Na gali UFC 272 dojdzie do istotnego pojedynku w wadze piórkowej. Jeden z najbardziej zasłużonych zawodników w historii UFC, Edson Barboza, zmierzy się z niepokonanym Brycem Mitchellem. Kto ma większe szanse na zwycięstwo w tym starciu?  Jakie kursy na tę walkę przewidują bukmacherzy? Gdzie można obejrzeć walkę Barboza - Mitchell? To wszystko w poniższym artykule.

Zakłady bukmacherskie Barboza - Mitchell na UFC 272

Zakłady bukmacherskie na Barboza - Mitchell zostały już upublicznione u polskich bukmacherów, chociażby w Fortunie czy STS. Z racji tego, że do walki pozostało już niewiele czasu znajdziemy też dodatkowe zakłady bukmacherskie na Barboza - Mitchell takie jak na przykład ilość rund lub czy walka zakończy się na punkty bądź przez nokaut. Zakłady bukmacherskie na ten pojedynek najczęściej można znaleźć u bukmacherów w zakładce „MMA” lub “Sporty walki”.

Kursy Barboza - Mitchell na UFC 272

Kursy na Barboza - Mitchell, czyli kto jest faworytem tego pojedynku? Według ekspertów oraz legalnych bukmacherów faworytem w tym starciu jest Bryce Mitchell. Amerykanin jak na razie jest niepokonany i legitymuje się bardzo dobrym rekordem 14-0. Kurs na wygraną Mitchella wynosi 1,60, zaś na triumf Edsona Barbozy kursy oscylują w okolicach 2,30. Tę walkę oraz wiele innych możesz typować w Typach Dnia.

Typy na Barboza - Mitchell na UFC 272

Edson Barboza mimo, że w ostatnich sześciu pojedynkach przegrał aż czterokrotnie, to w rankingu wagi piórkowej zajmuje wysokie dziesiąte miejsce. W poprzedniej walce Brazylijczyk musiał uznać wyższość będącego wcześniej na fali ośmiu zwycięstw z rzędu Gigi Chikadze. Przed starciem z Gruzinem Barboza zanotował jednak dwa triumfy.

Bryce Mitchel do tej pory w UFC stoczył pięć walk i wszystkie wygrał. Zwycięstwa te pozwoliły mu na zajęcie jedenastej pozycji w rankingu. Co istotne, ostatni raz w klatce Amerykanin był widziany w październiku 2020 roku. To oznacza, że do oktagonu powróci aż po ponad 14 miesiącach przerwy.

Zobacz także: Typy na UFC

Edson Barboza będzie dla Bryce’a Mitchella pierwszym poważnym wyzwaniem w karierze. Amerykanin, mimo nieskazitelnego rekordu, nigdy nie mierzył się z tak klasowym rywalem. Najlepsze lata Brazylijczyk ma już za sobą, jednak w dalszym ciągu jest on wymagającym przeciwnikiem. Barboza charakteryzuje się przede wszystkim fenomenalnymi umiejętnościami stójkowymi. Mitchell natomiast to zapaśnik, który posiada czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu. To sprawia, że nietrudno przewidzieć, że Amerykanin będzie szukał sprowadzenia walki do parteru. 27-latek wygrał aż 9 walk z 14 przez poddania. To pokazuje jak wysokie umiejętności parterowe posiada Mitchell. W tym starciu stawiamy na młodszego z zawodników. Amerykanin powinien zdołać obalić Barbozę i nawet jeśli nie uda mu się poddać Brazylijczyka, to kontrola w parterze powinna pozwolić mu na wygraną na kartach punktowych. Przy okazji typowania warto skorzystać z kodu promocyjnego od Fortuny.

Typ: BRYCE MITCHELL

Kurs: 1,60

Gdzie obejrzeć walkę Barboza - Mitchell na UFC 272 – transmisje

Gala UFC 272 odbędzie się 5 marca 2022 roku. Gospodarzem wydarzenia będzie T-Mobile Arena w Las Vegas w Nevadzie. Start karty głównej, na której zobaczymy pojedynek Barboza - Mitchell odbędzie się o godzinie 4:00 polskiego czasu. Kartę wstępną będzie można zobaczyć za pomocą oficjalnej platformy amerykańskiej organizacji – UFC Fight Pass. Zmagania karty głównej wyemituje Polsat Sport, który regularnie pokazuje gale UFC. Transmisje wszystkich walk zapewnia także legalny bukmacher Fortuna.

[blok_bonus]


1. Kiedy odbędzie się walka Edson Barboza - Bryce Mitchell?  
Edson Barboza i Bryce Mitchell zmierzą się ze sobą na gali UFC 272, która odbędzie się 5 marca 2022 roku.
2. Kto według bukmacherów jest faworytem w tym pojedynku? 
Faworytem tego pojedynku jest Bryce Mitchell, na którego kursy wynoszą 1,60.