System Recent Goals

1

System bardzo prosty do zrozumienia, polega na zestawieniu zdobytych i straconych goli przez drużynę gospodarzy i drużynę gości. Ma to na celu statystyczne wyłonienie faworyta bezpośredniego starcia. Dla przykłady weżmy np. drużyny Realu Madryt i Barcelony, gdzie Real będzie gospodarzem bezpośredniego pojedynku. Poniżej przykładowe wyniki ostatnich 5 spotkań.

Real Madryt u siebie w 5 ostatnich kolejkach: 3:0, 2:1, 2:2, 1:1, 5:0
Barcelona na wyjeździe w 5 ostatnich kolejkach: 1:2, 0:2, 3:1, 1:1, 4:3

Teraz podliczamy punkt Realu i Barcelony, w przypadku Realu zliczamy bramki strzelone przez tą drużynę i dodajemy bramki strzelone Barcelonie (tylko z tych 5 spotkań, które bierzemy pod uwagę). Analogicznie robimy w przypadku Barcelony, sumujemy liczbę strzelonych bramek przez Barcelonę w 5 ostatnich wyjazdowych spotkaniach i dodajemy do wyniku sumę straconych bramek przez Real, gdzie byli gospodarzem. Tak więc wynik będzie się przedstawiał następująco

Real: 3+2+2+1+5+1+0+3+1+4 = 21
Barcelona: 2+2+1+1+3+0+1+2+1+0= 12

Następnym krokiem jest pomnożenie otrzymanych wyników x3, tak więc Real będzie miał na swoim koncie 63 punkty a Barcelona 36. Jak widać na tym przykładzie Real jest zdecydowanym faworytem tego spotkania.

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "System Recent Goals"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciej
Gość

Uważam że ten system jest trochę naciągany. Wszystko zależy od rywali jakich miały dane zespoły. Przypóśćmy że gospodarz, Real jak wyżej, gościł u Siebie ostatnio tylko rywali z dna tabeli, a Barcelona miała same trudne wyjazdy, tego system nie uwzględnia, więc cieżko stwierdzic czy jest on pomocny.