FEN 38 była pierwszą galą tej organizacji w 2022 roku. Kto wygrał walki na FEN 38?

FEN 38 wyniki walk

Wyniki walk FEN 38 poznaliśmy w sobotni wieczór. Jak wypadł Andryszak? Czy Shakalova potwierdziła swoją klasę i sięgnęła po pas? Który z młodych zawodników skradł show? Odpowiedzi na te i inne pytania poznaliśmy już 22 stycznia w godzinach wieczornych.

Michał Andryszak (23-10, 15 KO, 7 SUB) pokonał Evgeniya Goluba (13-11, 10 KO, 3 SUB) przez TKO, runda 1
Kamil Kraska (8-1, 3 KO, 4 SUB) pokonał Tato Primera (15-12, 10 KO, 2 SUB) przez poddanie, runda 1
Ekaterina Shakalova (7-1, 1 KO, 4 SUB) pokonała Julię Kutsenko (5-8, 2 KO, 1 SUB) przez poddanie, runda 1
Jacek Jędraszczyk (8-3, 3 KO) pokonał Patryka Bogdana (0-1) przez TKO, runda 1
Wojciech Kawa (4-1, 2 KO) pokonał Kamila Mosgalika (5-6, 1 KO, 4 SUB) przez TKO, runda 3
Giorgi Esiava (4-2, 3 SUB) pokonał Mateusza Rajewskiego (2-3, 1 KO) jednogłośną decyzją sędziów
Damian Ostęp (16-6) pokonał Michała Grzesiaka (10-6) niejednogłośną decyzją sędziów
Kamil Wojciechowski (5-0, 4 KO, 1 SUB) pokonał Kornela Zapadkę (6-4, 6 SUB) przez TKO, runda 1

FEN 38 kto wygrał?

O tym, kto wygrał walki na FEN 38, przekonamy się w sobotni wieczór. Właśnie na dzień 22 stycznia zaplanowana jest bowiem gala FEN 38. Gala, której karta walk, delikatnie mówiąc, nie rozpieszcza, o czym w wywiadach otwarcie mówi Paweł Jóźwiak, prezes organizacji. Jest to o tyle zaskakujące, że w związku z odejściem KSW z telewizji Polsat, to właśnie FEN jest największą organizacją MMA w tej telewizji. Czy przygotowanie słabej karty walk na otwarcie nowego roku jest dobrym rozwiązaniem, żeby postarać się wskoczyć w buty KSW?

FEN 38 wyniki

FEN 38 wyniki to przede wszystkim walka wieczoru, w której w szeregach federacji FEN zadebiutuje Michał Andryszak, do niedawna zawodnik KSW, a w przeszłości między innymi ACA. Zawodnik poznańskiego klubu Ankos MMA podkreśla w wywiadach, że jego celem jest transfer do UFC. A jeśli chce się znaleźć w szeregach największej organizacji MMA na świecie, takich rywali jak Geronimo dos Santos z pewnością musi pokonywać w efektownym stylu.

FEN 38 wyniki gali

Wyniki gali FEN 38 będą też ciekawić kibiców, jeśli chodzi o pierwszy w historii FEN mistrzowski pas wśród kobiet. Do pojedynku o efektowne trofeum staną Ekaterina Shakalova i Yulia Kutsenko. O ile Shakalova znana jest polskiej publiczności i ma za sobą efektowne zwycięstwa w FEN, o tyle można mieć wątpliwości, czy jej rywalka z ujemnym rekordem zasłużyła na mistrzowską szansę w swoim debiucie w FEN.

Zobacz także - typy na FEN