Na gali UFC 280 Aljamain Sterling drugi raz stanie do obrony mistrzowskiego pasa w kategorii koguciej. Jego rywalem będzie były mistrz tej dywizji TJ Dillashaw. Co ciekawe, Dillashaw w wadze koguciej stoczył tylko jeden pojedynek w ostatnich czterech latach, a mimo to plasuje się na drugim miejscu w rankingu. Kto ma większe szanse na zwycięstwo w tym starciu? Jakie kursy na tę walkę przewidują bukmacherzy? Gdzie można obejrzeć walkę Sterling vs TJ Dillashaw? To wszystko w poniższym artykule.

Zakłady bukmacherskie Sterling vs TJ Dillashaw na UFC 280

Zakłady bukmacherskie na walkę Sterling vs TJ Dillashaw zostały już upublicznione przez polskich bukmacherów, między innymi w Fortunie czy STS. Z racji tego, że do walki pozostało już niewiele czasu znajdziemy też dodatkowe zakłady bukmacherskie na Sterling vs TJ Dillashaw takie jak na przykład ilość rund lub czy walka zakończy się na punkty bądź przez nokaut. Zakłady bukmacherskie na ten pojedynek najczęściej można znaleźć u bukmacherów w zakładce „MMA” lub “Sporty walki”.

Kursy na Sterling vs TJ Dillashaw na UFC 280

Kursy na Sterling vs TJ Dillashaw, czyli kto jest faworytem tego pojedynku? Zawodnikiem, któremu bukmacherzy dają większe szanse jest obecny mistrz. Kurs na wygraną Aljamaina Sterlinga wynosi 1,62, a na triumf TJ-a Dillashawa 2,30. Tę walkę oraz wiele innych możesz typować w Typach Dnia.

Typy na Sterling vs TJ Dillashaw na UFC 280

Aljamain Sterling po kontrowersyjnej wygranej nad Petrem Yanem w marcu zeszłego roku przez wielu nie był uważany za prawdziwego mistrza. W rewanżu jednak Amerykanin udowodnił, że zasłużenie posiada aktualnie pas w dywizji koguciej. Sterling znakomicie zaprezentował się w ostatniej walce i pokonał 29-letniego Rosjanina na kartach punktowych.

TJ Dillashaw swój ostatni pojedynek stoczył w lipcu 2021 roku. Był to dla niego powrót do klatki po 2,5 rocznym zawieszeniu. 36-latek zmierzył Corym Sandhagenem i wygrał niejednogłośnie na punkty. Trzeba jednak zaznaczyć, że przez wielu ta decyzja została uznana za kontrowersyjną, a większość ekspertów wypunktowało wygraną Sandhagena.

Zobacz także: Typy na UFC 

Według nas większe szanse w tym pojedynku ma aktualny mistrz, Aljamain Sterling. Jest on młodszy i w ostatnich latach był znacznie bardziej aktywnym zawodnikiem. Dodatkowo każdy jego pojedynek wygląda lepiej, dlatego można wnioskować, że wchodzi on w swój prime. TJ Dillashaw natomiast nie pokazał się fenomenalnie w swojej poprzedniej walce i wydaje się, że najlepsze lata ma już za sobą. Przy okazji typowania warto skorzystać z kodu promocyjnego od STS.

Typ: ALJAMAIN STERLING 

Gdzie obejrzeć walkę Sterling vs TJ Dillashaw na UFC 280– transmisje

Gala UFC 280 odbędzie się 22 października 2022 roku. Gospodarzem wydarzenie będzie Etihad Arena w Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Start karty głównej, na której zobaczymy pojedynek Sterling vs Dillashaw został zaplanowany na godzinę 20:00. Kartę wstępną będzie można zobaczyć za pomocą oficjalnej platformy amerykańskiej organizacji – UFC Fight Pass. Zmagania karty głównej wyemituje Polsat Sport, który regularnie pokazuje gale UFC. Transmisje wszystkich walk zapewnia także legalny bukmacher Fortuna.


Kiedy odbędzie się walka Sterling vs TJ Dillashaw?  
Aljamain Sterling i TJ Dillashaw zmierzą się na gali UFC 280, która została zaplanowana na 22 października.
Kto jest faworytem w tym pojedynku według bukmacherów?  
Według bukmacherów faworytem jest Aljamain Sterling, na którego kurs wynosi 1,62.