Gabriel “Arab” Al-Sulwi - Łukasz Lupa, czyli pojedynek zawodników o zupełnie odmiennych stylach i atutach. Arab - Lupa FAME MMA 10 – kto był faworytem? Kto wygrał walkę Arab - Lupa? Wynik walki Arab - Lupa – w której rundzie się skończyła? Opis walki Arab – Lupa – w jaki sposób przebiegała?

Arab - Lupa FAME MMA 10

Arab – Lupa FAME MMA 10, czyli klasyczny pojedynek parterowca ze stójkowiczem. Arab od wielu lat trenuje parter, co udowodnił choćby, całkowicie dominując Pawła Tyburskiego na gali z numerem 8. Z kolei na FAME MMA 9 pokazał się nieźle również w płaszczyźnie stójkowej. Wziął wówczas walkę na zastępstwo z Patrykiem „Kizo” Wozińskim i wypunktował go w boksie.

Kto wygrał walkę Arab - Lupa?

O tym, kto wygrał walkę Arab - Lupa, przekonaliśmy się podczas sobotniej gali. Tak jak Arab słynie ze świetnego parteru, tak Lupa znany jest z atomowego uderzenia w stójce. Można było więc założyć, że jeśli wygrać miał Arab, to w parterze, a Lupa swoich szans powinien był upatrywać w stójce. Zakłady bukmacherskie Betclic sporego faworyta widzieli jednak w Al-Sulwim. Kurs na triumf Araba to 1.25, z kolei triumf Lupy oszacowano na 3.30. Wszystkie zakłady obstawisz na Betclic - odbierz także bonus Betclic.

 

Wynik walki Arab - Lupa

Wynik walki Arab - Lupa poznaliśmy więc już w sobotę. Wielu kibiców zastanawiało się, które atuty okażą się decydujące o tym, kto wygra. Przyjęło się, że jeśli pojedynkuje się dobry parterowiec z dobrym stójkowiczem, większe szanse na wygraną ma zawodnik lepiej czujący się w parterze. Wynik walki Arab – Lupa w dużej mierze miał więc zależeć od tego, jak długo Lupie uda się utrzymać walkę w stójce.

Zobacz także: Kto to Arab?

Opis walki Arab - Lupa

Pierwsza minuta była niezwykle spokojna i zawodnicy ewidentnie "badali się". Arab próbował niskich kopnięć, a Lupa ustrzelić swojego rywala lewym prostym. Pod koniec rundy trafił potężnym prawym, a Arab odpowiedział lowkickiem.

Drugie starcie to firmowa akcja Araba, czyli obalenie i pozycja boczna. Lupa zdołał jednak szybko wstać i walka wróciła do stójki. Nie trwało to jednak długo i raz jeszcze Arab znalazł się z góry - odpowiednio po raz drugi i trzeci. Runda dla Al-Sulwiego.

Po 30 sekundach ostatniego starcia z góry znalazł się Arab - w pozycji bocznej. Potwierdził tym samym dominację w tej walce i triumfował jednogłośną decyzją sędziów.

Zobacz także: Kto to Lupa?

Gabriel “Arab” Al-Sulwi pokonał Łukasza Lupę przez jednogłośną decyzję sędziów