bączyk pokonał Krzysztofa ”Dobermana” Pietraszka przez poddanie, runda 1
Ćwierćfinał III: Daniel ”Hunter” Więcławski pokonał Damiana ”Grabarza” Zaparta przez TKO, runda 2
Ćwierćfinał IV: Tomasz ”Zadyma” Gromadzki pokonał Dominika ”Domino” Michalika przez KO, runda 1

Półfinał I: Paweł ”Byku” Strzelczyk pokonał Piotra ”Hulka” Bączyka przez kontuzję
Półfinał II: Tomasz "Zadyma" Gromadzki pokonał Daniela "Huntera" Więcławskiego przez dyskwalifikację, runda 5

Finał: Tomasz "Zadyma" Gromadzki pokonał Pawła "Byka" Strzelczyka przez kontuzję

Kluczowa dla losów każdego turnieju Gromda jest drabinka, która losowana jest dzień przed galą. Zawodnicy nie mają więc wcześniej wiedzy na temat tego, z kim przyjdzie im się zmierzyć i nie mogą trenować w taki sposób, żeby przygotować się stylem do konkretnego rywala. To z pewnością dodaje dramaturgi i sprawia, że turnieje Gromda są niezwykle ciekawe i elektryzujące.

Podczas turnieju Gromda 4 doszło do emocjonujących ćwierćfinałów. Spotkali się w nich "Achilles" z "Bykiem", "Hulk" z "Dobermanem", "Grabarz" z "Hunterem" i "Domino" z "Zadymą". Kilku z tych zawodników miało na swoim koncie pojedynki zwłaszcza na ulicach, ale na przykład "Doberman" Pietraszek jest niezwykle doświadczonym zawodnikiem MMA, a znany ze wcześniejszych gali "Gromda" Gromadzki "Zadyma" stoczył wiele pojedynków w boksie zawodowych. Czy doświadczenie w zawodowym sporcie okaże się kluczowe, czy jednak uliczny styl weźmie górę - to pytanie zadawali sobie kibice przed turniejem.

Gromda 4 - kto wygrał turniej?

kto wygrał gromda 4

O tym, kto wygrał turniej Gromda 4, przekonaliśmy się w piątkowy wieczór. Największym faworytem swojej ćwierćfinałowej walki, jeśli chodzi o kursy bukmachera Betclic, był Gromadzki, którego triumf w pojedynku z "Dominem" wyceniono na kurs 1.28. Największy problem ze wskazaniem faworyta mieli bukmacherzy w walce "Hulk" vs "Doberman", gdzie kursy są idealnie równe.

Jak się okazało, doświadczenie z zawodowych ringów w przypadku Gromadzkiego okazało się kluczowe i to on wygrał zmagania podczas turnieju Gromda 4.

 

 

"Zadyma", triumfator turnieju Gromda 4, zmierzy się w wielkim finale o 100 tysięcy złotych z Vasylem Halychem, który był najlepszy podczas gali Gromda 3.

Gromda 4 - kto wygrał super walki?

Superfight: Krzysztof ”Żołnierz” Ryta pokonał Kamila ”Kocura” Kota przez TKO, runda 3 
Superfight: Bartłomiej ”Kruszyna” Bielas 
pokonał Łukasza ”GOAT” Parobca przez poddanie, runda 4
Superfight: Piotr ”Capo” Półchłopek pokonał Kacpra ”Polish Machine” Miklasza przez TKO, runda 5

Podczas gali Gromda 4 doszło także do trzech superfightów. "Kocur" zawalczył z "Żołnierzem", "GOAT" z "Kruszyną", a "Polish Machine" z "Capo". Pojedynki zapowiadały się niezwykle emocjonująco i trudno było wskazać w nich zdecydowanych faworytów. Na papierze wydawał się być takim Parobiec, ze względu na ogromne doświadczenie w sportach walki - ma za sobą pojedynki między innymi w KSW czy walkach na gołe pięści. Jak się okazało, w walce na gołe pięści nie przyniosło mu to wielkiej przewagi, gdyż przegrał swój pojedynek.

Gromda 4 - transmisja PPV

Galę Gromda 4 legalnie można było obejrzeć w systemie PPV na oficjalnej stronie organizatora. Dostęp do transmisji Gromda, tak jak przy okazji wcześniejszych gal Gromda, kosztował 19,99 zł.


Kto został zwycięzcą gali Gromda 4?
Zwycięzcą gali Gromda 4 został Tomasz "Zadyma" Gromadzki.