Nate Diaz ostatni raz był widziany w oktagonie UFC w czerwcu zeszłego roku. Ostatecznie Amerykanin powróci do klatki po piętnastu miesiącach, a jego przeciwnikiem będzie niepokonany Khamzat Chimaev. Mówi się, że będzie to pożegnalna walka Diaza w amerykańskiej organizacji, dlatego wybór tak trudnego przeciwnika dla 37-latka może nieco dziwić. Kto ma większe szanse na zwycięstwo w tym starciu? Jakie kursy na tę walkę przewidują bukmacherzy? Gdzie można obejrzeć walkę Chimaev - Diaz? To wszystko w poniższym artykule.

Zakłady bukmacherskie Chimaev - Diaz na UFC 279

Zakłady bukmacherskie na walkę Chimaev - Diaz zostały już upublicznione przez polskich bukmacherów, między innymi w Fortunie czy Betfan. Z racji tego, że do walki pozostało już niewiele czasu znajdziemy też dodatkowye zakłady bukmacherskie na Chimaev - Diaz takie jak na przykład ilość rund lub czy walka zakończy się na punkty bądź przez nokaut. Zakłady bukmacherskie na ten pojedynek najczęściej można znaleźć u bukmacherów w zakładce „MMA” lub “Sporty walki”.

Kursy na Chimaev - Diaz na UFC 279

Kursy na Chimaev - Diaz, czyli kto jest faworytem tego pojedynku? Na ten moment bukmacherzy nie mają złudzeń, że tę walkę zwycięży Khamzat Chimaev. Kurs na wygraną 28-latka wynosi zaledwie 1,08, zaś na triumf Nate’a Diaza aż 7,89. Tę walkę oraz wiele innych możesz typować w Typach Dnia.

Typy na Chimaev - Diaz na UFC 279

Khamzat Chimaev w starciu z Gilbertem Burnsem przeszedł prawdziwą weryfikację. “Borz” rozprawiał się z coraz trudniejszymi rywalami z taką łatwością, że wielu ekspertów zaczęło się zastanawiać czy ktokolwiek jest w stanie zatrzymać 28-latka. Chimaev miał w tej walce lepsze i gorsze momenty, ale finalnie pokonał Brazylijczyka na kartach punktowych i pozostał niepokonany. To starcie pokazało jednak, że na ten moment jeszcze za wcześnie na pojedynek mistrzowski z Kamaru Usmanem.

Nate Diaz po pamiętnych dwóch walkach z Conorem McGregorem zrobił sobie trzyletnią przerwę od startów. Po powrocie do mma w 2019 roku zaliczył trzy walki. Najpierw wygrał z Anthonym Pettisem, natomiast później musiał uznać wyższość Jorge Masvidala oraz Leona Edwardsa.

Zobacz także: Typy na UFC 

Nate Diaz nigdy nie aspirował do mistrzowskich pojedynków. W UFC legitymuje się rekordem 15-11. Bez wątpienia najwięcej dały mu pojedynki z Conorem McGregorem, które nie tylko wywindowały go pod względem sportowym, ale przede wszystkim finansowo i marketingowo. Chimaev natomiast jest bardzo bliski walki o pas wagi półśredniej. 28-latek plasuje się na trzecim miejscu w rankingu, podczas gdy Diaza nie znajdziemy nawet w czołowej piętnastce. W tym starciu typujemy wygraną Chimaeva przed czasem. Urodzony w Czeczenii zawodnik powinien stłamsić Amerykanina zapaśniczo i rozbić w parterze. Co prawda, brazylijskie jiu-jitsu Diaza jest na bardzo wysokim poziomie, jednak “Borz” jest na tyle inteligentnym zawodnikiem, że nie powinien dać się zaskoczyć w tej płaszczyźnie. Przy okazji typowania warto skorzystać z kodu promocyjnego od Betfan.

Typ: CHIMAEV PRZED CZASEM 

Gdzie obejrzeć walkę Chimaev - Diaz na UFC 279 – transmisje

Gala UFC 279 odbędzie się w nocy z 10 na 11 września 2022 roku. Gospodarzem wydarzenie będzie T-Mobile Arena w Las Vegas. Start karty głównej, na której zobaczymy pojedynek Chimaev – Diaz został zaplanowany na godzinę 4:00. Kartę wstępną będzie można zobaczyć za pomocą oficjalnej platformy amerykańskiej organizacji – UFC Fight Pass. Transmisje wszystkich walk zapewnia także legalny bukmacher Fortuna.


Kiedy odbędzie się walka Chimaev - Diaz?  
Khamzat Chimaev i Nate Diaz zmierzą się na gali UFC 279, która rozpocznie się w nocy z 10 na 11 września 2022 roku.
Kto jest faworytem w tym pojedynku według bukmacherów?  
Według bukmacherów zdecydowanym faworytem jest Khamzat Chimaev, na którego kurs wynosi zaledwie 1,08.