Jak donosi hiszpański "AS", istnieje poważne zagrożenie, że reprezentacja Hiszpanii zostanie wykluczona z EURO 2024. Wszystko z uwagi na kolejny skandal wokół hiszpańskiego związku, tym razem sprawa ma charakter korupcyjny.

Korupcja w hiszpańskim związku?

Według dziennika "AS", hiszpańska federacja piłkarska została objęta nadzorem rządu, z uwagi na toczące się w jej sprawie dochodzenie w sprawie korupcji. Jeśli hiszpańskiemu związkowi udowodniona zostanie jakakolwiek ingerencja polityczna w sprawy związane z drużyną narodową lub klubami La Liga, to reprezentacji Hiszpanii grozi wykluczenie ze zbliżającego się Euro. Ucierpieć mogą również najlepsze kluby La Liga, ponieważ Real Madryt, FC Barcelona czy Atletico mogą zostać wykluczone z rozgrywek Ligi Mistrzów.

Narazie nie wiadomo, czego dotyczą zarzuty korupcyjne, jednak sprawie bacznie przygląda się FIFA i UEFA. Organizacje te mogą podjąć najbardziej radykalne kroki w sprawie hiszpańskich drużyn.

Generator skandali w hiszpańskim związku piłkarskim

To kolejna afera powiązana z hiszpańskim związkiem piłki nożnej. W ubiegłym roku, prezes organizacji - Luis Rubiales pocałował w usta jedną z zawodniczek hiszpańskiej kadry narodowej, co wywołało w kraju ogromny skandal obyczajowy.

Na początku kwietnia ten sam człowiek został zatrzymany pod zarzutem korupcyjnym za organizację Superpucharu Hiszpanii w Arabii Saudyjskiej. Na razie nie wiadomo czy sprawy są ze sobą powiązane i kto przyjął korzyści majątkowe z działań hiszpańskiego związku piłkarskiego.