Xabi Alonso pewnie zmierza wraz z Bayerem Leverkusen po mistrzostwo Niemiec. Hiszpan będzie z pewnością najgorętszym trenerskim nazwiskiem w najbliższym okienku transferowym. Zaskakujące słowa nt. przyszłości Alonso wypowiedział w jednym z wywiadów Uli Hoeneß.

Kolejny rok w Bayerze, a potem przystanek Madryt?

Bayer Leverkusen pod wodzą Xabiego Alonso to prawdziwa maszyna, która jeszcze w tym sezonie nie przegrała ani jednego meczu we wszystkich rozgrywkach. To czyni Hiszpana najbardziej pożądanym trenerem tego okienka transferowego, a przypomnijmy, że do zmiany trenera dojdzie w takich klubach jak: Bayern, Liverpool czy FC Barcelona. Jednak w wywiadzie dla Das Erste, Uli Hoeneß, działacz i były prezydent Bayernu Monachium przyznał, że zatrudnienie Xabiego Alonso jest prawie niemożliwe:

Czuję, że podpisanie kontraktu z Xabim Alonso będzie bardzo trudne, żeby nie powiedzieć, że prawdopodobnie niemożliwe. Z pewnością mogę sobie wyobrazić, że zostanie w Bayerze Leverkusen, aby kontynuować swoją pracę - Uli Hoeneß, działacz Bayernu Monachium

Kontrakt Xabiego Alonso z Aptekarzami ważny jest do końca czerwca 2026 roku. Dokładnie w tym samym czasie wygasa kontrakt Carlo Ancelottiego z Realem Madryt, który najprawdopodobniej nie zostanie przedłużony. Nie od dziś wiadomo, że Xabiego Alonso w swoim klubie widziałby Florentino Perez, a perspektywa powrotu do Hiszpanii i trenowania swojego byłego klubu jest niezwykle kusząca dla obecnego trenera Bayeru Leverkusen.

Przyszłość Xabiego Alonso powinna rozstrzygnąć się w najbliższych tygodniach, lecz jest wielce prawdopodobne, że Hiszpan wypełni kontrakt w Bayerze Leverkusen, a następnie przeniesie się do Realu Madryt.