Jagiellonia po piątkowym zwycięstwie nad Zagłębiem Lubin (3:0) umocniła się na podium Ekstraklasy. Zespół z Białegostoku to prawdziwa rewelacja rozgrywek, w 11 meczach obecnego sezonu zgromadził 25 punktów, strzelając 26 bramek, a tracąc tylko 14. W ostatnich 4 spotkaniach Jagiellonia zanotowała 4 zwycięstwa i strzeliła aż 11 bramek, notując aż 3 czyste konta. Popularna Jaga traci tylko punkt do liderującego Śląska, lecz Wrocławianie mają o jeden rozegrany mecz więcej.

Białostocka twierdza

Jagiellonia w obecnym sezonie wygrała wszystkie 7 rozegranych domowych spotkań, w rozgrywkach PKO Ekstraklasy Jaga zanotowała 6 zwycięstw, pokonując między innymi Legię Warszawa. Bilans bramkowy w domowych ekstraklasowych meczach zespołu z Białegostoku to 18-5. Oprócz tego, Jagiellonia dołożyła zwycięstwo w ramach 1/32 Fortuna Pucharu Polski. Z pucharu wyeliminowali Śląsk Wrocław, odnosząc zwycięstwo 2:0.

Świetna forma Bartłomieja Wdowika

Kolejny znakomity występ w barwach Jagielloni zaliczył Bartłomiej Wdowik, lewy obrońca w meczu przeciwko Zagłębiu najpierw w 28. minucie meczu zaliczył asystę przy bramce Skrzypczaka, a w drugiej połowie swój świetny występ podkreślił bramką na 3:0.

Świetna forma Wdowika została doceniona przez selekcjonera reprezentacji Polski. Zawodnik Jagielloni został awaryjnie dowołany przez Michała Probierza na ostatnie zgrupowanie reprezentacji w miejsce kontuzjowanego Tymoteusza Puchacza. Wdowik co prawda nie zadebiutował w drużynie narodowej podczas październikowego zgrupowania, ale podtrzymując obecną formę na pewno będzie brany pod uwagę w kontekście powołania na listopadowe mecze z Czechami i Łotwą.

Przed zespołem z Białegostoku teraz dwa trudne mecze, zespół z Białegostoku we wtorek uda się na delegację do Poznania, gdzie podejmie miejscowego Lecha, a 4 dni później rozegra również wyjazdowy mecz z Pogonią Szczecin.