System oparty na progresji, zawierający małe zabezpieczenie w razie przegranej na którymś z poziomów. To, co będziemy grać, zależy od nas, obojętne czy to będzie singiel, czy jakieś małe AKO. Ważne, aby minimalny kurs wynosił 2,0. Jak sama nazwa wskazuje, jest 15 poziomów. Poniżej przykład gry tym systemem (dla przykładu ustalam kurs 2,0 jako stały).

Jak grać Systemem Piętnastka?

POZIOM 1
– Gramy za 5 zł, wygrywamy 10 zł, z tego 5 odkładamy „do banku”,
POZIOM 2
– Gramy za 5 zł, wygrywamy 10 zł, tym razem nic nie odkładamy (kwota w banku: 5 zł),
POZIOM 3
– Gramy za 10 zł, wygrywamy 20 zł, z tego 10 wędruje „do banku”,
POZIOM 4
– Gramy za 10 zł, wygrywamy 20 zł, nic nie odkładamy (kwota w banku: 15 zł),
POZIOM 5
– Gramy za 20 zł, wygrywamy 40, z tego 20 „do banku”,
POZIOM 6
– Gramy za 20 zł, wygrywamy 40 i nic nie odkładamy (kwota w banku: 35 zł),
POZIOM 7
– Gramy za 40 zł, wygrywamy 80 zł, z tego odkładamy 40 „do banku”,
POZIOM 8
– Gramy za 40 zł, wygrywamy 80 zł i nic nie odkładamy (kwota w banku: 75 zł,
POZIOM 9
– Gramy za 80 zł, wygrywamy 160 zł, z tego odkładamy 80 „do banku”,
POZIOM 10
– Gramy za 80 zł, wygrywamy 160 zł i nic nie odkładamy (kwota w banku: 155 zł),
POZIOM 11
-Gramy za 160 zł, wygrywamy 320 zł i odkładamy 160 zł,
POZIOM 12
– Gramy za 160 zł, wygrywamy 320 zł i nic nie odkładamy (kwota w banku: 315 zł),
POZIOM 13
– Gramy za 320 zł, wygrywamy 640 zł i odkładamy 320 zł,
POZIOM 14
– Gramy za 320 zł, wygrywamy 640 zł i nic nie odkładamy (kwota w banku: 635 zł),
POZIOM 15
– Gramy za 640 zł i wygrywamy 1280 zł.

Co dalej?

Jeśli ukończymy od razu wszystkie etapy bez żadnej pomyłki, łączna kwota wygranej wyniesie 1915 zł. Możemy też przestać wcześniej, gdy osiągniemy zadowalającą nas wygraną. W przypadku kiedy polegniecie na którymś szczeblu macie zabezpieczoną sumę pieniędzy „w banku”, więc możecie wrócić do gry.

Natomiast gdy przegramy 2 razy z rzędu, to cofamy się do poziomu z niższą stawką, gdzie będziecie mieli jeszcze jedną szansę właśnie ze względu na „zdeponowane” pieniądze na poszczególnych etapach. Ogólnie nie poleca się grania „na hura”, czyli z zamiarem rozegrania całości w ciągu jednego dnia.

Ważne, aby dobrze dobrać typy. Jak jesteście cierpliwi, to możecie rozłożyć całe podejście np. na miesiąc. Co warto grać przy tym systemie? To już Wasza decyzja, najważniejsze, aby kurs nie był mniejszy niż 2,0.

System bukmacherski piętnastka (system bezpiecznego podwajania) – na czym polega?

Chcąc szybko pomnożyć swój majątek za sprawą zakładów bukmacherskich, niejednokrotnie zapominamy, jak łatwo możemy go również stracić. Z problemem cyklicznej utraty dotychczasowo wygranych środków boryka się wiele osób, zwłaszcza na początku swojej kariery w zawodzie typera. Dlatego tak ważne jest, by znaleźć metodę, która niweluje ryzyko przegranej.

Niedoświadczony typer bardzo często decyzje dotyczącą postawienia typu podejmuje nie w wyniku kalkulacji swoich szans, a za sprawą swojej dotychczasowej „dobrej passy” lub błędów poznawczych, takich jak „paradoks hazardzisty”. Niekiedy pada również ofiarą chęci szybkiego zysku, kiedy to za pieniądze z kolejnych wygranych zakłada się tak długo, aż w końcu przegra całość wraz z wkładem własnym.

System bukmacherski piętnastka, nazywany również systemem bezpiecznego podwajania, powstał – tak jak inne podobne systemy bukmacherskie – aby przeciwdziałać takim sytuacjom. Być może właśnie to rozwiązanie będzie dobrym sposobem na systematyczne zarabianie na zakładach. System piętnastka jak działa w teorii oraz jak działa w praktyce? O tym poniżej.

Czym jest i na czym polega?

System piętnastka to piętnastoetapowa technika obstawiania zakładów bukmacherskich, mająca na celu zmaksymalizowanie szansy na wygraną w kuponach o umiarkowanie ryzykownym kursie, oscylującym w okolicach 2,0 (ze względu na tę właśnie wartość nazywana również systemem bezpiecznego podwajania).

