Słoweńcy wygrali rozegrany w ramach Mistrzostw Świata w Lotach konkurs drużynowy. Podium uzupełnili Austriacy i Niemcy. Biało-Czerwoni po dyskwalifikacji wyniku drugiego lotu Aleksandra Zniszczoła ukończyli rozgrywki na ósmej pozycji.

Skoki dzisiaj 28.01 - Konkurs drużynowy Mistrzostw Świata w Lotach

Słoweńcy wygrali drużynowy turniej rozegrany w ramach Mistrzostw Świata w Lotach. Timi Zajc powetował sobie niepowodzenie w konkursie indywidualnym, kiedy w sobotę stracił prowadzenie z piątku zyskane nad Stefanem Kraftem. Dla Słoweńców niedzielne zwycięstwo było także rewanżem za rozstrzygnięcia końcowe turnieju PolSKIego. Przewaga Słowenii nad drugą Austrią wyniosła aż 26,5 pkt. Słoweńcy obronili triumf sprzed dwóch lat. Co ciekawe w składzie sprzed dwóch lat nastąpiła jedna kosmetyczna zmiana, za Laniska w drużynie zmieścił się Lovro Kos. W Bad Mitterndorf na najniższym stopniu podium stanęli Niemcy.

Polska zawody w Bad Mitterndorf ukończyła zawody na ósmej pozycji. W porównaniu ze składem sprzed dwóch lat, który na Vikersund zajął piątą pozycję zaszła jedna zmiana, Aleksander Zniszczoł zastąpił Jakuba Wolnego, skaczącego w poprzednich mistrzostwach w Lotach. O słabej pozycji Polski przesądził pech, gdyby FIS nie dyskwalifikacja jednego z Biało-Czerwonych, TOP5 byłoby jak najbardziej w zasięgu.

Skoki narciarskie wyniki - Mistrzostwa Świata w Lotach - 28.01

Poniżej przedstawiamy wyniki drużynowe Mistrzostw Świata w Lotach, w tym pozycję Polski:

• 9. STANY ZJEDNOCZONE (Belshaw, Bickner, Dean Frantz) - 647.2 pkt

Mistrzostwa Świata w Lotach konkurs drużynowy w Bad Mitterndorf 28.01 - Klasyfikacja

Zawody drużynowe na Kulm rozpoczęły się o godz. 14:00. Z grona dziewięciu reprezentacji do drugiej serii awansowało osiem, Amerykanie nie sprostali tej próbie, po czterech skokach tracili do Finów 31.3 pkt. Po czterech próbach prowadzili Słoweńcy przed Austriakami i Niemcami. Biało-Czerwoni byli wtedy na piątym miejscu, ze stratą 16.8 pkt do będącej oczko wyżej Norwegii. Thomas Thurnbichler przed finałową rundą miał za cel wyprzedzić Norwegów i utrzymać przewagę 20 pkt nad Japonią. Polska miała iluzoryczne szanse na podium, strata do Niemców wynosiła bowiem 36,7 pkt.

• Sprawdź także: Skoki narciarskie - Wyniki - Klasyfikacja generalna 2023/24

Podopieczni Thomasa Thurnbichlera przeżyli dramat w finałowej serii zawodów, kiedy Aleksander Zniszczoł po oddaniu swojej próby, został zdyskwalifikowany. Najbardziej na całej sytuacji zyskali Japończycy, którzy w pewnym momencie do Biało-Czerwonych tracili już 30 punktów.

W piątek drugiego lutego o godz. 16:00 w Willingen rozpocznie się konkurs drużyn mieszanych. Transmisje skoków narciarskich w TVN, Eurosport 1 i na Player.pl.