Gala Genesis to walki na gołe pięści organizowane przez jednego z szefów KSW, Macieja Kawulskiego. Gala Genesis – jakie są zasady walki? Czym jest Genesis? Genesis zasady – ile rund trwają pojedynki?

Czym jest Genesis?

Po tym, jak walki na gołe pięści są coraz popularniejsze na całym świecie, moda na tego typu pojedynki przyszła również do Polski. Kolejne gale organizują federacje Gromda czy Wotore, a w październiku 2020 roku dołączyło do nich również Genesis.

Gala Genesis – zasady walki, ile rund na Genesis?

Choć pojedynki w walkach na gołe pięści są niezwykle krwawe i brutalne, że niektórym może wydawać się, że nie ma podczas nich żadnych zasad, nic bardziej mylnego. Gala Genesis ogłosiła bardzo szczegółowe zasady walki przed pierwszym wydarzeniem.

Z informacji mogliśmy dowiedzieć się między innymi tego, ile rund mają walki w Genesis oraz co jest dozwolone, a co nie. Ile rund na Genesis? Trzy rundy po trzy minuty każda. Dozwolone podczas walk w stójce są uderzenia gołymi pięściami i łokciami, a także ciosy w klinczu. Gdy zawodnik pada na deski, sędzia odlicza 10-sekundowy knockdown.

Genesis arena walki

Genesis arena

Wielu kibiców ciekawiło również to, jak będzie wyglądać arena walki podczas gali Genesis. Była to kwadratowa klatka o wymiarach osiem metrów na osiem, do złudzenia przypominającą tę z gal Free Fight Federation.

Zero parteru, zero kalkulacji - czysta bijatyka!

Gala Genesis KSW

Wielu fanów łączy gale Genesis z KSW. Nic dziwnego – za organizację gal Genesis odpowiada Maciej Kawulski, jeden z dwójki właścicieli największej polskiej organizacji MMA. W projekt nie jest zaangażowany drugi z szefów KSW, Martin Lewandowski.

Genesis historia gali, Genesis PPV

Jak na razie odbyła się jedna gala Genesis. 23 października 2020 roku Kawulski zorganizował premierową galę Genesis w systemie PPV. PPV na galę Genesis kosztowało 40 złotych, czyli dokładnie tyle, ile od lat kosztuje przy okazji kolejnych gal KSW.

Karta walk i wyniki Genesis

Karta walk Genesis

Walką wieczoru Genesis było starcie Marcina „Różala” Różalskiego z Joshem Barnettem. Dla „Różala” był to powrót do startów po dłuższej przerwie i było to widać w klatce. Były mistrz UFC konsekwentnie rozbijał Różalskiego i pokonał go przed czasem. Dodatkowo były mistrz KSW okupił pojedynek przerażająco wyglądającą kontuzją oka.

Oprócz Różalskiego i Barnetta, w klatce zobaczyliśmy kilku znanych zawodników MMA, jak Vaso Bakocević, Gracjan Szadziński czy Rafał Kijańczuk. Genesis zorganizowało też walkę kobiet na gołe pięści - Aleksandra Rola pokonała Monikę Porażyńską.

Wyniki gali Genesis:

Josh Barnett pokonał Marcina Różalskiego przez TKO, runda trzecia

Michał Królik pokonał Bartosza Batrę jednogłośną decyzją sędziów.

Vaso Bakocević pokonał Dariusza Rutkiewicza przez KO, runda druga

Gracjan Szadziński pokonał Jana Sirokiego przez nokaut, runda druga

Aleksandra Rola pokonała Monikę Porażyńską jednogłośną decyzją sędziów.

Rafał Kijańczuk pokonał Marcina Wasilewskiego niejednogłośną decyzją sędziów

Damian Szmigielski pokonał Denisa Makowskiego niejednogłośną decyzją sędziów

 

 

Genesis kontrowersje

kontrowersje gali genesis

Choć gale organizujące pojedynki walk na gołe pięści cieszą się ogromnym zainteresowaniem, przez wielu są krytykowane. Zwolennicy cieszą się z powodu emocji i krwawych walk, jakie dostają płacąc za PPV, z kolei oponenci krytykują brutalność, liczne kontuzje i twierdzą, że nie ma to wszystko zbyt wiele wspólnego ze sportem.

Gala Genesis wzbudziła kontrowersje z pewnością wśród tych, którzy przyzwyczajeni byli do „sportowych” walk z KSW. Podczas Genesis było sporo krwi, Marcin Różalski nabawił się groźnie wyglądającej kontuzji, a na gołe pięści walczyły również kobiety.

Organizatorzy gal z walkami na gołe pięści odpierają jednak zarzuty w bardzo prosty sposób – gale tego typu są transmitowane w systemie PPV. Dziecko nie trafi więc na walkę na gołe pięści, skacząc po kanałach w swoim telewizorze. Kupujesz PPV = jesteś świadomy tego, na co się piszesz i wiesz, jaki (brutalny i krwawy) produkt otrzymasz.


Czym jest Genesis?
Gala Genesis to walki na gołe pięści organizowane przez jednego z szefów KSW, Macieja Kawulskiego.
Jakie są zasady walk podczas gal Gensesis?
Każda walka na gali Genesis trwa trzy rundy po trzy minuty każda. Dozwolone podczas walk w stójce są uderzenia gołymi pięściami i łokciami, a także ciosy w klinczu. Gdy zawodnik pada na deski, sędzia odlicza 10-sekundowy knockdown.