Marcin Prachnio po trzech porażkach z rzędu był bliski zwolnienia z UFC. Jednak dwie wygrane z rzędu sprawiły, że w tym momencie Polak nie musi się już martwić o swoją pozycję w najlepszej organizacji MMA na świecie. Kolejnym rywalem Prachnio będzie niepokonany do tej pory Azamat Murzakanov. Kto ma większe szanse na zwycięstwo w tym starciu?  Jakie kursy na tę walkę przewidują bukmacherzy? Gdzie można obejrzeć walkę Prachnio - Murzakanov? To wszystko w poniższym artykule.

Zakłady bukmacherskie Prachnio - Murzakanov UFC Fight Night 198

Na ten moment zakłady bukmacherskie na walkę Prachnio - Murzakanov nie są dostępne w ofercie większości bukmacherów. Możemy je natomiast znaleźć w Fortunie czy STS-ie. Z racji tego, że do walki pozostało jeszcze trochę czasu nie znajdziemy dodatkowych zakładów bukmacherskich na Prachnio - Murzakanov takich jak na przykład ilość rund lub czy walka zakończy się na punkty bądź przez nokaut. Obecnie można jedynie skupić się na końcowym wyniku walki. Zakłady bukmacherskie na ten pojedynek najczęściej można znaleźć u bukmacherów w zakładce „MMA” lub “Sporty walki”.

Kursy Prachnio - Murzakanov UFC Fight Night 198

Według ekspertów oraz legalnych bukmacherów zdecydowanym faworytem w tej walce jest niepokonany Azamat Murzakanov. Dla Rosjanina będzie to debiut w najlepszej organizacji MMA na świecie dlatego aż taka dysproporcja w ocenie umiejętności obu zawodników może nieco dziwić. Kurs na wygraną Murzakanova oscyluje obecnie w okolicach 1,20, zaś na triumf Marcina Prachnio możemy znaleźć nawet 4,30. Tę walkę oraz wiele innych możesz typować w Typach Dnia.

Typy na Prachnio - Murzakanov UFC Fight Night 198

Azamat Murzakanov wywalczył sobie kontrakt z UFC wygrywając z Matheusem Scheffelem, legitymującym się rekordem 14-7, na gali Dana White's Contender Series. Rosjanin efektwnie wykończył swojego rywala, jednak do momentu nokautu walka była bardzo wyrównana. Wcześniej 34-latek swoje pojedynki toczył w takich organizacjach jak Brave czy ACB. Rekord Murzakanova na poziomie 10-0 może robić wrażenie. Warto też odnotować, że aż osiem walk kończył w pierwszej rundzie, w tym siedem przez nokaut.

Zobacz także: Gdzie oglądać UFC?

Te statystyki mogą robić wrażenie, jednak trzeba mieć świadomość, że Rosjanin wygrał z tylko jednym zawodnikiem wartym odnotowania. Był to Andre Muniz, z którym Murzakanov zwyciężył w 2016 roku na gali International Caucasian Fight Championship. Reszta rywali 34-latka nie powala na kolana. Wystarczy wspomnieć, że Georgy Sakaev, z którym mierzył się na gali ACB w swoim szóstym pojedynku w tym momencie legitymuje się rekordem 0-5.

Zobacz także: Typy na UFC

Marcin Prachnio swoją wartość udowodnił już wielokrotnie. Przed podpisaniem kontraktu z UFC był niepokonany w organizacji ONE Championship, która jest uważana za jedną z najlepszych na świecie. Początki Polaka były ciężkie, ponieważ Prachnio zanotował trzy porażki z rzędu, jednak powrócił na zwycięską ścieżkę dobrą walką z Khalilem Rountree. Swoje umiejętności potwierdził wygrywając przed czasem z Isaaciem Villanuevą. Kursy na poziomie 4 do 1 na reprezentanta Polski są mocno przesadzone. Walka powinna być wyrównana i ciężka dla obydwu zawodników, jednak w tym starciu stawiamy na bardziej doświadczonego Marcina Prachnio. Obstawiając tę walkę warto przy okazji skorzystać z kodu promocyjnego od STS.

Typ: MARCIN PRACHNIO 

Kurs: 4,30 

Gdzie obejrzeć walkę Prachnio - Murzakanov UFC Fight Night 198 – transmisje

UFC Fight Night 198 odbędzie się 20 listopada 2021 roku. Wydarzenie odbędzie się w UFC Apex w Nevadzie. Jak na razie nie jest wiadomo, o której rozpocznie się gala, której zwieńczeniem będzie pojedynek pomiędzy Mieshą Tate a Ketlen Vieirą. Kartę wstępną będzie można zobaczyć za pomocą oficjalnej platformy amerykańskiej organizacji – UFC Fight Pass. Zmagania karty głównej najprawdopodobniej wyemituje Polsat Sport, który regularnie pokazuje gale UFC. Transmisje wszystkich walk zapewnia także legalny bukmacher Fortuna.

[blok_bonus]


1. Kiedy odbędzie się pojedynek Prachnio - Murzakanov?   
Walka pomiędzy Marcinem Prachnio i Azamatem Murzakanovem odbędzie się 20 listopada 2021 roku na gali UFC Fight Night 198.
2. Jakim rekordem legitymuje się przeciwnik Marcina Prachnio?  
Azamat Murzakanov na ten moment może pochwalić się nieskazitelnym rekordem 10-0.