Oferta legalnych bukmacherów jest dziś bardzo szeroka. Obejmuje nie tylko bogatą gamę przeróżnych dyscyplin sportowych czy wydarzeń z całego świata, ale także wiele wariantów obstawiania. Jednym z najbardziej klasycznych, podstawowych i najstarszych rodzajów zakładów jest zakład przedmeczowy. Wyjaśniamy, na czym polega, jakie są jego najważniejsze zalety oraz gdzie można obstawić zakłady pre-match.

Pre-match – co to znaczy?

kupon prematch co to

Zakłady pre-match to po prostu anglojęzyczna nazwa zakładów przedmeczowych. Są to zakłady postawione na wydarzenie przed jego rozpoczęciem. Dla przykładu – reprezentacja Polski w piłce nożnej może grać w sobotę wieczorem mecz z reprezentacją Anglii. Pre-match zawieramy wtedy, gdy postawimy kupon przed pierwszym gwizdkiem tego spotkania, np. w piątek lub sobotę rano. Można to zrobić czasami z wielotygodniowym, a nawet miesięcznym wyprzedzeniem lub dosłownie na kilka sekund przed startem. Ważne, by zdążyć przed rozpoczęciem meczu. Typowanie w trakcie spotkania to już zawieranie zakładów live.

Gdzie obstawić zakład przedmeczowy?

Zakłady pre-match to najbardziej klasyczna forma obstawiania, dlatego w swojej ofercie ma ją każdy bukmacher, w tym:

Wystarczy wybrać się do stacjonarnego punktu i postawić kupon na wybrane spotkania lub zarejestrować się na stronie internetowej, a następnie wytypować mecze online. Oferta pre-match jest prezentowana zazwyczaj zaraz po wejściu w witrynę bukmachera – na stronie głównej.

Zakład przedmeczowy to bardzo popularny sposób typowania m.in. w takich dyscyplinach jak: piłka nożna, tenis, koszykówka, hokej na lodzie, MMA, boks i siatkówka. W przypadku najpopularniejszych lig oraz meczów pre-match jest dostępny często minimum dwa tygodnie przed datą wydarzenia. Warto także zauważyć, że choć typowanie live zyskuje na popularności, niektóre zmagania można obstawiać wyłącznie w formie przedmeczowego zakładu.

Zobacz także: Czym jest zakład bez ryzyka?

Jakie zalety ma zakład przedmeczowy?

zakłady przedmeczowe

Jedną z najważniejszych zalet stawiania zakładów przedmeczowych jest mniejsze prawdopodobieństwo drastycznych wahań kursów niż w przypadku zakładów live. Zdarzenia takie jak kontuzja kluczowego zawodnika kilka godzin przed meczem to rzadkie zjawisko. W przypadku pre-matchu nie trzeba szybko reagować na boiskową sytuację. Mamy zdecydowanie więcej czasu na analizę spotkania, sprawdzenie formy poszczególnych zawodników, zbadanie historii zmagań zespołów oraz porównanie kursów bukmacherskich. Dobrze przemyślany i przeanalizowany typ oznacza większe szanse powodzenia.

Zaletą zakładów przedmeczowych jest także fakt, że kursy są z góry znane. W przypadku zdarzeń live nigdy nie wiemy, jak potoczy się spotkanie i w jaki sposób bukmacher wyceni szansę danej drużyny. Dla osób mniej doświadczonych w typowaniu kursy przedmeczowe są cennym źródłem informacji. Zazwyczaj wystarczy rzut oka na ich wartości, aby dowiedzieć się, która drużyna lub zawodnik jest faworytem spotkania. Im niższy kurs na faworyta, tym wyraźniejsza powinna być jego przewaga podczas meczu.


Co oznacza Pre-match?
Zakłady pre-match to po prostu anglojęzyczna nazwa zakładów przedmeczowych. Są to zakłady postawione na wydarzenie przed jego rozpoczęciem.
Gdzie można zagrać zakład Pre-match?
Zakłady Pre-match możemy zagrać u każdego bukmachera.