Japończyk Ryoyu Kobayashi wygrał niedzielny konkurs indywidualny w Wiśle. Reprezentant Kraju Kwitnącej Wiśni wyprzedził o 5.1 pkt Austriaka Stefana Krafta, o 7 pkt Andreasa Wellingera. Najlepszy z Polaków był Piotr Żyła, popularny "Wiewiór" zawody ukończył na 14. miejscu.

Skoki dzisiaj 14.01 - II Konkurs Turnieju PolSKIego

Do premierowej serii konkursu o godz. 16.00 w Wiśle przystąpiło 50. zawodników. Do finałowej serii awansowało 4. Biało-Czerwonych, Piotr Żyła uplasował się ostatecznie najwyżej z grona polskich skoczków, na 14. pozycji.

Zmagania w Wiśle wygrał Japończyk Ryoyu Kobayashi. Japończyk "odpalił petardę w finałowym skoku, poszybował na odległość 139.5 metra. Reprezentant Kraju Kwitnącej Wiśni potwierdził mistrzowską klasę, zwyciężył w 72. edycji Turnieju Czterech Skoczni, teraz ostrzy zęby na sukces w Turnieju PolSKIm. Dwa równe, bardzo dobre skoki oddał 2. dziś Stefan Kraft, w skokach Austriaka brakło pozytywnego szaleństwa. Andreas Wellinger ukończył zawody na 3. miejscu, przed mocną "słoweńską koalicją", którą tworzyli Lovro Kos i Peter Prevc.

Do konkursu w Wiśle przystąpiło 6. Biało-Czerwonych. W finałowej serii obejrzeliśmy 4. Polaków, najwyżej, bo na 14. miejscu uplasował się Piotr Żyła, dalej 20. Aleksander Zniszczoł, 21. Paweł Wąsek, 25. Dawid Kubacki. Negatywnym akcentem zawodów był fakt, że Kamil Stoch nie awansował do finałowej rozgrywki.

Skoki narciarskie wyniki - Turniej PolSKI - 14.01

Japończyk Ryoyu Kobayashi wygrał zawody. W czołowej 10. zawodów znalazło się dwóch Niemców, trzech Słoweńców, czterech Austriaków. Widać wyraźnie, że sukcesy tych państw w sobotnim Konkursie Duetów nie były dziełem przypadku.

• Sprawdź także: Skoki narciarskie - Wyniki - Klasyfikacja generalna 2023/24

Poniżej przedstawiamy TOP10 najlepszych skoczków kwalifikacji oraz miejsca polskich zawodników:

Turniej PolSKI 14.01 - Relacja

Niedzielne zawody w Wiśle stały pod znakiem surowych restrykcji ze strony sędziów. Do Pawła Wąska, którego zdyskwalifikowali włodarze Polskiego Związku Narciarskiego, za krytykę trenera kadry B, Czecha Davida Jiroutka dołączyli zdyskwalifikowani za nieprawidłowości: Timi Zajc, Vladimir Zografski, Alex Insam, Yevhen Marusiak, Dmitriy Vasiliew. Najbardziej doświadczeni eksperci nie przypominają sobie sytuacji, kiedy aż 6. skoczków z grona 50. startującej w premierowej serii, zostało zdyskwalifikowanych.

Amerykanie w końcu doczekali się skoczka na światowym poziomie. Tate Frantz zakończył finalnie zawody na 18. miejscu, tak dobrego zawodnika "Jankesi"nie mieli od czasu Alana Alborna i Clinta Jonesa.

Na Konkurs indywidualny, w Wiśle, zapraszamy 17 stycznia, od godz. 17.30. Transmisje skoków narciarskich w TVN, Eurosport 1 i na Player.pl.