Na początku 2023 roku na oficjalnym Instagramie federacji pojawił się post dotyczący karty walk na FAME MMA 17. Znana była walka wieczoru Ferrari vs Łaszczyk, co-main event Fabijański vs Wac Toja oraz kilka innych starć. Dużą sensację wzbudziła tzw. ukryta walka. Od razu pierwsze przypuszczenia powędrowały w stronę Marcina "Rafonix" Krasuckiego. Dlaczego? Głównym powodem jest jego ban na YouTubie. To oznacza, że największa freak fightowa organizacja nie może ryzykować pokazywaniem go podczas konferencji i programów.

Nie wiadomo było jednak, kto będzie jego rywalem. Sądzono, że może to być Daniel "Magical" Zwierzyński, który wyszedł z więzienia 15 stycznia. Pierwsze pogłoski na temat potencjalnego przeciwnika "Rafona" pojawiły się na transmisji Sylwestra Wardęgi, a później "zleakował" ją Szalony Reporter swoim wpisem na Twitterze.

Ostatecznie FAME MMA odsłoniło ukrytą walkę, którą obstawisz u bukmachera Betclic (zobacz: kod promocyjny betclic) 23 stycznia po poniedziałkowym programie "Cage", w którym wystąpili: Boxdel, Filipek, Marcin Wrzosek, Sheeya, Gimper, Sebastian Fabijański i Hubert Mściwujewski.

Kim jest Rafonix?

Jeszcze kilka lat temu "Rafonix" był jednym z najpopularniejszych streamerów na YouTubie. Zaczynał od transmitowania gier jak np. tibia, omegle, czy śmiesznych telefonów. W 2018 roku dostał bana, a jego oficjalne konto zostało zamknięte. Było to spowodowane kontrowersyjnymi materiałami, w tym głośnym wówczas tematem "patostreamów". Choć YouTuber wielokrotnie omijał blokadę serwisu, robiąc nowe konta, po medialnym nagłośnieniu sprawy, otrzymał tzw. ban na wizerunek. Co ciekawe w 2021 roku YouTube na chwilę przywróciło jego konto, jednak "Rafonix" długo się z tego faktu nie cieszył, bo chwilę później ponownie otrzymał bana.

Jeśli chodzi o walki w FAME MMA, "Rafonix" stoczył cztery pojedynki. Najgłośniejszy był jego debiut, w którym zawalczył z Danielem "Magical" Zwierzyńskim. Panowie mieli bardzo poważny konflikt, a gala FAME MMA 2 biła rekordy oglądalności. Starcie potrwało minutę i czternaście sekund. Krasucki wygrał z powodu groźnej kontuzji Zwierzyńskiego.

Następnie na gali FAME MMA 5 przegrał z Szymonem "Isamu" Kasprzykiem w pierwszej rundzie przez poddanie. Na szóstej odsłonie podejmował jednego z włodarzy Fame'u - Wojtka Golę. Pojedynek zaczął się od chaotycznej stójki. Z obu stron było wiele chybionych ciosów. W końcu Gola trafił "Rafonixa" tak, że ten padł zamroczony. Po chwili było już po walce. Gola zasypał rywala gradem ciosów w parterze.

Rok później na pierwszej i do tej pory jedynej gali HYPE przegrał z Mariuszem "Hejter" Słońskim. O tej walce "Rafonix" pewnie wolałby zapomnieć. Po niecałych siedmiu sekundach prawy doszedł do szczęki "Rafonixa", zwalając go z nóg. "Hejter" poleciał za nim na matę i dobił w parterze. Po tym starciu "Rafonix" przyznał, że najprawdopodobniej to koniec jego walk w MMA.

Kim jest Mixer?

Mixer, a dokładnie Mikołaj Magdziarz to YouTuber i były członek Ekipy Friza. Obecnie prowadzi własną działalność w sieci, publikując filmy na swoim kanale.

Po odejściu z Ekipy Friza głośniej zrobiło się o nim w październiku 2021 roku. Został wówczas ogłoszony nowym zawodnikiem FAME MMA. Na gali z numerem 11 stoczył pojedynek z Piotrem "Popo" Węgrzynem. Starcie potrwało dwie rundy. W pierwszej jego rywal był bliski skończenia walki przed czasem. Mixer jednak przetrwał kryzys i pojedynek z pozycji parterowej wrócił do stójki. W drugiej odsłonie na minutę przed końcem "Popo" skutecznie obalił Magdziarza i rozbił go ciosami.

Kiedy FAME MMA 17?

Pierwsza gala federacji FAME MMA w 2023 roku odbędzie się 3 lutego w Tauron Arena Kraków.