W co-main evencie gali UFC w Paryżu zobaczymy pojedynek na szczycie wagi średniej. Pierwszy w rankingu Robert Whittaker zmierzy się z trzecim Marvinem Vettorim. W ostatnich latach oboje zostali pokonani tylko przez obecnego mistrza Israela Adesanyę. Zwycięzca tego starcia bez wątpienia będzie mógł ubiegać się o kolejne starcie z Nigeryjczykiem. Kto ma większe szanse na zwycięstwo w tym starciu? Jakie kursy na tę walkę przewidują bukmacherzy? Gdzie można obejrzeć walkę Whittaker - Vettori? To wszystko w poniższym artykule.

Zakłady bukmacherskie Whittaker - Vettori na UFC Fight Night 209

Zakłady bukmacherskie na walkę Whittaker - Vettori zostały już upublicznione przez polskich bukmacherów, między innymi w Fortunie czy STS. Z racji tego, że do walki pozostało już niewiele czasu znajdziemy też dodatkowe zakłady bukmacherskie na Whittaker - Vettori takie jak na przykład ilość rund lub czy walka zakończy się na punkty bądź przez nokaut. Zakłady bukmacherskie na ten pojedynek najczęściej można znaleźć u bukmacherów w zakładce „MMA” lub “Sporty walki”.

Kursy na Whittaker - Vettori na UFC Fight Night 209

Kursy na Whittaker - Vettori, czyli kto jest faworytem tego pojedynku? Bukmacherzy uważają, że większe szanse ma Robert Whittaker. Kurs na Australijczyka wynosi 1,45, zaś na Marvina Vettori 2,76. Tę walkę oraz wiele innych możesz typować w Typach Dnia.

Typy na Whittaker - Vettori na UFC Fight Night 209

Robert Whittaker w wadze średniej przegrał w swojej karierze tylko z obecnie panującym mistrzem Israelem Adesanyą. "The Last Stylebender” dwukrotnie pokonywał 31-letniego Australijczyka. Jednak poza Nigeryjczykiem Whittaker pokonał każdego. W ostatnich latach zdecydowanie na punkty pokonywał Darrena Tilla, Cannoniera czy Gasteluma.

Marvin Vettori podobnie jak Whittaker dwukrotnie mierzył się z Adesanyą i również dwukrotnie przegrał. Poza pojedynkami z Nigeryjczykiem, od 2019 Włoch zanotował sześć zwycięstw. Pokonał między innymi Jacka Hermanssona, Kevina Hollanda i przede wszystkim w ostatnim starciu Paulo Costę.

Zobacz także: Typy na UFC 

Nikt w wadze średniej nie potrafi znaleźć sposobu na Israela Adesanyę. Mimo to, największe problemy sprawił mu w ostatnim czasie Robert Whittaker w ich rewanżowym starciu. Część ekspertów wypunktowało nawet tę walkę na korzyść Australijczyka. Natomiast podczas rewanżu Adesanyi i Vettoriego, Nigeryjczyk zdeklasował 28-latka wygrywając pewnie wszystkie rundy. To porównania nakazuje nam iść z typem w kierunku Whittakera, który według nas zwycięży pojedynek przez decyzję. Przy okazji typowania warto skorzystać z kodu promocyjnego od STS.

Typ: ROBERT WHITTAKER NA PUNKTY 

Gdzie obejrzeć walkę Whittaker - Vettori na UFC Fight Night 209 – transmisje

Gala UFC Fight Night 209 odbędzie się 3 września 2022 roku. Gospodarzem wydarzenia będzie Accor Arena w Paryżu. Karta główna, na której zobaczymy pojedynek Whittaker - Vettori, rozpocznie się o godzinie 21:00. Kartę wstępną będzie można zobaczyć za pomocą oficjalnej platformy amerykańskiej organizacji – UFC Fight Pass. Zmagania karty głównej wyemituje Polsat Sport, który regularnie pokazuje gale UFC. Transmisje wszystkich walk zapewnia także legalny bukmacher Fortuna.

[blok_bonus]


Kiedy odbędzie się walka Whittaker - Vettori?  
Robert Whittaker i Marvin Vettori zmierzą się na gali UFC Fight Night 209, która odbędzie się 3 września 2022 roku.
Ile wygranych od 2019 roku zanotował Marvin Vettori?
Od 2019 roku Marvin Vettori zanotował sześć wygranych.