Już na początku grudnia do klatki UFC powróci były mistrz kategorii piórkowej, Jose Aldo. Jego rywalem będzie, plasujący się na czwartym miejscu w rankingu kategorii koguciej, Rob Font. Kto ma większe szanse na zwycięstwo w tym starciu? Jakie kursy na tę walkę przewidują bukmacherzy? Gdzie można obejrzeć walkę Font - Aldo? To wszystko w poniższym artykule.

Zakłady bukmacherskie Font - Aldo na UFC on ESPN 31

Zakłady bukmacherskie na walkę Font – Aldo znajdziemy już u większości dostępnych bukmacherów. Na ten moment możemy je wyszukać między innymi w STS czy Fortunie. Z racji tego, że do pojedynku pozostało już niewiele czasu możemy skorzystać też z dodatkowych zakładów bukmacherskich na Font - Aldo takich jak na przykład ilość rund lub czy walka zakończy się na punkty bądź przez nokaut. Zakłady bukmacherskie na ten pojedynek najczęściej można znaleźć u bukmacherów w zakładce „MMA” lub “Sporty walki”.

Kursy Font - Aldo na UFC on ESPN 31

Na ten moment legalni bukmacherzy w roli faworyta upatrują Roba Fonta. Amerykanin jest na fali czterech zwycięstw z rzędu, a majowy triumf nad Codym Garbrandtem wywindował go na czwarte miejsce w rankingu UFC w kategorii koguciej. Brazylijczyk zajmuje natomiast piątą lokatę. Kurs na zwycięstwo Fonta wynosi 1,75, zaś na Jose Aldo 2,10. Tę walkę oraz wiele innych możesz typować w Typach Dnia.

Typy na Font - Aldo na UFC on ESPN 31

Rob Font ostatni raz smak porażki zaznał w lipcu 2018 roku. Jest niepokonany od blisko 3,5 roku. Wygrane z Sergio Pettisem, Rickym Simonem czy Marlonem Moraesem były istotne, jednak najbardziej swoją klasę udowodnił w pojedynku z Codym Garbrandtem. 34-latek zdominował byłego mistrza UFC w pięciorundowej batalii. Jeden sędzia wypunktował walkę 48-47, zaś dwóch przyznało Fontowi każdą rundę punktując 50-45. Po tym starciu awansował on na trzecią lokatę w rankingu kategorii koguciej i stał się realnym pretendentem w kontekście pojedynku o pas mistrzowski.

Jose Aldo w ostatnich pięciu pojedynkach aż trzykrotnie przegrywał. Trzeba jednak mieć na uwadze, że Brazylijczyka pokonywali mistrzowie w kategoriach piórkowej i koguciej, odpowiednio Alexander Volkanowski oraz Petr Yan, a także były pretendent do pasa UFC, Marlon Moraes. Po trzech porażkach z rzędu Aldo przez jednogłośną decyzję wygrywał z Marlonem Verą oraz notowanym w czołowej dziesiątce rankingu Pedro Munhozem.

Zobacz także: Typy na UFC

Jose Aldo, mimo już 35 lat na karku, dalej jest wybitnym zawodnikiem. Jednak starcie z Robem Fontem będzie dla Brazylijczyka dużym wyzwaniem. Wspólnym mianownikiem w walce Aldo – Font mogą być pojedynki z Marlonem Moraesem. Amerykanin pokonał zawodnika z Brazylii już w pierwszej rundzie, zaś Aldo przegrał przez niejednogłośną decyzję. Z drugiej strony obaj zawodnicy mierzyli się także z Pedro Munhozem. Font przegrał przez duszenie w pierwszej rundzie. Aldo nie przegrał rundy z Munhozem wygrywając pewnie 30-27.

Stójkowo obaj zawodnicy są na podobnym poziomie, jednak wydaje się, że jeżeli udałoby się sprowadzić Aldo walkę do parteru miałby tam przewagę. Kolejnym atutem Brazylijczyka jest doświadczenie. Kiedy Font zaczynał karierę w MMA Aldo był już mistrzem UFC, a jego rekord wynosił 20-1. Po stronie Fonta na pewno będzie kondycja co na przestrzeni pięciu rund może być kluczowe. W tej walce stawiamy jednak na Jose Aldo. Kurs na wygraną Brazylijczyka w STS wynosi 2,10. Przy okazji warto skorzystać z kodu promocyjnego od STS.

Typ: JOSE ALDO

Gdzie obejrzeć walkę Font - Aldo na UFC on ESPN 31 – transmisje

Gala UFC on ESPN 31 odbędzie się 5 grudnia 2021 roku. Gospodarzem wydarzenia będzie UFC Apex w stanie Nevada. Start karty głównej, której zwieńczeniem będzie pojedynek Font - Aldo zaplanowany został na godzinę 4:00 polskiego czasu. Kartę wstępną będzie można zobaczyć za pomocą oficjalnej platformy amerykańskiej organizacji – UFC Fight Pass. Zmagania karty głównej wyemituje Polsat Sport, który regularnie pokazuje gale UFC. Transmisje wszystkich walk zapewnia także legalny bukmacher Fortuna.

[blok_bonus]


1. Kiedy odbędzie się walka Rob Font – Jose Aldo?
Rob Font i Jose Aldo zmierzą się na gali UFC on ESPN 31, która rozpocznie się 5 grudnia 2021 roku. Karta główna, na której odbędzie się ten pojedynek rozpocznie się o godzinie 4:00.
2. Które pozycje w rankingu kategorii koguciej zajmuje Font i Aldo?
Rob Font zajmuje obecnie czwartą pozycję w rankingu UFC, a Jose Aldo piątą.