Gala UFC 280 obfitować będzie w wiele fenomenalnych starć. W jednym z nich zobaczymy pojedynek w czołówce wagi półśredniej. Belal Muhammad zajmujący piąte miejsce w dywizji do 77 kg zmierzy się z rankingową “piątką”, Seanem Bradym. Wygrany z tego pojedynku będzie już bardzo blisko walki o pas. Kto ma większe szanse na zwycięstwo w tym starciu? Jakie kursy na tę walkę przewidują bukmacherzy? Gdzie można obejrzeć walkę Brady - Muhammad? To wszystko w poniższym artykule.

Zakłady bukmacherskie Brady - Muhammad na UFC 280

Zakłady bukmacherskie na walkę Brady - Muhammad zostały już upublicznione przez polskich bukmacherów, między innymi w Fortunie czy STS. Z racji tego, że do walki pozostało już niewiele czasu znajdziemy też dodatkowe zakłady bukmacherskie na Brady - Muhammad takie jak na przykład ilość rund lub czy walka zakończy się na punkty bądź przez nokaut. Zakłady bukmacherskie na ten pojedynek najczęściej można znaleźć u bukmacherów w zakładce „MMA” lub “Sporty walki”.

Kursy na Brady - Muhammad na UFC 280

Kursy na Brady - Muhammad, czyli kto jest faworytem tego pojedynku? Większe szanse w tej walce bukmacherzy dają niepokonanemu Amerykaninowi. Kurs na wygraną Seana Brady wynosi 1,75, a na triumf Belala Muhammada 2,10. Tę walkę oraz wiele innych możesz typować w Typach Dnia.

Typy na Brady - Muhammad na UFC 280

Sean Brady na ten moment legitymuje się nieskazitelnym rekordem 15-0. 29-latek do UFC trafił jako mistrz organizacji Cage Fury FC. Do tej pory Amerykanin w największej organizacji świata stoczył pięć walki. Trzy z nich wygrał jednogłośnie na punkty, a dwie przez poddania. To właśnie gra parterowa jest największym atutem zawodnika z Filadelfii.

Belal Muhammad ma za sobą imponującą passę ośmiu starć bez porażki. Pokonał między innymi Demiana Maię, Stephena Thompsona, ale przede wszystkim udanie zrewanżował się Vicente Luque, który jako jedyny wygrał z nim przed czasem. 34-latek w UFC do tej pory zwyciężył dwanaście walk, ale tylko dwie z nich przed czasem.

Zobacz także: Typy na UFC 

Brady wydaje się być zawodnikiem bardziej kompletnym. 29-latek nieźle prezentuje się w stójce, ale przede wszystkim posiada fenomenalne brazylijskie jiu-jitsu. Podczas prawie rocznej przerwy od startów w mma stoczył dwa pojedynki na gali Fury Pro Grappling i wygrał z Craigiem Jonesem oraz Benem Saundersem. Obaj ci zawodnicy należą do ścisłej światowej czołówki jeśli chodzi o walkę na chwyty. Muhammad najgroźniejszy jest w płaszczyźnie zapaśniczej. Nie boi się też wymian stójkowych i nieźle sobie w nich radzi, jednak najczęściej wykorzystuje je po to, aby odwrócić uwagę przeciwnika i w odpowiednim momencie pójść po nogi.

Nasz typ na tę walkę to pełen dystans. Zarówno Brady jak i Muhammad mają atuty, które mogą pozwolić przechylić im szalę zwycięstwa na swoją stronę. Jednak obaj są również bardzo twardzi. Łącznie w UFC stoczyli 21 walk i aż 15 kończyło się na punkty. Dodatkowo, znając stawkę tego pojedynku, wątpliwe, że którykolwiek zdecyduje się pójść na całość i zaryzykować. Przy okazji typowania warto skorzystać z kodu promocyjnego od STS.

Typ: PEŁEN DYSTANS 

Gdzie obejrzeć walkę Brady - Muhammad na UFC 280 – transmisje

Gala UFC 280 odbędzie się 22 października 2022 roku. Gospodarzem wydarzenie będzie Etihad Arena w Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Start karty wstępnej, na której zobaczymy pojedynek Brady - Muhammad został zaplanowany na godzinę 16:00. Kartę wstępną będzie można zobaczyć za pomocą oficjalnej platformy amerykańskiej organizacji – UFC Fight Pass. Zmagania karty głównej wyemituje Polsat Sport, który regularnie pokazuje gale UFC. Transmisje wszystkich walk zapewnia także legalny bukmacher Fortuna.


Kiedy odbędzie się walka Brady - Muhammad?  
Sean Brady i Belal Muhammad zmierzą się na gali UFC 280, która została zaplanowana na 22 października.
Kto jest faworytem w tym pojedynku według bukmacherów?  
Według bukmacherów faworytem jest Sean Brady, na którego kurs wynosi 1,75.