Jeszcze wczoraj Maciej Kot umieścił na swoim portalu społecznościowym wpis zwiastujący powrót do Pucharze Świata. Dziś ta informacja została potwierdzona - 32-latek zastąpi w Klingenthal Aleksandra Zniszczoła.

"Maciej Kot dołączy do drużyny w Klingenthal" - potwierdził Thomas Thurnbichler

Polska kadra skoczków jest w kryzysie. Sezon rozpoczęli bardzo słabo i zajmują obecnie 8. miejsce w Pucharze Narodów. Wyprzedzają ich nawet Szwajcarzy i Finowie. Thomas Thurnbichler planuje wprowadzić zmiany, które mają na celu poprawić formę naszych skoczków. Pierwsza została uruchomiona - Aleksandra Zniszczoła zastąpi Maciej Kot.

32-letni zawodnik pierwotnie przygotowywał się do startów w Pucharze Kontynentalnym. Problemy kadry A otworzyły mu jednak furtkę do powrotu do elity. Zniszczoł natomiast pojedzie na zawody drugiej kategorii. Wczoraj informowaliśmy, że Maciej Kot napisał na swoim profilu społecznościowym o udanych przygotowaniach na skoczni w austriackim Ramsau. Okazało się, że wpis był nie bez kozery.

W komunikacie Thurnbichler oficjalnie poinformował:

Na ten moment mogę już powiedzieć, że Maciej Kot dołączy do drużyny w Klingenthal. Olek Zniszczoł wystartuje w Pucharze Kontynentalnym. - potwierdził doniesienia trener polskiej kadry.

Maciej Kot po raz ostatni w Pucharze Świata pojawił się w lutym 2023 roku w rumuńskim Rasnovie. Zajął wówczas 27. miejsce, jednak w konkursie brał udział tzw. drugi garnitur, gdyż tydzień później odbywały się Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym w Planicy. Jesteśmy ciekawi, jak zaprezentuje się 32-letni skoczek w niemieckim Klingenthal.

Śledź transmisje skoków narciarskich w TVN, Eurosport i w Playerze.