Reprezentacja Anglii po bardzo słabej grze pokonała w dogrywce 2:1 Słowację. Ozdobą meczu była bramka przewrotką w 90+5. minucie meczu Jude'a Bellinghama, która doprowadziła do dogrywki.

Słaba Anglia, genialny Jude Bellingham

Od początku spotkania sensacja "wisiała w powietrzu". To reprezentacja Słowacji narzuciła Anglikom swój styl gry i już w 25. minucie za sprawą gola Schranza objęli prowadzenie. Na wyrównanie trzeba było czekać do doliczonego czasu gry, kiedy to Jude Bellingham zdecydował się na strzał przewrotką i pięknym uderzeniem doprowadził do wyrównania.

Awans do ćwierćfinału Euro 2024 Anglikom dał Harry Kane, który najlepiej odnalazł się w polu karnym Słowaków i doprowadził angielskich kibiców do euforii. W 1/4 finału Anglia podejmie reprezentację Szwajcarii, która w 1/8 pokonała 2:0 obrońców tytułu - reprezentację Włoch.