We wtorek 13 lutego rozegrano mecz fazy 1/8 finału LM, w którym RB Lipsk zmierzył się z Realem Madryt. Mecz zakończył się zwycięstwem Królewskich 1:0, a już w 2. minucie meczu doszło do sporej kontrowersji, kiedy sędzia postanowił nie uznać gola Benjamina Sesko.

Sędziowie pomogli Realowi Madryt?

W 2. minucie meczu po wybiciu piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego, zawodnik RB Lipska kopnął ją z powrotem w stronę bramki Realu Madryt. Do piłki wyskoczył Benjamin Sesko, który pewnie umieścił głową piłkę w siatce. Sędziowie uznali jednak, że Henrichs, który atakował Lunina uniemożliwił mu zagranie piłki i zdecydowali się o anulowaniu bramki z tytułu spalonego. Na naszej stronie możecie śledzić wyniki na żywo meczów zarówno Ligi Mistrzów, jak i innych piłkarskich rozgrywek.

O całej sytuacji wypowiedział się pomocnik Realu Madryt, Toni Kroos, który przyznał, że jego zdaniem bramka została zdobyta prawidłowo. Oto pełna wypowiedź Niemca:

Uważam, że gol dla Lipska na 1:0 był prawidłowy i należało go uznać. Nie mam argumentów przeciwko. Sędzia odgwizdał spalonego uważając, że piłkarz Lipska przeszkadzał naszemu bramkarzowi, ale uważam, że nie miał on szans, aby dojść do piłki.