Dawid Załęcki, znany jako freakfighter organizacji Clout MMA pojawił się w podcaście na kanale Elite Mentality x Cyprian Majcher. Poza szczerymi wypowiedziami o przeszłości przyznał on, że nie miałby problemu zawalczyć ze swoim synem, Denisem w oktagonie.

Denis Załęcki vs Dawid Załęcki? - Czy ta walka jest możliwa?

Od kilku dni w sieci krąży wywiad z Dawidem Załęckim, który pojawił się na kanale YouTube'owym Elite Mentality x Cyprian Majcher. Mężczyzna w ponad godzinnym materiale opowiedział prowadzącemu o swojej przeszłości, dorastaniu oraz świecie freak fightów. To właśnie przy ostatnim z tych tematów pojawiła się ciekawa wypowiedź, która mogła zaskoczyć wielu fanów zawodnika.

Ludzie mogą to źle odebrać, ale tak, nie miałbym problemu z tym, żeby wyjść i dać w mordę synowi tak, żeby go zabolało. Tak samo on nie miałby problemu z tym, żeby dać ojcu w mordę, żeby go zabolało, bo robiliśmy to nie raz na treningach.

Postanowił on kontynuować temat, aby doprecyzować swoje podejście do całej sytuacji, przyznając, że dla tej dwójki jest to coś normalnego:

Dla człowieka, który nie trenuje, nie bije się na co dzień, to może być co złego. [...] Dla nas to jest tak, jakbyśmy poszli i się bawili w piaskownicy i sobie babki robili. To dla nas sparing. Myślę, że trzeba to postrzegać w taki sposób.

Jak wiadomo, Denisa Załęckiego zobaczymy w rozstrzygnięciu karty walk Clout MMA 5. Podczas tego wydarzenia zmierzy on swoje umiejętności z Amadeuszem Ferrarim. Być może jednak w przyszłości zobaczymy pierwsze polskie starcie ojca z synem właśnie w wykonaniu tej dwójki.