W walce wieczoru gali UFC 280 zobaczymy długo wyczekiwane starcie pomiędzy Charlesem Oliveirą a Islamem Makhachevem. Stawką pojedynku będzie pas mistrzowski w wadze lekkiej. Ostatnio jego posiadaczem był Oliveirą, jednak utracił go przy okazji ostatniej walki z powodu nie wypełnienia limitu wagowego. Kto ma większe szanse na zwycięstwo w tym starciu? Jakie kursy na tę walkę przewidują bukmacherzy? Gdzie można obejrzeć walkę Oliveira - Makhachev? To wszystko w poniższym artykule.

Zakłady bukmacherskie Oliveira - Makhachev na UFC 280

Zakłady bukmacherskie na walkę Oliveira - Makhachev zostały już upublicznione przez polskich bukmacherów, między innymi w Fortunie czy STS. Z racji tego, że do walki pozostało już niewiele czasu znajdziemy też dodatkowe zakłady bukmacherskie na Oliveira - Makhachev takie jak na przykład ilość rund lub czy walka zakończy się na punkty bądź przez nokaut. Zakłady bukmacherskie na ten pojedynek najczęściej można znaleźć u bukmacherów w zakładce „MMA” lub “Sporty walki”.

Kursy na Oliveira - Makhachev na UFC 280

Kursy na Oliveira - Makhachev, czyli kto jest faworytem tego pojedynku? Mimo tego, że to Charles Oliveira był ostatnim zawodnikiem, który nosił miano mistrza kategorii lekkiej, bukmacherzy większe szanse dają Dagestańczykowi. Kurs na wygraną Islama Makhacheva wynosi 1,55, zaś na triumf Brazylijczyka 2,45. Tę walkę oraz wiele innych możesz typować w Typach Dnia.

Typy na Oliveira - Makhachev na UFC 280

Charles Oliveira przez ostatnie lata zaliczył niesamowity progres. W latach 2016-2017 przegrał trzy z czterech pojedynków, wszystkie przed czasem. Jednak Brazylijczyk wyciągnął wnioski i porażka z Paulem Felderem w grudniu 2017 roku była ostatnią jaką do tej pory zanotował. Od tamtego czasu 32-latek zanotował jedenaście zwycięstw z rzędu. Na uznanie zasługują zwłaszcza dwa mistrzowskie pojedynki z Michaelem Chandlerem i Dustinem Poirierem oraz ostatnie starcie Justinem Gaethje.

Islam Makhachev, od momentu zakończenia kariery przez Khabiba Nurmagomedova, kreowany jest na jego następcę. Dagestańczyk ma za sobą dziesięć wygranych z rzędu. Należy jednak zaznaczyć, że Makhachev nie pokonał żadnego z zawodników znajdujących się obecnie w top 5 rankingu wagi lekkiej. Natomiast z czołowej piętnastki wygrał jedynie z Armanem Tsarukyanem oraz Danem Hookerem.

Zobacz także: Typy na UFC 

Pojedynek Oliveiry i Makhacheva zapowiada się pasjonująco. Obaj preferują walkę w parterze. Jeśli chodzi o samo brazylijskie jiu-jitsu lepszy wydaje się być Brazylijczyk natomiast zapaśniczo górować powinien Dagestańczyk. Makhachev w ostatnich walkach dominował swoich rywali zdecydowanie bardziej niż robił to Oliveira. Jednak należy pamiętać, że "do Bronx” mierzył się ze znacznie mocniejszymi przeciwnikami niż 30-latek. Nie podejmiemy się wytypowania zwycięzcy w tak wyrównanym boju. Nasz typ na to starcie, to że walka skończy się przed czasem. Obaj zawodnicy preferują bardzo agresywny styl. Na potwierdzenie tych słów tylko jedna z ostatnich osiemnastu walk Charlesa Oliveiry zakończyła się na punkty, natomiast Makhachev przed czasem wygrał cztery poprzednie walki. Przy okazji typowania warto skorzystać z kodu promocyjnego od STS.

Typ: WALKA ZAKOŃCZY SIĘ PRZEZ KO, TKO LUB PODDANIE 

Gdzie obejrzeć walkę Oliveira - Makhachev na UFC 280– transmisje

Gala UFC 280 odbędzie się 22 października 2022 roku. Gospodarzem wydarzenie będzie Etihad Arena w Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Start karty głównej, na której zobaczymy pojedynek Oliveira - Makhachev został zaplanowany na godzinę 20:00. Kartę wstępną będzie można zobaczyć za pomocą oficjalnej platformy amerykańskiej organizacji – UFC Fight Pass. Zmagania karty głównej wyemituje Polsat Sport, który regularnie pokazuje gale UFC. Transmisje wszystkich walk zapewnia także legalny bukmacher Fortuna.


Kiedy odbędzie się walka Oliveira - Makhachev?  
Charles Oliveira i Islam Makhachev zmierzą się na gali UFC 280, która została zaplanowana na 22 października.
Kto jest faworytem w tym pojedynku według bukmacherów?  
Według bukmacherów faworytem jest Islam Makhachev, na którego kurs wynosi 1,55.