Na gali UFC 271, gdzie w walce wieczoru zmierzą się ze sobą Israel Adesanya z Robertem Whittakerem, dojdzie do niezwykle interesującego pojedynku w wadze ciężkiej. Derrick Lewis zmierzy się z niepokonanym od czterech walk Taiem Tuivasą. Kto ma większe szanse na zwycięstwo w tym starciu?  Jakie kursy na tę walkę przewidują bukmacherzy? Gdzie można obejrzeć walkę Lewis - Tuivasa? To wszystko w poniższym artykule.

Zakłady bukmacherskie na Lewis - Tuivasa na UFC 271

Zakłady bukmacherskie na walkę Lewis - Tuivasa zostały już upublicznione przez polskich bukmacherów. Z racji tego, że do walki pozostało już niewiele czasu znajdziemy też dodatkowe zakłady bukmacherskie na Lewis - Tuivasa takie jak na przykład ilość rund lub czy walka zakończy się na punkty bądź przez nokaut. Zakłady bukmacherskie na ten pojedynek najczęściej można znaleźć u bukmacherów w zakładce „MMA” lub “Sporty walki”.

Kursy na Lewis - Tuivasa na UFC 271

Na ten moment legalni bukmacherzy uważają, że faworytem pojedynku jest Derrick Lewis. Amerykanin w świetnym stylu powrócił na zwycięską ścieżkę nokautując ostatnio w pierwszej rundzie Chrisa Daukausa. 36-latek jest też znacznie wyżej od Tuivasy w rankingu UFC. Na zwycięstwo Lewisa kursy kształtują się w okolicy 1,50, zaś na wygraną Australijczyka 2,50. Tę walkę oraz wiele innych możesz typować w Typach Dnia.

Typy na Lewis - Tuivasa na UFC 271

Derrick Lewis wygrał pięć z ostatnich sześciu pojedynków. Pogromcą 36-latka okazał się tylko fenomenalny Ciryl Gane. Przed pojedynkiem z Francuzem Amerykanin wygrywał między innymi z legendarnym Alexeyem Oleinikiem i Curtisem Blaydesem. Po przegranej walce o tymczasowy pas mistrza UFC w wadze ciężkiej z Gane, Lewis powrócił na zwycięską ścieżkę starciem z Chrisem Daukausem. Swojego ostatniego rywala 36-latek ciężko znokautował już w pierwszej rundzie.

Tai Tuivasa jest obecnie na fali czterech zwycięstw z rzędu. Wszystkie te walki Australijczyk wygrywał przez nokaut. Za swoje dwa ostatnie pojedynki, z Gregiem Hardym oraz Augusto Sakaiem, Tuivasa otrzymał bonus za występ wieczoru. W tej chwili 28-latek znajduje się na jedenastej pozycji w rankingu UFC wagi ciężkiej.

Zobacz także: Typy na UFC 

Porównując dotychczasowe dokonania Lewisa i Tuivasy nie da się ukryć, że większe ma Amerykanin. 36-latek pokonywał znacznie lepszych zawodników. W swoim dorobku ma wygrane między innymi z Alexandrem Volkovem, Curtisem Blaydesem czy Francisem Ngannou. Jeśli chodzi o Tuivasę to jego najważniejszym skalpem jest ostatnia wygrana z Augusto Sakaiem. Wydaje się, że brutalna siła, którą dysponuje Lewis wystarczy, aby 36-latek zdołał pokonać Australijczyka. Na korzyść Amerykanina będzie działać też doświadczenie. Lewis w klatce UFC stoczył aż 21 pojedynków, zaś Tuivasa jedynie 10. Trzeba też zaznaczyć, że 28-latek nigdy nie mierzył się z kimś kto jest tak wysoko w rankingu. Lewis na obecną chwilę zajmuje trzecią pozycję. W tej walce stawiamy na 36-latka. Przy okazji typowania warto skorzystać z kodu promocyjnego od Fortuny.

Typ: DERRICK LEWIS

Kurs: 1,52

Gdzie obejrzeć walkę Lewis - Tuivasa na UFC 271 – transmisje

Gala UFC 271 odbędzie się 12 lutego 2022 roku. Gospodarzem wydarzenia będzie Toyota Center w Houston. Start karty głównej, na której zobaczymy pojedynek Lewis - Tuivasa został zaplanowany na 4:00 polskiego czasu. Kartę wstępną będzie można zobaczyć za pomocą oficjalnej platformy amerykańskiej organizacji – UFC Fight Pass. Zmagania karty głównej wyemituje Polsat Sport, który regularnie pokazuje gale UFC. Transmisje wszystkich walk zapewnia także legalny bukmacher Fortuna.

[blok_bonus]


1. Kiedy odbędzie się walka Lewis - Tuivasa?
Derrick Lewis i Tai Tuivasa zmierzą się na gali UFC 271, która rozpocznie się 12 lutego 2022 roku.
2. Ile walk w UFC ma na koncie Derrick Lewis?  
Derrick Lewis stoczył 21 walk w UFC.