Walka Mariusz „Pudzian” Pudzianowski vs Łukasz „Juras” Jurkowski będzie głównym wydarzeniem gali KSW 61. Dla wielu takie zestawienie z pewnością jest mocno zaskakujące, gdyż nic nie wskazywało na to, że KSW zestawi właśnie tych dwóch legendarnych zawodników polskiej sceny MMA. Walka Pudzian – Juras – kto jest faworytem? Kto wygra – Pudzian czy Juras? Pudzian – Juras kursy – jakie są? Typy na Pudzan – Juras – jak powinna zakończyć się ta walka?

Walka Pudzian – Juras

Walka Pudzian – Juras z pewnością wielu zaskoczyła. Choć przy okazji KSW 59, gdy z karty walk w dzień gali wypadł Bombardier, pół żartem, pół serio mówiło się, że mógłby go zastąpić komentujący wydarzenie Juras, wielu raczej nie wierzyło w taki scenariusz. Jak się okazało, walka Pudzian – Juras faktycznie dojdzie do skutku, ale na KSW 61.

Zobacz także: KSW 61 karta walk

Jak przyznał w wywiadach jeden z szefów KSW, Martin Lewandowski, inicjatorem takiego pojedynku był Pudzianowski, który podsunął kandydaturę Jurasa jako swojego przyszłego rywala. KSW podłapało pomysł, Jurkowski się zgodził i tak właśnie narodziło się hitowe starcie na gali KSW 61.

Kto wygra – Pudzian czy Juras?

kto wygra walkę pudzianowski jurrs

Kto wygra – Pudzian czy Juras? Dobre pytanie! Wskazanie faworyta w tym pojedynku wydaje się bardzo trudnym wyzwaniem. Z jednej strony Pudzianowski jest znacznie silniejszy i prowadzi się w bardziej sportowym stylu, z drugiej – Juras ma za sobą dłuższy staż, jeśli chodzi o MMA i z pewnością większe doświadczenie w sportach walki.

Zobacz także: Kim jest Łukasz Juras Jurkowski?

Na papierze faworytem wydaje się Pudzianowski, który powinien wykorzystać przewagę siły i zdominować Jurasa w tej płaszczyźnie. Jurkowski znany jest jednak z dobrej stójki, więc z pewnością właśnie w boksie będzie starał się „ustrzelić” swojego przeciwnika.

 

Pudzian – Juras kursy

O tym, że trudno wskazać w tej walce faworyta, najlepiej świadczą Pudzian – Juras kursy. Gdy tylko ogłoszono ten pojedynek, zakłady bukmacherskie Fortuna wystawiły kursy – pierwotnie minimalnym faworytem był Jurkowski, na którego wygraną wystawiono kurs około 1.70. Wygląda jednak na to, że wielu graczy typowało triumf Pudzianowskiego, gdyż kursy się odwróciły. Aktualnie wygrana Pudziana oszacowana jest na kurs 1.70, a jeśli ktoś chce postawić na zwycięstwo Jurkowskiego, może to zrobić po kursie 2.15.

Zobacz także: Kod promocyjny Fortuna

Typy na Pudzian – Juras

typy walka pudzianowski juras

Typy na Pudzian – Juras z pewnością będą bardzo ciekawe i rozbudowane, gdy zbliżymy się nieco do zaplanowanej na początek czerwca gali KSW 61. Wielu graczy z pewnością będzie szukało typu na to, że jeden z zawodników wygra przed czasem lub że ogólnie pojedynek zakończy się przed czasem. Cztery z ostatnich pięciu walk Pudziana zakończyły się w pierwszej lub drugiej rundzie.

Ostatnie pojedynki Jurasa – ze Stipe Bekavacem oraz Martinem Zawadą zakończyły się w premierowych starciach. Nic nie wskazuje więc na to, żeby w większości przypadków typy na Pudzian – Juras miały być inne, niż właśnie szybkie rozstrzygnięcie – w jedną lub drugą stronę.


Gdzie obstawić walkę Pudzian - Juras?
Kursy na walkę Pudzian - Juras wystawił bukmacher Fortuna, oficjalny sponsor KSW.
Kto jest faworytem walki Pudzian - Juras?
Bukmacherzy mają problem ze wskazaniem faworyta, minimalnie większe szanse na zwycięstwo dając Pudzianowi.