Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, po dwóch efektownych zwycięstwach z rzędu, do klatki UFC powróci Mateusz Gamrot. Przeciwnikiem najlepszego polskiego lekkiego będzie jedenasty w rankingu kategorii lekkiej Diego Ferreira. Kto ma większe szanse na zwycięstwo w tym starciu? Jakie kursy na tę walkę przewidują bukmacherzy? Gdzie można obejrzeć walkę Gamrot - Ferreira? To wszystko w poniższym artykule.

Zakłady bukmacherskie Gamrot - Ferreira na UFC Fight Night 199

Zakłady bukmacherskie na walkę Gamrot - Ferreira znajdziemy już u większości dostępnych bukmacherów. Na ten moment możemy je wyszukać między innymi w STS czy Fortunie. Z racji tego, że do pojedynku pozostało już niewiele czasu możemy skorzystać też z dodatkowych zakładów bukmacherskich na Gamrot - Ferreira takich jak na przykład ilość rund lub czy walka zakończy się na punkty bądź przez nokaut. Zakłady bukmacherskie na ten pojedynek najczęściej można znaleźć u bukmacherów w zakładce „MMA” lub “Sporty walki”.

Kursy Gamrot - Ferreira na UFC Fight Night 199

Na ten moment legalni bukmacherzy w roli faworyta upatrują Mateusza Gamrota. Polak jest na fali dwóch zwycięstw z rzędu, jednak Ferreira to doświadczony zawodnik legitymujący się rekordem 17-4 i 8-4 w UFC. Biorąc także pod uwagę, że Brazylijczyk jest na jedenastej pozycji w rankingu wagi lekkiej przewidywania bukmacherów mogą nieco dziwić. Kurs na zwycięstwo Gamrota wynosi 1,500, zaś na Diego Ferreirę 2,60. Tę walkę oraz wiele innych możesz typować w Typach Dnia.

Typy na Gamrot - Ferreira na UFC Fight Night 199

Mateusz Gamrot po pierwszej porażce w karierze, której doświadczył w pojedynku z Guramem Kutateladze, szybko powrócił na zwycięskie tory. W kwietniu tego roku pokonał przez nokaut w drugiej rundzie Scotta Holtzmana, a trzy miesiące później efektownie poddał kimurą niezwykle doświadczonego Jeremy’ego Stephensa. Przy okazji tej walki Gamrot ustanowił rekord UFC jeśli chodzi o najszybsze skończenie pojedynku przez kimurę.

Diego Ferreira w UFC walczy od 2014 roku. Jednak 2021 był dla niego całkowicie odmienny niż dla Gamrota. Brazylijczyk przegrał dwa pojedynki. Pierwszy przez niejednogłośną decyzję z Beneilem Dariushem, a drugi, z Gregorem Gillespiem, przez techniczny nokaut w drugiej rundzie. Obie porażki były dla Ferreiry niezwykle bolesne. Dariush po wygranej z Brazylijczykiem wystąpił w hitowej walce z Tonym Fergusonem, zaś przegrana z Gillespiem była dla 36-latka pierwszą walką od sześciu lat, w której poległ przed czasem. Dodatkowo Ferreira nie zdołał zrobić wagi do tego starcia.

Zobacz także: Typy na UFC

Wydaje się, że najlepsze lata Diego Ferreira ma już za sobą. Umiejętności stójkowe oraz zapaśnicze na pewno będą po stronie Mateusza Gamrota. Swoich szans Brazylijczyk może upatrywać w walce parterowej. Ferreira jest wybitnym zawodnikiem jeśli chodzi o brazylijskie jiu-jitsu. Jednak polski zawodnik również dobrze czuje się walcząc na ziemi, więc nie powinien dać się zaskoczyć. Biorąc także pod uwagę niezwykłą chęć zwycięstwa Gamrota i wolę walki, której zabrakło Ferreirze w ostatnim starciu, stawiamy na zwycięstwo byłem podwójnego mistrza KSW. Jeśli Polak wyjdzie do klatki w takiej dyspozycji jak w ostatnich dwóch walkach powinno udać mu się skończyć rywala przed czasem. Przy okazji warto skorzystać z kodu promocyjnego od STS.

Typ: MATEUSZ GAMROT PRZED CZASEM

Gdzie obejrzeć walkę Gamrot - Ferreira na UFC Fight Night 199 – transmisje

Gala UFC Fight Night 199 odbędzie się 18 grudnia 2021 roku. Gospodarzem wydarzenia będzie UFC Apex w stanie Nevada. Start karty głównej, na której najprawdopodobniej odbędzie się pojedynek Gamrot - Ferreira zaplanowany został na godzinę 1:00 polskiego czasu. Kartę wstępną od 22:00 będzie można zobaczyć za pomocą oficjalnej platformy amerykańskiej organizacji – UFC Fight Pass. Zmagania karty głównej wyemituje Polsat Sport, który regularnie pokazuje gale UFC. Transmisje wszystkich walk zapewnia także legalny bukmacher Fortuna.

[blok_bonus]


1. Kiedy odbędzie się walka Mateusz Gamrot - Diego Ferreira?
Mateusz Gamrot i Diego Ferreira zmierzą się na gali UFC Fight Night 199, która odbędzie się 18 grudnia 2021 roku.
2. Które pozycje w rankingu kategorii lekkiej zajmuje Diego Ferreira?
Diego Ferreira obecnie zajmuje jedenaste miejsce w rankingu kategorii lekkiej UFC.