Na UFC 272 dojdzie do długo wyczekiwanego pojedynku pomiędzy Colbym Covingtonem a Jorge Masvidalem. Pikanterii temu starciu dodaje fakt, że obaj zawodnicy w przeszłości byli przyjaciółmi, zaś od dłuższego już czasu nawzajem obrażają się w wywiadach oraz mediach społecznościowych. Kto ma większe szanse na zwycięstwo w tym starciu?  Jakie kursy na tę walkę przewidują bukmacherzy? Gdzie można obejrzeć walkę Covington - Masvidal? To wszystko w poniższym artykule.

Zakłady bukmacherskie na Covington - Masvidal na UFC 272

Zakłady bukmacherskie na walkę Covington – Masvidal zostały już upublicznione u polskich bukmacherów, chociażby w Fortunie czy STS. Z racji tego, że do walki pozostało już niewiele czasu znajdziemy też dodatkowe zakłady bukmacherskie na Covington – Masvidal takie jak na przykład ilość rund lub czy walka zakończy się na punkty bądź przez nokaut. Zakłady bukmacherskie na ten pojedynek najczęściej można znaleźć u bukmacherów w zakładce „MMA” lub “Sporty walki”.

Kursy na Covington - Masvidal na UFC 272

Kursy na Covington - Masvidal, czyli kto jest faworytem tego pojedynku? Według ekspertów oraz legalnych bukmacherów zdecydowanym faworytem w tym starciu jest Colby Covington. Takie przewidywania nie mogą dziwić. Jedynym fighterem, który zdołał pokonać 33-latka przez ostatnie sześć lat był najlepszy zawodnik bez podziału na kategorie wagowe, Kamaru Usman. Kurs na wygraną Covingtona wynosi zaledwie 1,25, zaś na triumf Jorge Masvidal kursy oscylują w okolicach 4 do 1. Tę walkę oraz wiele innych możesz typować w Typach Dnia.

Typy na Covington - Masvidal na UFC 272

Colby Covington przez ostatnie trzy lata stoczył zaledwie cztery walki. Amerykanin swoim ostatnim pojedynkiem z Kamaru Usmanem udowodnił jednak, że mała intensywność w żadnym stopniu nie wpłynęła na jego dyspozycję. 33-latek, mimo porażki, postawił Nigeryjczykowi zdecydowanie największy opór spośród wszystkich innych zawodników.

Zobacz także: Kim jest Jorge Masvidal?

Jorge Masvidal również nie był wyjątkowo aktywny w ostatnich latach. Po fenomenalnym nokaucie na Benie Askrenie, dzięki któremu świat usłyszał o Masvidalu, 37-latek stoczył wygrany pojedynek z Nate’am Diazem. Tym starciem, według matchmakerów UFC, “Gamebred” zasłużył sobie na pojedynek o pas z Usmanem. Mimo zdecydowanej przegranej na punkty, Amerykanin nie musiał wygrać żadnej walki, aby otrzymać natychmiastowy rewanż. Drugie starcie pomiędzy Usmanem a Masvidal zakończyło się już w drugiej rundzie, kiedy to Nigeryjczyk znokautował rywala potężnym prawym prostym.

Zobacz także: Typy na UFC

Zarówno Colby Covington jak i Jorge Masvidal stoczyli po dwa pojedynki z obecnym mistrzem kategorii półśredniej Kamaru Usmanem. Oboje zanotowali porażki, jednak przebieg tych pojedynków był diametralnie różny. Covington w obu walkach postawił Nigeryjczykowi realny opór. Według niektórych ekspertów w drugim starciu można było nawet wypunktować remis. Masvidal natomiast obie walki przegrał zdecydowanie. Na bazie tych pojedynków należy stwierdzić, że walkę tę zdecydowanie powinien wygrać Covington. Przy okazji typowania warto skorzystać z kodu promocyjnego od Fortuny.

Typ: COLBY COVINGTON

Gdzie obejrzeć walkę Covington - Masvidal na UFC 272 – transmisje

Gala UFC 272 odbędzie się 5 marca 2022 roku. Gospodarzem wydarzenia będzie T-Mobile Arena w Las Vegas w Nevadzie. Start karty głównej, której zwieńczeniem będzie pojedynek Covigton - Masvidal, został zapłanowany na godzinę 4:00 polskiego czasu. Galę UFC 272 od samego początku, czyli od północy, wyemituje Polsat Sport. Transmisje wszystkich walk zapewnia także legalny bukmacher Fortuna.

[blok_bonus]


Kiedy odbędzie się walka Colby Covington – Jorge Masvidal?
Covingotn i Masvidal zmierzą się ze sobą na gali UFC 272, która odbędzie się 5 marca 2022 roku.
Kto według bukmacherów jest faworytem w tym pojedynku?
Faworytem tego pojedynku jest Colby Covington, na którego kursy wynoszą około 1,25.