Portugalia w swoim pierwszym meczu na Euro 2024 pokonała 2:1 reprezentację Czech. Po meczu zrobiło się głośno o kapitanie reprezentacji Portugalii - Cristiano Ronaldo, niestety nie za sprawą jego świetnej gry, a brzydkim zachowaniu w stosunku do rywali.

Ronaldo sprowokował czeskich zawodników

Mecz Portugalia - Czechy śmiało można określić mianem jednego z gorszych meczów tego turnieju. W pierwszej połowie statystycy odnotowali tylko 3 strzały celne obu drużyn, a największą atrakcją tej części meczu było żałosne "padolino" Rafaela Leao, za które Portugalczyk obejrzał żółty kartonik.

Zdecydowanie ciekawsza była druga odsłona spotkania. Najpierw w 62. minucie pięknym strzałem z dystansu Lukas Provod wyprowadził Czechów na prowadzenie, a 7 minut później za sprawą gola samobójczego do wyrównania doprowadziła Portugalia. Mecz rozstrzygnął w 2. minucie doliczonego czasu Fabio Conceicao, który z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce.

Tuż po golu Conceicao kamery skierowano na kapitana reprezentacji Portugalii, które pokazały brzydkie zachowanie zawodnika Al-Nassr. Cristiano Ronaldo ostentacyjnym gestem wyśmiał bramkarza reprezentacji Czech, a następnie to samo zrobił w stronę Petra Sevcika, pomocnika czeskiej reprezentacji.