Zgodnie z założeniem tej metody, kolejne zakłady są naprzemiennie obstawiane za całość, albo połowę wartości poprzedniej wygranej, podczas gdy druga połowa lokowana jest w budżecie bankrollu, czyli depozytu środków przeznaczonych na dalszą grę w przypadku porażki na jednym z etapów. Tak przedstawia się w skrócie instrukcja. System piętnastka, działając w taki sposób, pozwala przegrać od czasu do czasu, bez znacznej utraty postępu oraz zainwestowanych środków. Wymaga jednak od typera dużej skuteczności w obstawianiu.

Jak działa w praktycznym zastosowaniu?

Na wstępie chcielibyśmy zaznaczyć, że sytuacja przedstawiona dalej, ma niewielkie szanse zaistnienia w rzeczywistości, jednak przytaczamy ją, ponieważ jest to wymagane dla zrozumienia idei, jaką niesie za sobą poniższa instrukcja. System piętnastka jak wcześniej wspomnieliśmy, opiera się na cyklicznych wygranych w zakładach o kursie w granicach 2,0-2,2. Przyjmijmy, że stawka wejściowa wynosi 5 złotych, a kurs na potrzeby wszystkich etapów wynosi równe 2,0.

Na etapie pierwszym gramy za 5 zł. Z wygranej w wysokości 10 zł, połowę - 5 zł odkładamy do bankrollu. Na etapie drugim znów gramy za 5 zł, wygrywając kolejne 10 zł, jednak w tym wypadku jej nie odkładamy. Za trzecim razem stawiamy całość poprzedniej wygranej (10 zł) – wygrywamy 20 zł, z których połowa wędruje do bankrollu (w tej chwili znajduje się w nim 15 zł). Na czwartym oraz kolejnym etapie postępujemy zgodnie z poprzednimi punktami, aż do kroku piętnastego.

Podsumowując dotychczasowe zwycięstwa, na tym etapie powinniśmy mieć 1280 złotych z wygranej na etapie piętnastym plus dotychczasowy bankroll w postaci 635 złotych. W sumie 1915 złotych, przy zainwestowaniu jedynie 5 złotych.

Gwarancja wygranej

Oczywiście system piętnastka sam w sobie nie gwarantuje wygranej, a już na pewno nie w tak bezproblemowy sposób, jak pokazuje to powyższy schemat. Aby system piętnastkowy działał zgodnie z założeniami, na każdą przegraną powinny przypadać dwa zwycięstwa, bowiem tylko w takim wariancie wchodzimy na wyższe etapy. W przypadku, w którym wygramy, a następnie przegramy, pozostaniemy na tym samym etapie. Każda ponadprogramowa porażka cofnie nas do poprzedniego kroku. W związku z tymi zależnościami taki sposób jest rekomendowany doświadczonym typerom o znacznej skuteczności.

Warto podsumować więc trendy z dotychczasowych gier. Jeżeli częstotliwość wygranych wynosi 66,7%, system bukmacherski piętnastka powinien stanowić znakomity (zgodnie ze statystyką) sposób zarobkowania. W praktyce, jeżeli ten odsetek jest nieco niższy (jednak raczej nie mniejszy niż 60%), również warto próbować – potrzeba będzie jednak znacznie więcej cierpliwości.

System piętnastka – czy opłaca się z niego korzystać?

Jak pokazuje instrukcja, system piętnastka ma swoje wady i zalety. W kontekście tych pierwszych, oprócz wymogu dużej skuteczności obstawiania zakładów, należy zwrócić również uwagę na to, że jest to metoda prosta jedynie w założeniach. W praktyce jest to system wymagający znacznego zaangażowania ze strony typera. Aby osiągać wyniki będzie on zmuszony do wnikliwego analizowania możliwości drużyn lub zawodników, na których zamierza postawić swoje pieniądze.

Ponadto, szczególnie na zaawansowanych etapach zniechęcającym czynnikiem może być wizja porażki lub – co gorsza – kilku z rzędu, skutkujących znacznym obniżeniem funduszy. Przechodząc jednak do zalet, system piętnastkowy pozwala przerwać grę na dowolnym z etapów. Oprócz tego jest bardzo przejrzysty i nie wymusza wielkiego wkładu własnego ze strony typera.

Podsumowując, nie jest to metoda doskonała – gdyby nią była, rynek bukmacherski prawdopodobnie dosyć szybko by zbankrutował. Jednak w wykonaniu doświadczonego gracza może przynosić zyski. Teraz gdy znasz założenia, możesz określić czy warto inwestować w system piętnastka. Jak działa w Twoim przypadku oraz czy jest to metoda dla Ciebie, najlepiej będzie zweryfikować samemu.


Skąd nawa system piętnastka?
Nazwa systemu odnosi się do piętnastu etapów, które pojawiają się w systemie. Oczywiście, jeśli ktoś chce, to nie musi zatrzymywać się na 15 poziomie, tylko może lecieć dalej, należy jednak pamiętać, że im wyższy poziom, tym większe stawki, a to powoduje, że będzie trzeba zapłacić podatek od wysokich wygranych.
Jakie kursy grać w systemie piętnastka?
Wskazane jest, aby w tym systemie grać kursy oscylujące w okolicach dwójki w celu zdublowania stawki. Warto uwzględnić, że w Polsce, żeby zdublować stawkę, należy zagrać kurs przybliżony do 2,30, ponieważ w naszym prawie należy płacić 12% stawki od zakładów bukmacherskich.