W pierwszym meczu grupy C na Euro 2024 powracająca po 24 latach na Mistrzostwa Europy reprezentacja Słowenii podejmowała reprezentację Danii. Mecz zakończył się wynikiem 1:1, a wyrównującego gola dla Słowenii zdobył Erik Janża, piłkarz Górnika Zabrze.

Świetny gol Janży daje Słowenii ważny punkt

Pierwsza połowa meczu Słowenia - Dania zdecydowanie należała do kraju ze Skandynawii. Strzelanie na MHPArena w Stuttgarcie już w 17. minucie meczu rozpoczął Christian Eriksen, a Słowenia w pierwszych 45 minutach nie oddała nawet celnego strzału.

W drugiej połowie do głosu doszli Słoweńcy, którzy stworzyli sobie sporo sytuacji bramkowych. W 77. minucie do wybitej piłki dopadł Erik Janża i oddał potężny strzał na bramkę Duńczyków. Piłka po strzale piłkarza Górnika Zabrze odbiła się od jednego z zawodników reprezentacji Danii i wpadła do bramki Kaspra Schmeichela.