Tomasz Kwiatkowski został odsunięty od funkcji sędziego VAR w meczu Realu Sociedad z FC Salzburgiem. Zmiana sędziów VAR to skutek decyzji jakie podjęli Szymon Marciniak wraz z Tomaszem Kwiatkowskim podczas wczorajszego meczu, w którym PSG zmierzyło się z Newcastle United w ramach 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Kontrowersyjne sytuacje w meczu Polaków

W 68. minucie meczu doszło do pierwszej poważnej kontrowersji w tym spotkaniu. Achraf Hakimi wbiegł w pole karne Newcastle, a następnie został popchnięty przez Antonego Gordona, co spowodowało upadek Marokańczyka. Sytuacja była sprawdzana przez Tomasza Kwiatkowskiego, lecz nie zdecydował się on na wezwanie Szymona Marciniaka do stanowiska VAR, co nie obyło się bez protestów ze strony Paryżan. Cztery minuty później Lewis Miley został nastrzelony piłką w rękę z bliskiej odległości we własnym polu karnym. Szymon Marciniak podjął, wydaje się słuszną decyzję o niepodyktowaniu rzutu karnego, co po raz kolejny rozwścieczyło zawodników PSG.

Rzut karny podyktowany po interwencji VAR

Do kluczowej dla losów spotkania sytuacji doszło w 95. minucie spotkania. Ousmane Dembele zdecydował się na dośrodkowanie piłki w pole karne, jednak ta została zablokowana ręką przez interweniującego Livramento. Szymon Marciniak początkowo podjął decyzję o kontynuowaniu gry, lecz na wniosek Tomasza Kwiatkowskiego najlepszy polski sędzia udał się do monitora VAR, po czym podyktował rzut karny dla PSG. Kylian Mbappe wykorzystał "jedenastkę", a mecz skończył się wynikiem 1:1.

Nie wiadomo, która sytuacja została zakwalifikowana jako błąd sędziego, lecz po wczorajszym meczu Kwiatkowski został odsunięty od roli sędziego VAR w spotkaniu Realu Sociedad z FC Salzburgiem. Polaka ma zastąpić Marco Fritz z Niemiec.