Po utracie pasa w walce z Gloverem Teixeirą, Jan Błachowicz do oktagonu UFC powróci w maju. Jego przeciwnikiem będzie pochodzący z Austrii, Aleksander Rakić. Kto ma większe szanse na zwycięstwo w tym starciu?  Jakie kursy na tę walkę przewidują bukmacherzy? Gdzie można obejrzeć walkę Błachowicz - Rakić? To wszystko w poniższym artykule.

Zakłady bukmacherskie Błachowicz - Rakić na UFC on ESPN 36

Zakłady bukmacherskie na walkę Błachowicz - Rakić znajdziemy już u większości dostępnych bukmacherów. Na ten moment możemy je wyszukać między innymi w Fortunie czy STS. Z racji tego, że do walki pozostało jeszcze trochę czasu nie znajdziemy dodatkowych zakładów bukmacherskich na Błachowicz - Rakić takich jak na przykład ilość rund lub czy walka zakończy się na punkty bądź przez nokaut. Obecnie można jedynie skupić się na końcowym wyniku walki. Zakłady bukmacherskie na ten pojedynek najczęściej można znaleźć u bukmacherów w zakładce „MMA” lub “Sporty walki”.

Kursy Błachowicz - Rakić na UFC on ESPN 36

Kursy na Błachowicz - Rakić, czyli kto jest faworytem tego pojedynku? Na ten moment legalni bukmacherzy uważają, że Jan Błachowicz ma mniejsze szanse na wygraną od swojego rywala. Na zwycięstwo Polaka kursy kształtują się w okolicy 2,15, zaś na triumf Aleksandara Rakicia 1,70. Tę walkę oraz wiele innych możesz typować w Typach Dnia.

Typy na Błachowicz - Rakić na UFC on ESPN 36

Przegrana Jana Błachowicza z Gloverem Teixeirą dla większości kibiców i ekspertów była wielką niespodzianką. Po rozbiciu Dominicka Reyesa oraz udanej obronie z niepokonanym wcześniej Israelem Adesanyą Polak był uznawany za zdecydowanego faworyta w starciu z Brazylijczykiem. Teixeira nie dał jednak Błachowiczowi żadnych szans i pokonał go już w drugiej rundzie przez duszenie zza pleców. Aby otrzymać szansę odzyskania mistrzowskiego trofeum 38-latek musi w najbliższej walce wygrać z Aleksandarem Rakiciem.

Pochodzący z Wiednia zawodnik swój ostatni pojedynek stoczył w marcu 2021 roku. Pokonał wtedy Thiago Santosa przez jednogłośną decyzję sędziów, jednak pojedynek ten był niezwykle wyrównany. Wcześniej, również przez decyzję, rozprawił się z Anthonym Smithem. Do tej pory, jedyną porażkę w UFC Rakić odniósł w starciu z Volkanem Oezdemirem.

Zobacz także: Typy na UFC 

W walce pomiędzy Błachowiczem a Rakiciem więcej atutów wydaje się mieć Polak. 38-latek z pewnością powinien poszukać w tej walce obaleń i kontroli w parterze. Rakić to świetny stójkowicz. Doskonale czuje dystans i lubi okopywać wykroczną nogę swojego rywala. Udowodnił to w ostatnich starciach ze Smithem oraz Santosem. Polak, podobnie jak jego kolejny rywal, także lubi bić się w stójce, jednak w tej walce pójście z Rakiciem na otwartą walkę kickbokserską może okazać się zgubne. Bardzo możliwe, że najrozsądniejsze będzie skopiowanie taktyki Glovera Teixeiry z październikowej walki. To właśnie w zapasach i walce parterowej Błachowicz powinien mieć największą przewagę. Jeśli Polak będzie w stanie wywracać 29-latka, a wydaje się to bardzo prawdopodobne, to powinien pokonać Rakicia i tym samym powrócić na zwycięską ścieżkę. Przy okazji typowania tej walki warto skorzystać z kodu promocyjnego STS.

Typ: JAN BŁACHOWICZ

Kurs: 2,15

Gdzie obejrzeć walkę Błachowicz - Rakić na UFC on ESPN 36 – transmisje

Gala UFC on ESPN 36 odbędzie się 14 maja 2022 roku. Start karty głównej został zaplanowany na godzinę 4:00 polskiego czasu, zaś walka wieczoru pomiędzy Błachowiczem a Rakiciem planowana jest na 6-6:30. Kartę wstępną będzie można zobaczyć za pomocą oficjalnej platformy amerykańskiej organizacji – UFC Fight Pass. Zmagania karty głównej wyemituje Polsat Sport, który regularnie pokazuje gale UFC. Transmisje wszystkich walk zapewnia także legalny bukmacher Fortuna.

[blok_bonus]


1. Kiedy odbędzie się walka Błachowicz - Rakić?
Jan Błachowicz i Aleksandar Rakić zmierzą się na gali UFC on ESPN 36, która została zaplanowana na 14 maja 2022 roku.
2. Kto według bukmacherów jest faworytem w tym pojedynku? 
Nieznacznym faworytem tego pojedynku jest Aleksandar Rakić, na którego kursy wynoszą około 1,70.