Bayer Leverkusen dzięki zwycięstwu 5:0 z Werderem Brema zapewnił sobie mistrzostwo Niemiec. Jeszcze przed końcowym gwizdkiem na boisko wbiegli kibice, którzy rozpoczęli świętowanie. Mecz nie został już wznowiony.

Mistrzowska feta w Leverkusen

Bayer Leverkusen w sezonie 2023/24 nie przegrał ani jednego meczu we wszystkich rozgrywkach. Aptekarze w 29 kolejkach Bundesligi zgromadzili 79 punktów i na 5 kolejek przed końcem sezonu zapewnili sobie mistrzostwo Niemiec. W meczu z Werderem Brema hat-trickiem popisał się wchodzący z ławki Florian Wirtz, a po jednej bramce strzelili Victor Boniface i Granit Xhaka. Tuż po ostatniej bramce Wirtza na boisko wbiegli kibice Aptekarzy i nie pozwolili na wznowienie gry, oto wideo z mistrzowskiej fety kibiców Bayeru:

Dla Bayeru Leverkusen to pierwsze, historyczne mistrzostwo Niemiec, dodatkowo drużyna Xabiego Alonso w finale Pucharu Niemiec zmierzy się z drugoligowym FC Kaiserslautern. Aptekarze również mają duże szanse na triumf w Lidze Europy. Bayer w pierwszym meczu ćwierćfinału tych rozgrywek pokonał 2:0 West Ham.