W sobotni wieczór Clout MMA 5 donosiliśmy, że Wampir zwyciężył walkę z Załęckim po wsadzeniu mu palca w oko. Okazuje się, że trzy dni później ta informacja należy do aktualnych. Federacja bowiem ogłosiła zmianę werdyktu tego pojedynku.

Wygrana Pasternaka z Denisem Załęckim zmieniona na REMIS

Już podczas trwania piątej odsłony gali Clout MMA 5 wiele osób kwestionowało wynik, jakim zakończyło się starcie, między Denisem "Bad Boyem" Załęckim a Michałem "Wampirem" Pasternakiem. Wszystko za sprawą faktu, że zostało ono przerwane po nieumyślnym wsadzeniu przez Michała palca w oko swojego rywala, w rezultacie czego Pasternak został zwycięzcą. Załęcki postanowił złożyć protest od tego wyniku.

We wtorek 11 czerwca na profilu organizacji pojawiło się ogłoszenie, że został on rozpatrzony przez sędziów. Według zamieszczonych informacji przystąpili oni do wnikliwej analizy, która doprowadziła do zmiany decyzji zarządzonej podczas gali. Z tej racji walka Denisa z Wampirem zostaje uznana za remis.

Poprzednim werdyktem jak wiadomo, była większościowa wygrana Pasternaka. Federacja postanowiła załączyć również analizę dokonaną przez sędziów. Co na to komentujący? Wiele osób zgadza się z podjętą decyzją, tłumacząc, że jest ona sprawiedliwa z obu stron. Inni natomiast twierdzą, że werdykt został zmieniony, aby na kolejnym evencie doszło do rewanżu.