Rose Namajunas po dwóch udanych walkach z Weili Zhang w kolejnym starciu zmierzy się z będącą na fali pięciu zwycięstw z rzędu Carlą Esparzą. Obie zawodniczki pierwszy raz spotkały się ze sobą w oktagonie UFC w grudniu 2014 roku. Wtedy lepsza okazała się Esparza. Kto ma większe szanse na zwycięstwo w rewanżu? Jakie kursy na tę walkę przewidują bukmacherzy? Gdzie można obejrzeć walkę Namajunas – Esparza 2? To wszystko w poniższym artykule.

Zakłady bukmacherskie Namajunas – Esparza 2 na UFC 274

Zakłady bukmacherskie na walkę Namajunas – Esparza 2 zostały już upublicznione przez polskich bukmacherów, między innymi w Fortunie czy STS. Z racji tego, że do walki pozostało już niewiele czasu znajdziemy też dodatkowe zakłady bukmacherskie na Namajunas – Esparza 2 takie jak na przykład ilość rund lub czy walka zakończy się na punkty bądź przez nokaut. Zakłady bukmacherskie na ten pojedynek najczęściej można znaleźć u bukmacherów w zakładce „MMA” lub “Sporty walki”.

Kursy na Namajunas – Esparza 2 na UFC 274

Kursy na Namajunas – Esparza 2, czyli kto jest faworytką tego pojedynku? Na ten moment bukmacherzy uważają, że większe szanse na zwycięstwo ma obecna mistrzyni. Kurs na wygraną Rose Namajunas wynosi 1,45, zaś na triumf Carli Esparzy 2,76. Tę walkę oraz wiele innych możesz typować w Typach Dnia.

Typy na Namajunas – Esparza 2 na UFC 274

Kiedy Rose Namajunas po raz pierwszy walczyła z Carlą Esparzą miała 22 lata, a na swoim koncie tylko trzy zawodowe pojedynki. Jej rywalka była już doświadczoną zawodniczką. Jej rekord wynosił 9-2. Nic więc dziwnego, że “Thug Rose” uległa swojej rywalce. Esparza dominowała przez cały pojedynek, a walka zakończyła się w trzeciej rundzie przez duszenie zza pleców.

Od tamtego czasu wiele się zmieniło. Namajunas dzięki współpracy z Trevorem Wittmanem stała się jedną z najlepszych zawodniczek na świecie. Udowodniła to zwłaszcza w obu starciach z Jędrzejczyk i Zhang. Amerykanka w ostatnich siedmiu walkach przegrała tylko raz z Jessicą Andrade, jednak już w rewanżu lepsza okazała się Namajunas.

Zobacz także: Typy na UFC 

Carla Esparza od 2019 roku jest na fali wznoszącej. Jednak Namajunas od wielu już lat jest w ścisłym topie kategorii słomkowej. Pięć z ostatnich sześciu walk toczyła o mistrzostwo UFC. Wydaje się, że Esparza może zagrozić jej jedynie w aspekcie zapaśniczym. Obecna mistrzyni przez ostatnie lata nauczyła się fenomenalnie kontrolować dystans. Walka w stójce powinna toczyć się zdecydowanie pod dyktando Namajunas. Po jej stronie powinna być także szybkość i kondycja. Nasz typ na tę walkę to wygrana obecnej mistrzyni. Przy okazji typowania warto skorzystać z kodu promocyjnego od STS.

Typ: ROSE NAMAJUNAS 

Gdzie obejrzeć walkę Namajunas – Esparza 2 na UFC 274 – transmisje

Gala UFC 274 została zaplanowana na 7 maja 2022 roku. Gospodarzem wydarzenia będzie Footprint Center w Phoenix w Arizonie w Stanach Zjednoczonych. Start karty głównej, na której zobaczymy pojedynek Namajunas – Esparza 2, został zaplanowany na godzinę 4:00 polskiego czasu. Kartę wstępną będzie można zobaczyć za pomocą oficjalnej platformy amerykańskiej organizacji – UFC Fight Pass. Zmagania karty głównej wyemituje Polsat Sport, który regularnie pokazuje gale UFC. Transmisje wszystkich walk zapewnia także legalny bukmacher Fortuna.

[blok_bonus]


1. Kiedy odbędzie się walka Namajunas – Esparza 2?
Rose Namajunas i Carla Esparza zmierzą się na gali UFC 274, która rozpocznie się 7 maja 2022 roku.
2. Kto jest faworytem w tym pojedynku według bukmacherów?
Według bukmacherów faworytem jest Rose Namajunas, na którą kurs wynosi 1,45.