Pojedynek pomiędzy Mariuszem Pudzianowski a Mamedem Khalidovem to z pewnością największa walka w historii polskiego MMA. Na przeciwko siebie staną najsilniejszy człowiek świata oraz były dwukrotny mistrz KSW w kategorii średniej. Nie od dziś wiadomo, że gwiazdy KSW za swoje pojedynki inkasują ogromne gaże. Podobnie będzie również w przypadku tej walki.

Pudzian vs Mamed zarobki na KSW 77

Walką wieczoru gali KSW 77, którą w całości możemy typować u bukmachera Fortuna (zobacz: kod promocyjny Fortuna), będzie zestawienie Mariusza Pudzianowskiego z Mamedem Khalidovem. Wiele kibiców zastanawia się ile obaj zawodnicy zarobią za to hitowe starcie.

 

W jednym z wywiadów właściciel organizacji KSW Martin Lewandowski potwierdził, że to zestawienie będzie najdroższym w historii federacji.

– Nie mówimy o tym, że jest to jedna z najdroższych walk – to jest najdroższa walka… Na pewno w europejskim MMA, bo nie chcę tam wybiegać za daleko – ale na pewno w europejskim, a przede wszystkim najdroższa walka dla KSW.

W innej rozmowie na "Kanale Sportowym" podczas programu "Oktagon Live" Lewandowski przyznał, że walka ta kosztowała łącznie ponad 2 miliony złotych, jednak szybko okazało się, że kwota była znacznie wyższa. Dziennikarz Maciej Turski, który jest prowadzącym programu powiedział, że nie jest to zaskoczenie, gdyż jest to starcie dwóch legend, a Pudzianowski przyznawał już, że otrzymywał gaże na poziomie miliona złotych. Turski dodał, że mógł zapytać o wyższą kwotę na co Martin uśmiechnął się i odpowiedział w następujący sposób.

– Mógłbyś, mógłbyś... mógłbyś spokojnie. 

W zeszłym roku, przy okazji starcia Mameda Khalidova z Roberto Soldicem Lewandowski oświadczył, że na pojedynek Mameda z reprezentantem Chorwacji wydano kilka milionów złotych i na tamten moment właśnie to starcie było najdroższym w historii KSW. Podsumowując obie wypowiedzi można wnioskować, że na walkę Pudzianowski vs Khalidov KSW przeznaczyło ponad trzy miliony.

Sprawdź także – karta walk KSW 77

 

Zarobki Mariusza Pudzianowskiego

Zarobki Pudziana uległy znacznej poprawie od czasu jego pierwszych występów w MMA. Pudzianowski jednak był jednym z nielicznych zawodników, którzy od początku swojej kariery mógł liczyć na wielotysięczne gaże. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że za swoją pierwszą walkę w KSW z Marcinem Najmanem zainkasował około 200 tysięcy złotych. Wiadomo natomiast, że za swoją trzecią walkę w karierze Pudzian zarobił 110 tysięcy dolarów. Starcie to odbyło się w 2010 roku w Stanach Zjednoczonych na gali Moosin, a rywalem Polaka był były mistrz UFC - Tim Sylvia. Stawki, które otrzymali zawodnicy zostały wtedy ujawnione. Obecnie Mariusz Pudzianowski może liczyć na gaże w wysokości ponad miliona złotych za walkę.

Sprawdź także: Ile zarabia Pudzian?

Zarobki Mameda Khalidova

Zarobki Mameda Khalidova powiększyły się razem z rosnącą popularnością gali KSW. W jednym z wywiadów Khalidov przyznał, że jego pierwsza gaża w KSW wynosiła 4 tysiące złotych. Dziś wiadomo, że wynagrodzenie 42-latka jest zdecydowanie wyższe. Od kilku walk były mistrz KSW może liczyć na siedmiocyfrowe honoraria za swoje pojedynki.

Sprawdź także: Ile zarabia Mamed?

Bukmacher Fortuna przygotował specjalny bonus na obstawianie KSW 77. Kliknij powyższy baner i zarejestruj konto z naszym kodem, pamiętając o zgodach marketingowych. W zamian dostaniesz darmowe 20 PLN na start oraz 10 PLN Freebet przy pierwszej wpłacie na konto. Ponadto możesz skorzystać z bonusu na walkę Pudzianowski vs Khalidov. Wystarczy wpłacić min. 30 zł, a następnie obstawić pierwszy kupon SOLO o stawce co najmniej 4 zł na wygraną walki Pudzian vs Mamed. Jeśli trafisz, otrzymasz wygraną oraz bonus w wysokości 200 zł. Dodatkowo w przypadku przegranej, bukmacher zwróci Ci stawkę do 600 PLN!