Już 19 lutego, na gali UFC Fight Night 201, dojdzie do niezwykle interesującego pojedynku w dywizji półciężkiej. Rankingowa “dziesiątka”, Johnny Walker, zmierzy się z będącym na miejscu dwunastym Jamahalem Hillem. Kto ma większe szanse na zwycięstwo w tym starciu?  Jakie kursy na tę walkę przewidują bukmacherzy? Gdzie można obejrzeć walkę Walker – Hill? To wszystko w poniższym artykule.

Zakłady bukmacherskie na Walker – Hill na UFC Fight Night 201

Zakłady bukmacherskie na walkę Walker - Hill zostały już upublicznione przez polskich bukmacherów. Z racji tego, że do walki pozostało już niewiele czasu znajdziemy też dodatkowe zakłady bukmacherskie na Walker - Hill takie jak na przykład ilość rund lub czy walka zakończy się na punkty bądź przez nokaut. Zakłady bukmacherskie na ten pojedynek najczęściej można znaleźć u bukmacherów w zakładce „MMA” lub “Sporty walki”.

Kursy na Walker – Hill na UFC Fight Night 201

Według ekspertów oraz bukmacherów dość zdecydowanym faworytem tego pojedynku jest Jamahal Hill. Amerykanin posiada dobry rekord, jednak pojedynek z Brazylijczykiem będzie dla niego największym wyzwaniem w karierze, dlatego tak duża dysproporcja w kursach może nieco dziwić. Kurs na zwycięstwo Hilla wynosi 1,32, zaś na wygraną Walkera to aż 3,40. Tę walkę oraz wiele innych możesz typować w Typach Dnia.

Typy na Walker – Hill na UFC Fight Night 201

Johnny Walker przebojem wszedł do największej organizacji MMA na świecie. Pierwsze trzy pojedynki w UFC Brazylijczyk zwyciężył już w pierwszej rundzie i podczas nich łącznie spędził w oktagonie zaledwie 2 minuty i 50 sekund. Zatrzymał go dopiero Corey Anderson. Warto wspomnieć, że po tej walce Anderson zawalczył z Janem Błachowiczem, a to starcie okazało się być później eliminatorem do pojedynku o pas mistrzowski. To pokazuje jak blisko czołówki UFC znajdował się Walker.

Jamahal Hill do tej pory w UFC stoczył pięć pojedynków. Zwyciężył trzy z nich. Warto też wspomnieć, że pierwotnie pokonał też Klidsona Abreu, jednak wynik został zmieniony przez pozytywny test Hilla na niedozwolone substancje. W ostatniej walce 30-letni Amerykanin pokonał w zaledwie 48 sekund, zajmującego czternaste miejsce w rankingu, Jimmy’ego Crute.

Zobacz także: Typy na UFC 

Nie da się ukryć, że Johnny Walker mierzył się ze znacznie mocniejszymi przeciwnikami niż Jamahal Hill. Brazylijczyk co prawda przegrał trzy z ostatnich czterech walk, jednak pogromcami Walkera była ścisła czołówka wagi półciężkiej. 29-latka pokonywali Corey Anderson, Nikita Krylov oraz Thiago Santos. Hill nie posiada tak dużego doświadczenia w walce z tak mocnymi rywalami. Na korzyść Amerykanina powinny działać fenomenalne umiejętności kickbokserskie. Jednak trzeba pamiętać, że Brazylijczyk również lubi się bić w stójce i ma na koncie aż 15 wygranych przez KO lub TKO. Do tego po stronie Walkera będą umiejętności parterowe. Braki Hilla w brazylijskim jiu-jitsu obnażył Paul Craig. W tym pojedynku przewidujemy niespodziankę i wygraną underdoga. Zdecydowanie większe doświadczenie oraz umiejętności parterowe powinny zapewnić wygraną Walkerowi. Przy okazji typowania warto skorzystać z kodu promocyjnego od STS.

Typ: JOHNNY WALKER 

Kurs: 3,40 

Gdzie obejrzeć walkę Walker – Hill na UFC Fight Night 201 – transmisje

Gala UFC Fight Night 201 odbędzie się 19 lutego 2022 roku. Gospodarzem wydarzenia będzie UFC Apex w Las Vegas w Nevadzie. Start karty głównej, której zwieńczeniem będzie pojedynek Walker - Hill został zaplanowany na godzinę 1:00 polskiego czasu. Kartę wstępną będzie można zobaczyć za pomocą oficjalnej platformy amerykańskiej organizacji – UFC Fight Pass. Zmagania karty głównej wyemituje Polsat Sport, który regularnie pokazuje gale UFC. Transmisje wszystkich walk zapewnia także legalny bukmacher Fortuna.

[blok_bonus]


1. Kiedy odbędzie się walka Johnny Walker – Jamahal Hill?  
Johnny Walker i Jamahal Hill zmierzą się ze sobą na gali UFC Fight Night 201, która odbędzie się 19 lutego 2022 roku.
2. Kto według bukmacherów jest faworytem w tym pojedynku? 
Faworytem tego pojedynku jest Jamahal Hill, na którego kursy wynoszą około 1,32.