Na gali UFC 270 dojdzie do pojedynku dwóch niepokonanych zawodników wagi piórkowej. Movsar Evloev zmierzy się z Ilią Topurią. Kto po tym pojedynku straci swoje zero w rekordzie? Kto ma większe szanse na zwycięstwo w tym starciu?  Jakie kursy na tę walkę przewidują bukmacherzy? Gdzie można obejrzeć walkę Evloev - Topuria? To wszystko w poniższym artykule.

Zakłady bukmacherskie na Evloev - Topuria na UFC 270

Zakłady bukmacherskie na walkę Evloev - Topuria znajdziemy już u większości dostępnych bukmacherów. Na ten moment możemy je wyszukać między innymi w STS czy Fortunie. Z racji tego, że do pojedynku pozostało jeszcze trochę czasu nie znajdziemy dodatkowych zakładów bukmacherskich na Evloev - Topuria takich jak na przykład ilość rund lub czy walka zakończy się na punkty bądź przez nokaut. Zakłady bukmacherskie na ten pojedynek najczęściej można znaleźć u bukmacherów w zakładce „MMA” lub “Sporty walki”.

Kursy na Evloev - Topuria na UFC 270

Według ekspertów oraz legalnych bukmacherów minimalnym faworytem tej walki jest Ilia Topuria. Obaj zawodnicy są jak na razie niepokonani i starcie powinno być niezwykle wyrównane. Dlatego nie jest dziwne, iż bukmacherzy nie widzą wyraźnego faworyta do końcowego triumfu. W tym momencie kursy rozkładają się w stosunku 1,80 na zawodnika reprezentującego Gruzję oraz 1,90 na Movsara Evloeva. Tę walkę oraz wiele innych możesz typować w Typach Dnia.

Typy na Evloev - Topuria na UFC 270

Movsar Evloev do federacji UFC trafił po osiągnięciu rekordu 10-0 jako mistrz federacji M-1 Global w wadze koguciej. Jednak po dołączeniu do amerykańskiej organizacji postanowił toczyć swoje boje w wadze piórkowej. Do tej w UFC stoczył pięć pojedynki. Wszystkie z nich wygrał przez decyzję sędziowskie. Najbliżej porażki był w styczniu 2021 roku w pojedynku z Nikiem Lentzem. Wtedy to jeden z sędziów wskazał na przeciwnika Rosjanina i Evloev wygrał niejednogłośną decyzją. W ostatnim pojedynku 27-latek pokonał będącego na fali pięciu zwycięstw z rzędu Hakeema Dawodu.

Ilia Topuria przez wielu uważany jest za jeden z największych talentów światowego MMA. Gruzin urodzony w Niemczech na ten moment legitymuje się rekordem 11-0. Co warte odnotowania, aż w dziesięciu pojedynkach udało mu się skończyć rywala przed czasem. W UFC zanotował jak na razie trzy walki. Najcenniejszą wygraną w jego karierze była do tej pory ta ostatnia z Ryanem Hallem, który przed starciem z Topurią był na fali ośmiu wygranych z rzędu.

Zobacz także: Typy na UFC

Pojedynek ten powinien być niezwykle wyrównany. Obaj zawodnicy udowodnili w poprzednich walkach, że są na bardzo wysokim poziomie. Evloev w ostatniej walce w fenomenalnym stylu stłamsił Hakeema Dowodu. Topuria jednak starciem z wirtuozem parteru jakim jest Ryan Hall udowodnił, że jest niezwykle czujnym zawodnikiem. Jego umiejętności zapaśnicze również powinny być wyższe niż Dowodu. Typując ten pojedynek wydaje się, że mimo młodszego wieku to Gruzin jest zawodnikiem bardziej kompletnym. Mimo tego, że w dwóch ostatnich walkach nokautował swoich rywali to należy wspomnieć, iż 24-latek na swoim koncie ma aż siedem poddań. To pokazuje jak wszechstronny jest Topuria. W tym starciu stawiamy na Gruzina. Przy okazji typowania warto skorzystać z kodu promocyjnego od STS.

Typ: ILIA TOPURIA

Gdzie obejrzeć walkę Evloev - Topuria na UFC 270 – transmisje

Gala UFC 270, na której zobaczymy walkę Evloev - Topuria, będzie miała miejsce 22 stycznia 2022 roku. Wydarzenie odbędzie się w Stanach Zjednoczonych w Honda Center w Anaheim w Kalifornii. Kartę wstępną będzie można zobaczyć za pomocą oficjalnej platformy amerykańskiej organizacji – UFC Fight Pass. Zmagania karty głównej będzie można obejrzeć za pośrednictwem ESPN+ oraz Polsatu Sport, który regularnie pokazuje gale UFC. Transmisje wszystkich walk zapewnia także legalny bukmacher Fortuna.

[blok_bonus]


1. Kiedy odbędzie się walka Evloev - Topuria?  
Movsar Evloev i Ilia Topuria zmierzą się na gali UFC 270, która rozpocznie się 22 stycznia 2022 roku.
2. Kto jest faworytem w tym pojedynku według bukmacherów? 
Według bukmaacherów minimalnym faworytem jest Ilia Topuria, na którego kursy wynoszą 1,80.