Przed pierwszą konferencją High League 5 fani platformy Twitch.TV dostali prawdziwą bombę! Na kolejnej gali będziemy świadkami starcia dwóch streamerów. Maciej "Zony" Zoniuk długo czekał na ogłoszenie swojego rywala w klatce i w końcu może spać spokojnie. Jego przeciwnikiem będzie Jakub "Holak" Krawczyk.

Druga walka Holaka w High League

Popularność "Holaka" po aferze i odejściu z Xayoo Industries nie osłabła, a wręcz przeciwnie. Dostrzegli to właściciele High League, dając mu szansę zadebiutować na HL 4. W pierwszej swojej walce w karierze freak-fightowej zmierzył się z imiennikiem Jakubem "Kubx" Świtałą - znanym głównie graczom Fortnite. Na konferencjach panowie dali do zrozumienia, że nie za bardzo przepadają za sobą, co dodatkowo podkręciło atmosferę. Wynik walki Holak vs Kubx stał jednak pod znakiem zapytania, gdyż obaj zawodnicy przepracowali na macie niemal identyczny wymiar godzin, a ich warunki fizyczne były bardzo do siebie zbliżone. Jak się można było spodziewać, walka nie stała na wysokim poziomie. Chaos, nieprzemyślane akcje i pchane ciosy przeplatały się przez ponad dwie rundy. W trzeciej odsłonie "Holak" zapędził przeciwnika pod siatkę i zasypał "Kubx" silnymi ciosami. W końcu po kilku kolanach na głowę Świtały, sędzia przerwał walkę.

Zony walczy o pierwsze zwycięstwo

Dla Zonego walka z "Holakiem" może pozwolić mu zapomnieć o poprzedniej porażce na gali High League 2. W swoim debiucie walczył z Norbertem "Dis" Gierczakiem, który przez środowisko twitchowe był bardzo nielubiany. Wszyscy liczyli na Zoniuka, który w przeszłości był utalentowanym pływakiem. Przed starciem wiadome było jednak, że "Dis" długo trenuje MMA i może nie być tak prostym przeciwnikiem, jak wszyscy uważają. Już w pierwszej rundzie Gierczak pokazał swoje umiejętności w parterze, próbując skończyć "Zonego" gilotyną, a później balachą, ale nieskutecznie. Druga runda była bardziej wyrównana, a pod koniec "Zony" zdecydował się na obalenie rywala, kontrolując go z góry aż do gongu. W trzeciej rundzie celniej w stójce trafiał "Dis", co zaważyło o końcowej decyzji sędziów.

Kiedy High League 5?

Pierwsza konferencja High League 5 odbędzie się w poniedziałek, 14 listopada, o godz. 20:00 w DoubleTree by Hilton w Łodzi. Na niej poznamy pełną kartę walk High League 5. Główny event zaplanowany jest na 10 grudnia 2022 roku. Oprócz walki Zonego z Holakiem w głównym starciu skonfrontują się m.in. Natalia "Natsu" Karczmarczyk i Agata "Fagata" Fąk oraz Alberto Simao i Paweł "Tybori" Tyburski.

Poza tym ogłoszono także walkę Mateusza Murańskiego z Pawłem "Scarface" Bombą i Mai Staśko z Marią "Masza" Graczykowską. W sportowym pojedynku gwiazda walk na gołe pięści - Mateusz "Don Diego" Kubiszyn zmierzy się z wybitnym polskim zapaśnikiem, Damianem Janikowskim.